Povezane vesti

Mali: Ostajem ministar finansija u novoj Vladi Srbije

Mali: Ostajem ministar finansija u novoj Vladi Srbije

Slobodna Evropa 21.10.2020
Ministar finansija tehničkoj Vladi Srbije Siniša Mali izjavio je da je "dobio ponudu da nastavi da vodi resor finansija" i u novoj Vladi mandatarke Ane Brnabić, saopštilo je Ministarstvo finansija. Mali je u saopštenju naveo da je Srbija pre nekoliko… »
U četvrtak izbor predsednika Skupštine Srbije

U četvrtak izbor predsednika Skupštine Srbije

Slobodna Evropa 21.10.2020
Sednica Skupštine Srbije na kojoj će biti izabran predsednik parlamenta biće održana u četvrtak, 22. oktobra, saopšteno je iz informativne službe Skupštine. Predsednik Srbije i lider Srpske napredne stranke (SNS) Aleksandar Vučić najavio je da… »
“Zanima me lokal, a za Vladu ću odabrati kvalitetnog čoveka”

“Zanima me lokal, a za Vladu ću odabrati kvalitetnog čoveka”

Nova 21.10.2020
Lider SPAS-a Aleksandar Šapić u emisiji Pregled dana na TV Nova S izjavio je da u razgovorima sa Aleksandrom Vučićem nije tražio ništa i da su razgovori bili opšti i ticali se važnih stvari koji se tiču države Srbije. Upitan da li će iz njegove… »
Brnabić najavila nove ljude u Vladi, a ko su oni - znaće se u nedelju

Brnabić najavila nove ljude u Vladi, a ko su oni - znaće se u nedelju

N1 Info 21.10.2020
Nova Vlada Srbije biće oročena i radiće najkasnije do 3. aprila 2022. godine, kada će biti održani novi izbori. Tako bar najavljuje Aleksandar Vučić. Konačan sastav kabineta u Nemanjinoj 11, za koji se već zna da neće imati pun mandat, biće… »
Ana Brnabić v.d. šefa diplomatije

Ana Brnabić v.d. šefa diplomatije

Nova 21.10.2020
Predsednica Vlade Srbije Ana Brnabić obaviće sutra u Vladi primopredaju dužnosti sa ministrom spoljnih poslova Ivicom Dačićem jer će, uz premijerske dužnosti obavljati i poslove šefa diplomatije sve do imenovanja novog ministra, najavila je… »
Ana Brnabić v.d. šefa diplomatije do imenovanja novog ministra

Ana Brnabić v.d. šefa diplomatije do imenovanja novog ministra

N1 Info 21.10.2020
Predsednica Vlade Srbije Ana Brnabić obaviće sutra u Vladi primopredaju dužnosti sa ministrom spoljnih poslova Ivicom Dačićem jer će, uz premijerske dužnosti obavljati i poslove šefa diplomatije sve do imenovanja novog ministra, najavila je pres… »
Premijerka Brnabić sutra s Dačićem obavlja primopredaju dužnosti

Premijerka Brnabić sutra s Dačićem obavlja primopredaju dužnosti

Srbija danas 21.10.2020
Primopredaja će biti obavljena u 13 i 30 u zgradi Vlade Srbije. Predsednica Vlade Ana Brnabić obaviće sutra primopredaju dužnosti sa ministrom spoljnih poslova Ivicom Dačićem. Primopredaja će biti obavljena u 13 i 30 u zgradi Vlade Srbije, a… »
Đorđević: Tamo gde Vučić proceni da sam potreban, tu sam

Đorđević: Tamo gde Vučić proceni da sam potreban, tu sam

Dnevnik 21.10.2020
BEOGRAD: Ministar rada Zoran Đorđević izjavio je da je, ukoliko predsednik Aleksandar Vučić bude procenio da je potreban u budućoj vladi, on spreman da pruži doprinos zacrtanim ciljevima buduće vlade. Tamo gde predsednik bude video da sam… »
Predsedništvo SPS jednoglasno podržalo učešće te stranke u budućoj vlasti

Predsedništvo SPS jednoglasno podržalo učešće te stranke u budućoj vlasti

RTS 21.10.2020
Predsedništvo Socijalističke partije Srbije je jednoglasno usvojilo odluku o učešću te stranke u budućoj vlasti, kao i kandidaturu lidera SPS Ivice Dačića za predsednika Narodne skupštine, saopšteno je iz SPS-a. Kako se navodi, kandidatura… »
Marković: Nije nam rečeno da li će u Vladi biti ministara iz koalicije SPS-JS

Marković: Nije nam rečeno da li će u Vladi biti ministara iz koalicije SPS-JS

N1 Info 21.10.2020
Predsednik Jedinstvene Srbije Dragan Marković Palma rekao je da ne zna da li će u novoj Vladi Srbije biti ministara iz redova koalicije JS-SPS. Marković je kazao da na sastancima s mandatarkom Anom Brnabićem i predsednikom Srbije Aleksandrom… »
Dragan Marković: Ne znam da li će biti ministara iz SPS-JS

Dragan Marković: Ne znam da li će biti ministara iz SPS-JS

Nova 21.10.2020
Predsednik Jedinstvene Srbije Dragan Marković Palma rekao je danas Beti da ne zna da li će u novoj Vladi Srbije biti ministara iz redova koalicije JS-SPS. Marković je kazao da na sastancima s mandatarkom Anom Brnabićem i predsednikom Srbije… »
Marković (JS): Nije nam rečeno da li ćemo biti u vladi

Marković (JS): Nije nam rečeno da li ćemo biti u vladi

Novi magazin 21.10.2020
Predsednik Jedinstvene Srbije (JS) Dragan Marković Palma rekao je danas Beti da ne zna da li će u novoj Vladi Srbije biti ministara iz redova koalicije JS-SPS. Marković je kazao da na sastancima s mandatarkom Anom Brnabićem i predsednikom Srbije… »
SPS: Dolazak Dačića na čelo Skupštine dramatično pojačava značaj parlamentarnog života

SPS: Dolazak Dačića na čelo Skupštine dramatično pojačava značaj parlamentarnog života

Danas 21.10.2020
Na današnjoj 3. sednici Predsedništva SPS kojom je predsedavao Ivica Dačić jednoglasno je usvojena odluka o učešću SPS u organima vlasti, kao i kandidatura predsednika SPS Ivice Dačića za mesto predsednika Narodne skupštine, saopšteno je iz ove… »
Predsedništvo SPS danas o učešću u Vladi

Predsedništvo SPS danas o učešću u Vladi

Nova 21.10.2020
Članovi Predsedništva SPS sastali su se danas, da bi razgovarali o učešću ove stranke u novoj Vladi i o budućoj saradnji sa Srpskom naprednom strankom Aleksandra Vučića. Kako saznaje Nova.rs sednica Predsedništva počela je oko podneva i još… »
SPS posle Predsedništva: Dačić će ojačati ulogu Parlamenta

SPS posle Predsedništva: Dačić će ojačati ulogu Parlamenta

Nova 21.10.2020
Predsedništvo Socijalističke partije Srbije (SPS) jednoglasno je usvojilo odluku o učešću SPS-a u organima vlasti Srbije, kao i kandidaturu predsednika SPS Ivice Dačića za mesto predsednika Narodne skupštine. U saopštenju posle sednice… »
SPS jednoglasno za Dačića predsednika parlamenta, o drugim funkcijama naknadno

SPS jednoglasno za Dačića predsednika parlamenta, o drugim funkcijama naknadno

N1 Info 21.10.2020
Predsedništvo Socijalističke partije Srbije (SPS) jednoglasno je usvojilo odluku o učešću SPS-a u organima vlasti Srbije, kao i kandidaturu predsednika SPS Ivice Dačića za mesto predsednika Narodne skupštine. U saopštenju posle sednice… »
SPS: Dolazak Dačića na čelo Skupštine pojačaće ulogu i značaj parlamentarnog života

SPS: Dolazak Dačića na čelo Skupštine pojačaće ulogu i značaj parlamentarnog života

Novi magazin 21.10.2020
Predsedništvo Socijalističke partije Srbije (SPS) jednoglasno je usvojilo odluku o učešću SPS-a u organima vlasti Srbije, kao i kandidaturu predsednika SPS Ivice Dačića za mesto predsednika Narodne skupštine. U saopštenju posle sednice… »
Predsedništvo SPS jednoglasno podržalo učešće te stranke u budućoj vlasti

Predsedništvo SPS jednoglasno podržalo učešće te stranke u budućoj vlasti

Telegraf 21.10.2020
Kako se navodi kandidatura predsednika SPS Ivice Dačića za mesto predsednika Narodne skupštine Srbije još jedna je potvrda uspešne saradnje sa Srpskom naprednom strankom i predsednikom Aleksandrom Vučićem. Predsedništvo Socijalističke partije… »
Šapić neće biti ministar: Ko će iz SPAS-a preuzeti fotelju?

Šapić neće biti ministar: Ko će iz SPAS-a preuzeti fotelju?

Pravda 21.10.2020
Neću biti ministar u novoj vladi, ostaću predsednik opštine Novi Beograd, kaže predsednik SPAS-a Aleksandar Šapić. Upitan koje je ministarstvo je dobio SPAS u novoj vladi i ko će biti na njegovim čelu, Šapić je na TV Prva rekao da još ne može… »
Vlada Srbije bez Dačića – dobra vest za Hrvatsku

Vlada Srbije bez Dačića – dobra vest za Hrvatsku

Nova 21.10.2020
Aleksandar Vučić opet nije razočarao: već se zaboravilo da su u Srbiji održani izbori, a on je za utorak u 18 sati najavio da će objaviti sastav nove vlade. Nakon sednice predsedništva njegove Srpske napredne stranke (SNS). I onda se pojavio pred… »
Sutra nastavak sednice, bira se predsednik Skupštine

Sutra nastavak sednice, bira se predsednik Skupštine

Novi magazin 21.10.2020
Nastavak konstitutivne sednice Skupštine Srbije zakazan je za sutra u 10 sati, a kako je saopšteno iz Skupštine Srbije, poslanici će u nastavku sednice preći na drugu tačku dnevnog reda - izbor predsednika Skupštine. Preostale tačke su Izbor… »
Nova vlada je na pomolu, a stigla su i prva iznenađenja: Šapić bez ministarskog mesta, ali i Dačić, šta to znači?

Nova vlada je na pomolu, a stigla su i prva iznenađenja: Šapić bez ministarskog mesta, ali i Dačić, šta to znači?

Srbija danas 21.10.2020
Raspisivanje vanrednih parlamentarnih izbora za godinu i po dana nije iznenađenje, učešće Aleksandra Šapića u izvršnoj vlasti je delimično iznenađenje, a izbor Ivice Dačića za predsednika Skupštine je potpuno iznenađenje, sumira izvršni… »
Šapić: SPAS će imati ministarsko mesto, ali ja neću biti ministar

Šapić: SPAS će imati ministarsko mesto, ali ja neću biti ministar

N1 Info 21.10.2020
Lider SPAS-a Aleksandar Šapić je za televiziju "Prva" izjavio da "sigurno da neće biti ministar u novoj Vladi Srbije". Šapić je naveo da će SPAS imati ministarsko mesto, ali da on neće biti ministar. Predsednik Aleksandar Vučić se juče, na… »
Ko će u ministarske fotelje: Šta znamo i koje su dileme?

Ko će u ministarske fotelje: Šta znamo i koje su dileme?

Pravda 21.10.2020
Nova Vlada Srbije biće vremenski oročena i radiće najkasnije do 3. aprila 2022. godine kada će biti održani novi izbori, rekao je juče predsednik Srbije i lider SNS-a Aleksandar Vučić- Najavio je da će konačan sastav kabineta u Nemanjinoj 11… »
"Dilema oko nekoliko ministarstava, Dačić na pravom mestu"

"Dilema oko nekoliko ministarstava, Dačić na pravom mestu"

Telegraf 21.10.2020
- U nedelju pre podne će biti sastanak Predsedništva SNS kad će biti objavljena sva imena - rekla je Brnabić. Mandatarka za sastav nove vlade Ana Brnabić izjavila je danas da se o novoj vladi ne razmišlja tako da se što više resora sačuva za SNS… »
Mali ostaje ministar finansija u novoj Vladi, SPAS će imati jednog ministra

Mali ostaje ministar finansija u novoj Vladi, SPAS će imati jednog ministra

Danas 21.10.2020
Ministar finansija u Vladi Srbije Siniša Mali danas je rekao da je dobio ponudu da vodi resor finansija u novom sazivu vlade“, saopštilo je to ministarstvo. On je rekao da je najava novih izbora najkasnije do 3. aprila 2022. godine podstrek ministrima… »
Šapić: Neću biti ministar u novoj vladi

Šapić: Neću biti ministar u novoj vladi

Press 21.10.2020
Ostaću predsednik opštine Novi Beograd, poručio je danas predsednik SPAS-a Aleksandar Šapić, odgovarajući na pitanje ko će biti novi ministri u Vladi Srbije. Foto:blic - Neću biti ministar u budućoj vladi, ostaću na funkciji predsednika opštine… »
Mali: Ostajem ministar finansija u novoj Vladi

Mali: Ostajem ministar finansija u novoj Vladi

N1 Info 21.10.2020
Ministar finansija Siniša Mali izjavio je da je "dobio ponudu da nastavi da vodi resor finansija" u novoj Vladi mandatara Ane Brnabić. Mali je za televiziju Prva izjavio da je to "velika čast". On je naveo da će uvek želeti da radi u timu Aleksandra… »
Mali ostaje ministar finansija u novoj Vladi, SPAS će imati jednog ministra ali to neće biti Šapić

Mali ostaje ministar finansija u novoj Vladi, SPAS će imati jednog ministra ali to neće biti Šapić

Beta 21.10.2020
Ministar finansija Siniša Mali izjavio je danas da je "dobio ponudu da nastavi da vodi resor finansija" u novoj Vladi mandatara Ane Brnabić. Mali je za televiziju Prva izjavio da je to "velika čast". On je naveo da će uvek želeti da radi u timu… »
Mali: Uskoro izlazimo sa procentom povećanja plata

Mali: Uskoro izlazimo sa procentom povećanja plata

Dnevnik 21.10.2020
BEOGRAD: Narednih dana biće poznato koliko će biti povećanje plata u javnom sektoru iduće godine, najavio je danas ministar finansija Siniša Mali i poručio da je javni dug pod kotrolom i da je trenutno na 57 odsto BDP-a. On je na TV Prva rekao da se… »
Dačić predsednik parlamenta, u ponedeljak poznata imena budućih ministara u Vladi Srbije

Dačić predsednik parlamenta, u ponedeljak poznata imena budućih ministara u Vladi Srbije

RINA 21.10.2020
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je da će novi predsednik parlamenta biti lider SPS Ivica Dačić, a da će Ana Brnabić svoj ekspoze nove vlade predstaviti u sredu. „Do četvrtka biće formirani svi odbori u Narodnoj skupštini, u petak… »
Siniša Mali ostaje ministar u novoj vladi: Dobio sam ponudu mandatarke, čast mi je zbog toga

Siniša Mali ostaje ministar u novoj vladi: Dobio sam ponudu mandatarke, čast mi je zbog toga

Večernje novosti 21.10.2020
MINISTAR finansija Siniša Mali gostovao je u Jutarnjem programu TV Prva, gde jegovorio o ekonomskim reformama i sastavu nove Vlade Srbije. Ministar Mali je rekao da je juče dobio "ponudu koja se ne odbija" od predsednika Aleksandra Vučića i mandatarke… »
Mali: Ostajem ministar finansija i u novoj vladi

Mali: Ostajem ministar finansija i u novoj vladi

Dnevnik 21.10.2020
BEOGRAD: Dosadašnji ministar finansija Siniša Mali kaže da će u novoj vladi ostati ministar finansija. "Dobio sam ponudu koja se ne odbija, da nastavim da vodim resor finansija. To je za mene velika čast i velika odgovornost", rekao je Mali na TV… »
Mali ostaje u vladi: Dobio sam ponudu koja se ne odbija

Mali ostaje u vladi: Dobio sam ponudu koja se ne odbija

Nova 21.10.2020
Dosadašnji ministar finansija Siniša Mali kaže da će u novoj vladi ostati ministar finansija. “Dobio sam ponudu koja se ne odbija, da nastavim da vodim resor finansija. To je za mene velika čast i velika odgovornost”, rekao je Mali na TV Prva… »
Oglasio se i Dačić: Odlazeći šef diplomatije biće na čelu srpskog parlamenta, a evo šta kaže o novoj funkciji

Oglasio se i Dačić: Odlazeći šef diplomatije biće na čelu srpskog parlamenta, a evo šta kaže o novoj funkciji

Blic 20.10.2020
Za svakog državotvornog političara najveća je čast biti na čelu najvišeg predstavničkog tela i nosioca ustavotvorne i zakonodavne vlasti u Republici Srbiji, kaže predsednik SPS i odlazeći šef srpske diplomatije Ivica Dačić. On je to rekao… »

Vesti dana »