Povezane vesti

"Bio je neustrašiv branitelj crkve pred moćnicima ovog doba" Ruski mediji o Amfilohiju

"Bio je neustrašiv branitelj crkve pred moćnicima ovog doba" Ruski mediji o Amfilohiju

Srbija danas 30.10.2020
Ruska crkva će se uz molitvu sećati mitropolita Amfilohija kao nadarenog teologa i propovednika. Vest o upokojenju mitropolita crnogorsko-primorskog Amfilohija je vest dana u Srbiji i regionu, a od stranih agencija posebnu pažnju su joj posvetili ruski… »
Preminuo mitropolit crnogorsko-primorski Amfilohije

Preminuo mitropolit crnogorsko-primorski Amfilohije

RINA 30.10.2020
Mitropolit crnogorsko-primorski Amfilohije Radović preminuo je jutros od posledica korona virusa u Kliničkom centru Crne Gore, saopšteno je na sajtu Mitropolije crnogorsko-primorske. Mitropolit je u bolnicu primljen 6. oktobra ove godine zbog… »
Poznati detalji lečenja mitropolita Amfilohija! Uz njega sve vreme bio njegov kelejnik!

Poznati detalji lečenja mitropolita Amfilohija! Uz njega sve vreme bio njegov kelejnik!

Srbija danas 30.10.2020
Mitropolitu se stanje pogoršalo uprkos negativnom korona testu i prestanku virusne infekcije. Mitropolija crnogorsko-primorska izdala je zvanično saopštenje povodom smrti mitropolita Amfilohija u kom su izneseni detalji njegove smrti. U saopštenju se… »
Poslednja beseda Mitropolita Amfilohija: I dok se borio sa bolešću propovedao je veru (video)

Poslednja beseda Mitropolita Amfilohija: I dok se borio sa bolešću propovedao je veru (video)

Srbija danas 30.10.2020
Vest o smrti Mitropolita crnogorsko-primorskog Amfilohija potresla je jutros čitav region. Mitropolit Amfilohije preminuo je rano jutros u Kliničko-bolničkom centru Crne Gore. Amfilohiju je 6. oktobra dijagnostikovana infekcija, kada je i primljen u… »
Oglasio se brat mitropolita amfilohija: Veoma mi je teško, o njemu će se tek pričati

Oglasio se brat mitropolita amfilohija: Veoma mi je teško, o njemu će se tek pričati

Srbija danas 30.10.2020
Amfilohije je bio peto od petnaestoro dece u porodici čija je glava bio njegov otac Ćiro Radović iz Donje Morače. Veoma mi je teško. O mitropolitu Amfilohiju će se tek pričati. Ove dve rečenice kroz suze je izgovorio Rade Radović, rođeni brat… »

Vesti dana »