Povezane vesti
Vijeće za provedbu mira: Bh. entiteti nemaju pravo na otcjepljenje
Slobodna Evropa 02.12.2020
"Upravni odbor je ponovio da entiteti nemaju pravo na otcjepljenje od Bosne i Hercegovine (BiH) i da oni pravno postoje samo na osnovu Ustava BiH", jedan je od zaključaka iz komunikea (communiqué) političkih direktora Upravnog odbora Vijeća za… »
Ruska ambasada: Poruke Vijeća za provedbu mira na rubu miješanja u pitanja BiH
Slobodna Evropa 02.12.2020
Ambasada Rusije u Bosni i Hercegovini (BiH) saopštila je da nije našla mogućim da se pridruži komunikeu nakon sastanka Upravnog odbora Vijeća za provedbu mira (Peace Implementation Council – PIC). PIC, koji čine predstavnici 55 država i… »
PIC pozvao političare da prestanu veličati ratne zločine i negirati genocid
Al Jazeera 02.12.2020
Upravni odbor Vijeća za provedbu mira naglasio je da su pravosudne reforme ključni prioritet te pozvao građane Mostara da izađu na izbore. Politički direktori Upravnog odbora Vijeća za provedbu mira (PIC) sastali su se putem videolinka 1. i 2… »
Savet za sprovođenje mira: Entiteti u BiH nemaju pravo na otcepljenje
N1 Info 02.12.2020
Politički direktori Upravnog odbora Saveta za sprovođenje mira (PIC) sastali su se putem video-linka 1. i 2. decembra 2020. godine kako bi razmotrili stanje sprovođenja Opšteg okvirnog sporazuma za mir, koji i dalje predstavlja temelj za stabilnu… »
Vesti dana »

Američka kompanija Genasys: Nema dokaza o upotrebi LRAD-a u Beogradu
Danas pre 26 minutajoš 4 povezane

Zelenski: Ukrajina spremna na obustavu napada na infrastrukturu u Rusiji
Danas pre 6 satijoš 1 povezana

Ima topa-nema topa, u magacinu je, u stvari pored Skupštine: Dačić danima ne može da se dogovori sam sa sobom
Danas pre 2 satajoš 2 povezane

Saobraćajna nesreća na putu Melenci-Bašaid: Tri osobe su poginule, a četvoro je povređeno
Danas pre 2 satajoš 1 povezana

Kecmanović pobedio u prvom kolu mastersa u Majamiju, srpski teniser u drugoj rundi protiv petog nosioca
Danas pre 2 satajoš 2 povezane