Povezane vesti

Pijanista o skulpturi: Odslikava čvrst kurs koji vlast drži, prst u oko bahatima

Pijanista o skulpturi: Odslikava čvrst kurs koji vlast drži, prst u oko bahatima

N1 Info 19.12.2020
Skulptura "Keep Light" biće ponuđena na prodaju na izložbi moderne umetnosti, koja će 24. decembra biti otvorena u galeriji Neon, a sav prihod će ići u dobrotvorne svrhe i za lečenje dece, rekao je umetnik Andrej Josifovski, poznatiji kao… »
Pijanista: Zatrpan sam reakcijama na falus pred Skupštinom

Pijanista: Zatrpan sam reakcijama na falus pred Skupštinom

Nova 19.12.2020
Nisam očekivao ovoliko reakcija, bukvalno sam zatrpan pozivima i porukama, ali drago mi je što imam toliko istomišljenika, kaže arhitekta i ulični umetnik Andrej Josifovski, poznatiji kao Pijanista, dan nakon što je izazvao buru postavljanjem svog… »
Autor falusa u centru BG objasnio kome je to bilo namenjeno

Autor falusa u centru BG objasnio kome je to bilo namenjeno

Nova 19.12.2020
"Komunalni policajci, za koje znamo čija su lična garda, dobili su nalog od svog pretpostavljenog da dođu i da pokušaju da me maltretiraju nakon događaja ispred Skupštine Beograda, ali su vraćeni na fabrička podešavanja. Imam taj snimak za vreme… »
Pijanista: “Ovo je moj poklon vlastima, svako vidi šta želi”

Pijanista: “Ovo je moj poklon vlastima, svako vidi šta želi”

Nova 19.12.2020
Arhitekta i ulični umetnik Andrej Josifovski, poznatiji kao Pijanista napravio je skulpturu od armature i zlatnih lampica, nazvao je “Keep Light” (“Osvetlimo”) i postavio ju je danas ispred Skupštine grada Beograda da bi “ponovo opomenuo… »

Vesti dana »