Povezane vesti

Najmlađa žrtva zemljotresa je srpske nacionalnosti? Devojčica je pre 5 dana napunila 13 godina

Najmlađa žrtva zemljotresa je srpske nacionalnosti? Devojčica je pre 5 dana napunila 13 godina

Mondo 29.12.2020
Tuga. Tuga. Prema nezvaničnim podacima RTS-a najmlađa žrtva zemljotresa u Hrvatskoj je srpske nacionalnosti. Ona je poginula u Petrinji, u epicentru potresa. Radi se o devojčici koja je imala samo 13 godina, a koju su oživljavali 40 minuta. Muškarac… »
Petrinjac oživljavao devojčicu (12) 40 minuta: Preminula je, neko će odgovarati za ovo! Stavio sam joj brojanicu oko vrata…

Petrinjac oživljavao devojčicu (12) 40 minuta: Preminula je, neko će odgovarati za ovo! Stavio sam joj brojanicu oko vrata…

Kurir 29.12.2020
"Palo je ovo na nju, ovaj deo kuće, ja sam je više od 40 minuta oživljavao. Nije bilo hitne, za to dete će mi neko odgovarati, verujte mi. Poznavao sam je, verujte mi da će neko odgovarati. Nakon 40 minuta je došla hitna. Devojčica je pre pet dana… »
"Oživljavao sam devojčicu 40 minuta": Potresna ispovest čoveka iz Petrinja, dete mu umrlo na rukama

"Oživljavao sam devojčicu 40 minuta": Potresna ispovest čoveka iz Petrinja, dete mu umrlo na rukama

Mondo 29.12.2020
Muškarac koji je pokušao da je spasi rekao je da Hitne pomoći nije bilo 40 minuta. Muškarac koji je pokušao da je spasi rekao je da Hitne pomoći nije bilo 40 minuta. Gradonačelnik Petrinje Darinko Dumbović potvrdio je da je u potresu u Petrinji… »
Ispovest nade iz Petrinje za Novosti: Bila je u centru grada tokom udara - Slike su kataklizmične, grad je sravnjen (foto)

Ispovest nade iz Petrinje za Novosti: Bila je u centru grada tokom udara - Slike su kataklizmične, grad je sravnjen (foto)

Večernje novosti 29.12.2020
PETRINjA je srušena, jedno dete je poginulo, ima mnogo ranjenih, strašna su razaranja i u Sisku i u okolnim selima. Zemljotres jačine 6,2 po Riheru pogodio je Baniju .u 12,19 časova sa katastrofalnim posledicama, a velika su razaranja i u centru… »
Čovek koji je oživljavao devojčicu iz Petrinje: Reanimirao sam je 40 minuta, neko će mi odgovarati za nju (foto)

Čovek koji je oživljavao devojčicu iz Petrinje: Reanimirao sam je 40 minuta, neko će mi odgovarati za nju (foto)

Večernje novosti 29.12.2020
GRADONAČELNIK Petrinje Darinko Dumbović potvrdio je da je u potresu u Petrinji poginula devojčica, a jedan od svedoka rekao je da je devojčicu oživljavao punih 40 minuta i da mu je ona preminula na rukama. - Palo je ovo na nju, ovaj deo kuće, ja sam… »
Hrvatsku pogodio tridesetak puta jači potres nego u martu

Hrvatsku pogodio tridesetak puta jači potres nego u martu

Politika 29.12.2020
ZAGREB – Seizmolog Krešimir Kuk rekao je da je današnji zemljotres sa epicentrom kod Petrinje „po oslobođenoj energiji tridesetak puta jači” od onoga koji je rušio u Zagrebu 22. marta, prenosi Beta. Snažan zemljotres pogodio je danas nešto… »
Strašne scene iz Petrinje: Nestalo pola grada /foto/

Strašne scene iz Petrinje: Nestalo pola grada /foto/

Sputnik 29.12.2020
Kao da je Hirošima, nestalo mi je pola grada, rekao je gradonačelnik Petrinje Darinko Dumbović, koji je potvrdio da je u zemljotresu poginula devojčica od 12 godina. „Nalazim se trenutno pred mrtvom curicom koja je poginula, čekamo pomoć. Izvukli… »
Treba vam jak stomak za potresne slike iz zemljotresom razorene Hrvatske: ljudi traže svoje najbliže pod ruševinama

Treba vam jak stomak za potresne slike iz zemljotresom razorene Hrvatske: ljudi traže svoje najbliže pod ruševinama

Noizz 29.12.2020
Razoran zemljotres jačine od 6.3 stepeni Rihterove skale gotovo je uništio hrvatske gradove Petrinje i Sisak. Strašne slike stižu iz komšiluka, kao da nam ova godina nije zadala već dosta muka, tuge i problema. Najgora vest je potvrđena - iz… »
Ovo je Zagreb nakon silovitog zemljotresa danas: Oštećena zgrada hrvatske Vlade, evakuisan premijer! U delovima grada nema…

Ovo je Zagreb nakon silovitog zemljotresa danas: Oštećena zgrada hrvatske Vlade, evakuisan premijer! U delovima grada nema…

Kurir 29.12.2020
Snažan zemljotres pogdio je Hrvatsku, a potres se osetio u celoj zemlji. Potres se osetio u Rijeci, Vukovaru, Splitu... U Zagrebu se takođe osetio i to kako prenose hrvatski mediji, prilično jako. Sve zajedno je trajalo oko pola minuta. Kako javlja… »
Oštećena zgrada hrvatske vlade, evakuisani svi sa premijerom

Oštećena zgrada hrvatske vlade, evakuisani svi sa premijerom

Sandžak haber 29.12.2020
ZAGREB – U snažnom potresu koji se danas dogodio tri kilometra od Petrinje oštećena je i zgrade Vlade u Zagrebu odakle su svi prisutni zajedno sa premijerom Anrejom Plenkovićem hitno evakuisani. Potres se jako osetio, a sa zgrade je pao malter. Pale… »
Oštećena zgrada hrvatske vlade, evakuisani svi sa premijerom

Oštećena zgrada hrvatske vlade, evakuisani svi sa premijerom

IndeksOnline 29.12.2020
ZAGREB – U snažnom potresu koji se danas dogodio tri kilometra od Petrinje oštećena je i zgrade Vlade u Zagrebu odakle su svi prisutni zajedno sa premijerom Anrejom Plenkovićem hitno evakuisani. Potres se jako osetio, a sa zgrade je pao malter. Pale… »
Kolaps u Zagrebu zbog zemljotresa

Kolaps u Zagrebu zbog zemljotresa

Sputnik 29.12.2020
U Zagrebu je saobraćajni kolaps nakon snažnog potresa jačine 6,2 stepena Rihterove skale, a policija je pozvala građane da lična vozila koriste samo u hitnim situacijama. Zagrebačka policija pozvala je građane da se drže i drugih preporuka u… »
Gradonačelnik Petrinje: Pola grada srušeno, vojska stiže u pomoć

Gradonačelnik Petrinje: Pola grada srušeno, vojska stiže u pomoć

Vesti online 29.12.2020
Pola grada je srušeno, izjavio je gradonačelnik Petrinje Darinko Dumbović nakon snažnog zemljotresa jačine 6,3 stepena Rihterove skale, koji je pogodio Petrinju oko 12.20 časova, i zatražio da se hitno pošalje pomoć u taj grad. – Izvlačimo… »
PUNO SRUŠENIH KUĆA U PETRINJI, NE ZNA SE IMA LI MRTVIH: USPJELI SMO IZVUĆI JEDNO DIJETE

PUNO SRUŠENIH KUĆA U PETRINJI, NE ZNA SE IMA LI MRTVIH: USPJELI SMO IZVUĆI JEDNO DIJETE

Sandžak haber 29.12.2020
SNAŽAN potres u cijeloj Hrvatskoj. Kako javlja EMSC, snaga je bila 6.3 po Richteru, a epicentar je bio 3 kilometra od Petrinje. Nakon tog potresa osjetio se još jedan manji. U dijelovima Hrvatske nema ni struje ni telefona. Uspjeli smo izvuići jedno… »
Gradonačelnik Petrinje: Izvlačimo ljude iz auta, čuo sam i da se vrtić srušio! U gradu je opšta panika, ljudi traže…

Gradonačelnik Petrinje: Izvlačimo ljude iz auta, čuo sam i da se vrtić srušio! U gradu je opšta panika, ljudi traže…

Kurir 29.12.2020
Pola grada je srušeno, izjavio je danas gradonačelnik Petrinje Darinko Dumbović nakon snažnog zemljotresa jačine 6,2 stepena Rihterove skale, koji je pogodio Petrinju oko 12.20 časova, i zatražio da se hitno pošalje pomoć u taj grad. "Izvlačimo… »
Grad je kao Hirošima! Gradonačelnik Petrinje u šoku: Sve je srušeno, ne znam gde ću, a i žena mi je povređena…

Grad je kao Hirošima! Gradonačelnik Petrinje u šoku: Sve je srušeno, ne znam gde ću, a i žena mi je povređena…

Večernje novosti 29.12.2020
GRADONAČELNIK Petrinje Darinko Dumbović rekao je da je ceo grad srušen. - Grad mi je kao Hirošima. Ceo grad je porušen. Trebaju mi vatrogasci, profesionalci. Ovo je borba za život. U gradu se više ne može živeti. Majke plaču za decom. Ne znam… »

Vesti dana »