Povezane vesti

Lekari traže formiranje Fonda “Dr Nenad Maksimović”

Lekari traže formiranje Fonda “Dr Nenad Maksimović”

Nova 06.01.2021
Udruženje Ujedinjeni protiv kovida pokreće inicijativu pred Lekarskom komorom Srbije da se formira solidarni fond za školovanje dece preminulih lekara od COVID-19 infekcije. Ovaj fond trebalo bi da nosi ime preminulog anesteziologa Nenada Maksimovića… »
Greganović: Ratnik protiv tame jedino sebi nije pomogao

Greganović: Ratnik protiv tame jedino sebi nije pomogao

Nova 06.01.2021
Smrt mladog anesteziologa Nenada Maksimovića iz KBC "Dragiša Mišović" koji se, nakon deset meseci rada u crvenoj zoni, i sam razboleo i preminuo od koronavirusa nikog nije ostavila ravnodušnim, a među njima je i pisac i bloger Jelica Greganović… »
Ujedinjeni protiv kovida pokrenuli inicijativu da se formira solidarni fond koji bi nosio naziv po preminulom anesteziologu

Ujedinjeni protiv kovida pokrenuli inicijativu da se formira solidarni fond koji bi nosio naziv po preminulom anesteziologu

Radio 021 06.01.2021
Udruženje lekara Ujedinjeni protiv kovida zatražilo je danas od Lekarske komore Srbije "da se probudi" i razmotri njihovu inicijativu da se formira solidarni fond od novca Komore za školovanje dece lekara koji su umrli od kovid infekcije, a koji bi se… »
"Nešo, izvini što mi nismo pomogli tebi": Ovako se dr Grujičić oprostila od mladog lekara, anesteziologa

"Nešo, izvini što mi nismo pomogli tebi": Ovako se dr Grujičić oprostila od mladog lekara, anesteziologa

Prva 06.01.2021
Anesteziolog iz KBC "Dragiša Mišović" dr Nenad Maksimović, čije smo reči sa knedlom u grlu čitali letos, a koji je sve vreme radio u crvenoj zoni, juče je i sam preminuo od virusa korona. - Velika tragedija, nažalost bitku sa koronom u 37 godini… »
Korona je odnela 67 lekara: Ova imena da se ne zaborave

Korona je odnela 67 lekara: Ova imena da se ne zaborave

Nova 06.01.2021
Prema podacima Sindikata lekara i farmaceuta, korona je u Srbiji odnela 67 lekara. Porodice i prijatelji su ostali bez svojih najmilijih, a pacijenti bez onih koji treba da ih leče. Javnost je posebno potresla vest o smrti mladog anesteziologa iz… »
"Nešo, izvini što mi nismo pomogli tebi": Potresan oproštaj dr Grujičić od mladog anesteziologa koji je juče izgubio…

"Nešo, izvini što mi nismo pomogli tebi": Potresan oproštaj dr Grujičić od mladog anesteziologa koji je juče izgubio…

Blic 06.01.2021
Jučerašnja iznenadna smrt anesteziologa KBC "Dragiša Mišović" dr Nenada Maksimovića (37) pogodila je čitavu Srbiju, a posebno njegove kolege lekare. Od njega se, potresnim rečima, oprostila i direktorka Instituta za onkologiju i radiologiju Srbije… »
“Najizuzetniji osećaj je kada spasavaš život" Lečeći druge razboleo se od korone, a preminuo među svojim pacijentima i…

“Najizuzetniji osećaj je kada spasavaš život" Lečeći druge razboleo se od korone, a preminuo među svojim pacijentima i…

Blic 05.01.2021
Čim je završio specijalizaciju, prvi posao anesteziologa, bio mu je crvena zona kovid bolnica. Od juna je provodio smene u skafanderu. Kažu, govorio je neumorno; “Najizuzetniji osećaj je kada spasavaš život”. Poslednjih mesec dana, kolege, u toj… »

Vesti dana »