Povezane vesti

Preminula primadona Biserka Cvejić

Preminula primadona Biserka Cvejić

Dnevnik 07.01.2021
BEOGRAD: Operska pevačica, primadona Biserka Cvejić preminula je u 98. godini, potvrđeno je Tanjugu u Narodnom pozorištu. Biserka Cvejić bila je mecosopran i jedna od najvećih operskih pevačica na našim prostorima. Rođena je 1923. godine u… »
Željko Lučić: Večni pokoj, draga Profesorka, pevaćemo ponovo

Željko Lučić: Večni pokoj, draga Profesorka, pevaćemo ponovo

Nova 07.01.2021
Otišla je zauvek žena bez koje ni mene ovakvog, kakvog me napravi ne bi bilo, kaže za Nova.rs svetski slavni bariton Željko Lučić, povodom vesti da je preminula njegova profesorka, operska diva Biserka Cvejić. Biserka Cvejić bila je jedna je od… »
Milena Kitić: Profesorka Bisa nam je bila druga majka

Milena Kitić: Profesorka Bisa nam je bila druga majka

Nova 07.01.2021
Naša Biserka, Bisa, Profesorka, Diva, nacionalni ponos, predivan mecosopran, druga majka, mentor, prijatelj, savetnik, oslonac i još mnogo toga bila je i meni i mojim kolegama, kaže za Nova.rs mecosopran Milena Kitić, povodom odlaska svoje voljene… »
Odlazak Biserke Cvejić – od pevanja na ulici do svetske dive

Odlazak Biserke Cvejić – od pevanja na ulici do svetske dive

Nova 07.01.2021
Operska diva i pedagog Biserka Cvejić, preminula danas u 98. godini, imala je blistavu biografiju i ostavila je neizbrisiv trag u svetskoj operskoj umetnosti. Nastupila je u 77 uloga u više od 1.800 predstava izvođenih na pozornicama širom planete i… »
Na Božić preminula primadona Biserka Cvejić! Kolege: Veliki gubitak za celokupnu jugoslovensku i svetsku kulturu

Na Božić preminula primadona Biserka Cvejić! Kolege: Veliki gubitak za celokupnu jugoslovensku i svetsku kulturu

Kurir 07.01.2021
Primadona Biserka Cvejić preminula je danas baš na Božić u 98. godini u Beogradu. Tužnu vest saopštio je preko društvenih mreža njen nekadašnji učenik Nikola Kitanovski. Biserka Cvejić jedna je od najznačajnijih operskih pevačica svih vremena… »
Preminula primadona Biserka Cvejić

Preminula primadona Biserka Cvejić

N1 Info 07.01.2021
Primadona Biserka Cvejić preminula je danas u 98. godini u Beogradu. Tužnu vest objavio je njen nekadašnji učenik Nikola Kitanovski, uz poruku “Večna vam slava, draga moja profesorka”. „Izvinite, potpuno sam konfuzan. To što osećam, to je… »
Preminula primadona Biserka Cvejić

Preminula primadona Biserka Cvejić

Nova 07.01.2021
Primadona Biserka Cvejić preminula je danas u 98. godini života u Beogradu. Tužnu vest objavio je njen nekadašnji učenik Nikola Kitanovski, uz poruku “Večna vam slava, draga moja Profesorka”. “Izvinite, potpuno sam konfuzan. To što osećam… »
Otišla operska diva: Preminula Biserka Cvejić

Otišla operska diva: Preminula Biserka Cvejić

Večernje novosti 07.01.2021
Primadona Biserka Cvejić preminula je danas u 98. godini života u Beogradu. Tužnu vest objavio je njen nekadašnji učenik Nikola Kitanovski, uz poruku “Večna vam slava, draga moja Profesorka”. “Izvinite, potpuno sam konfuzan. To što osećam… »

Vesti dana »