Povezane vesti

Bugarska se oštro protivi povratku srpskog jezika u makedonske škole

Bugarska se oštro protivi povratku srpskog jezika u makedonske škole

Sputnik 29.01.2021
Šefica bugarske diplomatije Ekaterina Zaharijeva oštro je kritikovala odluku vlasti u Skoplju da u školski program vrate srpski jezik, navodeći da je „makedonizam ideja nastala u Beogradu i Moskvi“. „Ne znam da li se radi o novoj provokaciji… »
Zaharijeva: Makedonizam ideja nastala u Beogradu i Moskvi

Zaharijeva: Makedonizam ideja nastala u Beogradu i Moskvi

RTV 29.01.2021
SOFIJA - Ministarka inostranih poslova Bugarske Ekaterina Zaharijeva oštro je kritikovala odluku vlasti u Skoplju da u školski program vrate srpski jezik, navodeći da je "makedonizam ideja nastala u Beogradu i Moskvi". "Ne znam da li se radi o novoj… »
Bugari se protive povratku srpskog jezika u makedonske škole

Bugari se protive povratku srpskog jezika u makedonske škole

Politika 29.01.2021
Šefica bugarske diplomatije Ekaterina Zaharijeva oštro je kritikovala odluku vlasti u Skoplju da u školski program vrate srpski jezik, navodeći da je „makedonizam ideja nastala u Beogradu i Moskvi”. „Ne znam da li se radi o novoj provokaciji… »
Bugarska žestoko protiv povratka srpskog jezika u makedonske škole

Bugarska žestoko protiv povratka srpskog jezika u makedonske škole

RTS 29.01.2021
Šefica bugarske diplomatije Ekaterina Zaharijeva oštro je kritikovala odluku vlasti u Skoplju da u školski program vrate srpski jezik, navodeći da je "makedonizam ideja nastala u Beogradu i Moskvi". "Ne znam da li se radi o novoj provokaciji, ali su… »
Zaharijeva: Vidi se da Severna Makedonija nije prekinula veze sa Srbijom i Rusijom

Zaharijeva: Vidi se da Severna Makedonija nije prekinula veze sa Srbijom i Rusijom

RTV 29.01.2021
SKOPLJE - Bugarska ministarka spoljnih poslova Ekaterina Zaharijeva izjavila je danas da ponovno uvođenje srpskog jezika u škole u Severnoj Makedoniji dokazuje da ta zemlja nije prekinula veze sa Srbijom i Rusijom. Ona je za bugarsku BTV televiziju… »
Bugarski vicepremijer nazvao Srbiju dželatom Makedonije!

Bugarski vicepremijer nazvao Srbiju dželatom Makedonije!

Vesti online 29.01.2021
“Makedonski premijer Zoran Zaev i lider VMRO-DPMNE Hristijan Mickoski trebalo bi da se zapitaju ko je kriv za jačanje srpskog uticaja u Severnoj Makedoniji”, izjavio je bugarski vicepremijer Krasimir Karakačanov, komentarišući čestitku Zaeva… »

Vesti dana »