Povezane vesti

Ko je bila ustaša Nada Šakić, strah i trepet logora: Brutalno mučila trudnice, ubijala žene i decu a umrla je nekažnjena

Ko je bila ustaša Nada Šakić, strah i trepet logora: Brutalno mučila trudnice, ubijala žene i decu a umrla je nekažnjena

Mondo 21.02.2021
Film "Dara iz Jasenova" rasplakao je sinoć celu Srbiju, a zločini ustaša zgrozili javnost. Među najgorima u zlodelima nad Srbima bila je Nada Šakić, koju je na velikom platnu tumačila mlada glumica Alisa Radaković. Film "Dara iz Jasenova"… »
Marko Janketić kao zloglasni ustaša Vjekoslav Maks Luburić u filmu "Dara iz Jasenovca": "razapeli su me zbog onoga što sam…

Marko Janketić kao zloglasni ustaša Vjekoslav Maks Luburić u filmu "Dara iz Jasenovca": "razapeli su me zbog onoga što sam…

Blic 20.02.2021
Glumac Marko Janketić u filmu "Dara iz Jasenovca" ostvario je zapaženu ulogu jednog od zapovednika logora - Vjekoslava "Maksa" Luburića. Vjekoslav "Maks" Luburić je bio ustaški oficir i gotovo ceo rat zapovednik sistema koncentracionih logora među… »
Lepa glumica kao ustaški dželat Nada Šakić u filmu "Dara iz Jasenovca": Alisa igra polusestru Marka Janketića, a njenog…

Lepa glumica kao ustaški dželat Nada Šakić u filmu "Dara iz Jasenovca": Alisa igra polusestru Marka Janketića, a njenog…

Blic 20.02.2021
Među istorijskim ličnostima koje se pojavljuju u filmu "Dara iz Jasenovca" je i Nada Šakić, čuvar ženskog logora Stara Gradiška u sastavu logora Jasenovac, koju tumači mlada glumica Alisa Radaković. Nada Esperanca Šakić, rođena Tambić, bila… »

Vesti dana »