Povezane vesti

Reditelji na sudu zbog Dare i Rade

Reditelji na sudu zbog Dare i Rade

Nova 25.02.2021
Polemike oko toga da li je priča u filmu "Dara iz Jasenovca" Predraga Gage Antonijevića plagijat scenarija Arsena Diklića za "Djecu Kozare" po kojoj reditelj Lordan Zafranović već decenijama pokušava da snimi svoje ostvarenje rasplet će, po svemu… »
Arsen Diklić pre 40 godina opisao scenario za “Djecu Kozare”

Arsen Diklić pre 40 godina opisao scenario za “Djecu Kozare”

Nova 25.02.2021
"Zamišljena je kao ličnost kroz čija će se saznanja, doživljaje, patnje i razočarenja, tuge i radosti sve vidjeti. Sad, koliko će biti uvjerljiva ne znam. Scenarij je još u radu, a i film je film. No, postoji jedno iskustvo - djeca ne glume! Ona… »
Romčević: Treba oformiti etičku komisiju

Romčević: Treba oformiti etičku komisiju

Danas 25.02.2021
Članovi komisije Filmskog centra Srbije koji su odlučivali o Antonijevićevom i Zafranovićevom filmu i stručna javnost povodom analize sličnosti scenarija "Djeca Kozare" i filma "Dara iz Jasenovca" Članovi komisije za sufinansiranje domaćeg filma… »
Sukob reditelja Zafranović: Gaga je plagirao moj film Djeca Kozare! Antonijević: Te laži ćeš morati da dokažeš na sudu!

Sukob reditelja Zafranović: Gaga je plagirao moj film Djeca Kozare! Antonijević: Te laži ćeš morati da dokažeš na sudu!

Kurir 25.02.2021
Predrag Gaga Antonijević, reditelj filma "Dara iz Jasenovca", suočen je s novim napadima i optužbama da je deo njegovog scenarija plagijat priče Arsena Diklića za film "Djeca Kozare" iz 1986. godine. Reditelj Lordan Zafranović i dramska spisateljica… »

Vesti dana »