Povezane vesti

Srbija zagađuje čitav region

Srbija zagađuje čitav region

Danas 26.02.2021
Stanovnici naše zemlje danima udišu nezdrav vazduh Tek je drugi mesec u godini, a Beograd je već uspeo a udari u vrh liste najzagađenijih gradova sveta i da obori sopstveni rekord. Vrednosti zagađujućih čestica u vazduhu su veoma visoke, na… »
Zagađenje, Šabac i Srbija: „Kad sam ušla u kuću dete mi je reklo da smrdim na naftu“

Zagađenje, Šabac i Srbija: „Kad sam ušla u kuću dete mi je reklo da smrdim na naftu“

Danas 26.02.2021
Smog, miris čađi i neprozirna bela mrena koja prekriva nebo već godinama nisu redak prizor u gradovima od severa do juga Srbije – zemlje koja u međunarodnim izveštajima o kvalitetu vazduha ima neslavni status crne tačke u Evropi. Iako vazduh u… »
Beograđani, gušite se? Obratite se njima

Beograđani, gušite se? Obratite se njima

Nova 26.02.2021
Zagađenje vazduha, ekološke katastrofe, jezera koja se ne vide od đubreta, reke u cevima. To su samo neka od gorućih pitanja u oblasti zaštite životne sredine koja zahtevaju rešenja i odgovore. To su problemi koji nisu od juče, nagomilani su i… »
I u Leskovcu vazduh zagađen iako se još ne mere PM čestice, nadležni kažu najviše zbog geografskog položaja

I u Leskovcu vazduh zagađen iako se još ne mere PM čestice, nadležni kažu najviše zbog geografskog položaja

Južne vesti 26.02.2021
Popodne i uveče Leskovčani kažu da vide vazduh i da osećaju smrad koji im je nepoznat, ali da nemaju dovoljno informacija o zagađenju vazduha u gradu i plaše se kako on utiče na njihovo zdravlje. Da vazduh jeste jako zagađen, pokazuju merenja, a… »
Vazduh u "ljubičastom" zbog otrova: Građani Srbije dišu "na škrge" zbog teškog smoga i prekomernog zagađenja

Vazduh u "ljubičastom" zbog otrova: Građani Srbije dišu "na škrge" zbog teškog smoga i prekomernog zagađenja

Večernje novosti 26.02.2021
MNOGI gradovi u Srbiji poslednjih dana prekriveni su teškim smogom i prekomernim zagađenjem, zbog povišenih koncentracija praškastih materija. I dok građani dišu na "škrge", nadležni se ne oglašavaju. Koncentracije kancerogenih PM čestica… »

Vesti dana »