Povezane vesti

Bećković: Ja sam predložio Kusturicu za SANU

Bećković: Ja sam predložio Kusturicu za SANU

Nova 01.03.2021
Jeste, ja sam predložio Emira Kusturicu za članstvo u Odeljenju za jezik i književnost Srpske akademije nauka i umetnosti, kaže za Nova.rs književnik i akademik Matija Bećković. – Nije ovo prvi put da sam predložio Emira Kusturicu, jer sam ga… »
Odgovor predsednika SANU Vladimira Kostića na otvoreno pismo Emira Kusturice

Odgovor predsednika SANU Vladimira Kostića na otvoreno pismo Emira Kusturice

N1 Info 01.03.2021
Emir Kusturica, osim njegove umetničke neupitnosti, definitivno nije osoba o kojoj u ovim okolnostima mogu da razmišljam, a kamoli da protiv njega smišljam nerazumljive zavere zbog neke, samo njemu znane, "osvete“, ocenio je u Pismu predsednik SANU… »
Vladimir Kostić, predsednik SANU: Ne smišljam zavere protiv Emira Kusturice zbog neke samo njemu znane „osvete“

Vladimir Kostić, predsednik SANU: Ne smišljam zavere protiv Emira Kusturice zbog neke samo njemu znane „osvete“

Blic 01.03.2021
Nakon što je juče Emir Kusturica odbio je da bude kandidat za člana Srpske akademije nauka, danas se pisanim saopštenjem oglasio predsednik SANU, Vladimir Kostić. Podsetimo, Kusturica je u autorskom tekstu za portal Iskra naveo da se zahvaljuje… »
Predsednik SANU odgovorio Kusturici

Predsednik SANU odgovorio Kusturici

Sputnik 01.03.2021
Predsednik Srpske akademije nauka i umetnosti Vladimir Kostić odgovorio je danas reditelju Emiru Kusturici, koji je odbio kandidaturu u SANU, navodeći da ne veruje u dobre namere Kostića. Saopštenje akademika Vladimira Kostića prenosimo u celosti… »
Kostićev odgovor Kusturici: Osveta, uvrede i oteto Kosovo

Kostićev odgovor Kusturici: Osveta, uvrede i oteto Kosovo

Nova 01.03.2021
Gospodin Emir Kusturica i ja se ne poznajemo, sem nekoliko slučajnih i svečarskih susreta. Nisam nikada krio da ga smatram velikim umetnikom i to mislim i sada, bez obzira na eventualne međusobne nesporazume i razlike, kaže Vladimir S. Kostić… »
Knežević o Kusturici i predlaganju novih akademika SANU

Knežević o Kusturici i predlaganju novih akademika SANU

Nova 01.03.2021
Generalni sekretar Srpske akademije nauka i umetnosti Zoran Knežević govorio je za Probudi se na televiziji Nova S o odbijanju Emira Kusturice da prihvati kandidaturu za SANU i objasnio šta, zapravo, nekoga kvalifikuje za ovo članstvo. Emir Kusturica… »

Vesti dana »