Povezane vesti

Dara Čalenić – Dovoljno “luda” da bude glumica

Dara Čalenić – Dovoljno “luda” da bude glumica

Nova 12.03.2021
Glumica sam od kad znam za sebe. Jedan reditelj mi je jednom rekao, podstičući me da ne budem malodušna: "Bićeš glumica. Ne brini. Dovoljno si luda da ne možeš da postaneš ništa drugo", sećala se dramska umetnica Dara Čalenić, koja je… »
Odoše mi filmska majka: Oglasio se Boba iz Žikine dinastije nakon smrti čuvene Dare (foto)

Odoše mi filmska majka: Oglasio se Boba iz Žikine dinastije nakon smrti čuvene Dare (foto)

Kurir 12.03.2021
Darinka Dara Čalenić, najpoznatija po ulozi Dare Pavlović u filmskom serijalu „Lude godine“ preminula je danas u 87.godini života posle duge i teške bolesti. Tim povodom se na svom Tviter profilu oglasio i Vladimir Petrović, koga svi odlično… »
Dara i Balašević preminuli su jedno za drugim, a sudbine su im se preplitale: Dve stvari su ih vezivale

Dara i Balašević preminuli su jedno za drugim, a sudbine su im se preplitale: Dve stvari su ih vezivale

Kurir 12.03.2021
Glumica Darinka Dara Čalenić preminula je noćas u 87. godini, posle duge i teške bolesti, i to samo nekoliko nedelja nakon što nas je napustio i legendarni kantautor Đorđe Balašević. Balašević je preminuo 19. februara u 67. godini od posledica… »
"Voleo bih da ja ovde ležim umesto nje" Ovako je govorio suprug Dare Čalenić, ljubav im je bila kao na filmu: "Počelo je…

"Voleo bih da ja ovde ležim umesto nje" Ovako je govorio suprug Dare Čalenić, ljubav im je bila kao na filmu: "Počelo je…

Blic 12.03.2021
Glumica Darinka Dara Čalenić preminula je u 87. godini nakon duge i teške bolesti, a poslednjih godina bila je nepokretna. Njena najveća ljubav i podrška bio je reditelj i profesor Harvardovog Univerziteta Vladimir Petrić, koji je preminuo 2019… »
Najbolja drugarica dare iz "Žikine dinastije" je bila poznata glumica: Nisu verovale da će postati poznate

Najbolja drugarica dare iz "Žikine dinastije" je bila poznata glumica: Nisu verovale da će postati poznate

Mondo 12.03.2021
Legendarna Dara Čalenić preminula je danas, 12. marta. Legendarna Dara Čalenić preminula je danas, 12. marta. Darinka Dara Čalenić, koju svi najbolje pamtimo kao Daru iz "Žikine dinastije" preminula je u 87. godini nakon duge i teške bolesti. Ona… »
Darin život nakon serije : Zbog ljubavi napustila popularnu Žikinu Dinastiju (video)

Darin život nakon serije : Zbog ljubavi napustila popularnu Žikinu Dinastiju (video)

Večernje novosti 12.03.2021
DARA Čalenić je bila jugoslovenska i srpska pozorišna, televizijska i filmska glumica, prepoznatljiva po ulozi Dare Pavlović u filmskom serijalu „Lude godine“. Rođena je 18. jula 1934. godine u Novom Sadu. Danas nas je napustila glumica… »
Kako su se žika i Dara zaista slagali? Ovako je pokojna glumica govorila o kolegi Gidri Bojaniću

Kako su se žika i Dara zaista slagali? Ovako je pokojna glumica govorila o kolegi Gidri Bojaniću

Večernje novosti 12.03.2021
Darinka Dara Čalenić je bila jugoslovenska i srpska pozorišna, televizijska i filmska glumica, prepoznatljiva po ulozi Dare Pavlović u filmskom serijalu „Lude godine“. Rođena je 18. jula 1934. godine u Novom Sadu. Dara nas je napustila jutros u… »
Preminula glumica Dara Čalenić

Preminula glumica Dara Čalenić

Danas 12.03.2021
Glumica Darinka Dara Čalenić preminula je prošle noći u 87. godini, nakon duge i teške bolesti, saopšteno je iz Kino-Teatra. Sahrana će biti održana u krugu najuže porodice, u Novom Sadu. Dara Čalenić bila je jugoslovenska i srpska pozorišna… »
Čovek zbog kojeg je Dara ostavila glumu i otišla u Ameriku

Čovek zbog kojeg je Dara ostavila glumu i otišla u Ameriku

Nova 12.03.2021
Jugoslovenska i srpska pozorišna, televizijska i filmska glumica Dara Čalenić, koju pamtimo po istoimenoj junakinji iz serijala Lude godine, preminula je u 87. godini. Sa suprugom Vladimirom Vladom Petrićem spojila ju je baš gluma. Dara se glumom se… »
Dara Čalenić je zbog ovoga napustila "žikinu dinastiju" - Nikada se zbog toga nije pokajala!

Dara Čalenić je zbog ovoga napustila "žikinu dinastiju" - Nikada se zbog toga nije pokajala!

Mondo 12.03.2021
Filmove je pogledala prvi put tek pre 4 godine. Filmove je pogledala prvi put tek pre 4 godine. Darinka Dara Čalenić preminula danas, 12. marta je u 87. godini, nakon duge i teške bolesti, saopšteno je iz Kino-Teatra. Sahrana će biti održana u krugu… »
Voleo bih da ja ležim umesto nje, a ona da pleše na sceni: Ovako je govorio Darin muž, a njihova ljubavna priča je kao iz…

Voleo bih da ja ležim umesto nje, a ona da pleše na sceni: Ovako je govorio Darin muž, a njihova ljubavna priča je kao iz…

Kurir 12.03.2021
Glumica Darinka Dara Čalenić preminula je noćas u 87. godini, nakon duge i teške bolesti, a poslednjih godine bila je nepokretna. Doživela je veliku slavu zahvaljujući ulozi Dare Pavlović u "Žikinoj dinastiji", ali je u jeku najveće popularnosti… »
Dara je doživela veliku porodičnu tragediju: Njegovu smrt nije prebolela i često ga je noću sanjala!

Dara je doživela veliku porodičnu tragediju: Njegovu smrt nije prebolela i često ga je noću sanjala!

Mondo 12.03.2021
Odveli su ga u logor. Odveli su ga u logor. Glumica Darinka Dara Čalenić preminula je noćas u 87. godini, nakon duge i teške bolesti, a poslednjih godine bila je nepokretna. Dara će mnogima ostati upamćena kao Dara Pavlović iz "Žikine dinastije"… »

Vesti dana »