Povezane vesti

„Kaspar” u JDP-u

„Kaspar” u JDP-u

Politika 12.03.2021
„Ja sam samo slučajno ja”, replika kojom Handke završava „Kaspara” mogla bi poslužiti kao jedan od putokaza u središte Handkeove umetnosti: ukoliko sam ja samo slučajno ja, onda je pisanje način da se utvrdi koje su to slučajnosti koje su… »
Program planiran za vikend u SNP i Pozorištu mladih se odlaže

Program planiran za vikend u SNP i Pozorištu mladih se odlaže

Radio 021 12.03.2021
Biletarnica Srpskog narodnog pozorišta neće raditi tokom vikenda, 13. i 14. marta, zbog primene novih epidemioloških mera. Biletarnica će raditi od ponedeljka, 15. marta, po redovnom radnom vremenu. Takođe, koncert Novosadskog Big Benda i Orkestra… »
JDP: Premijera “Kaspara” večeras, dve reprize otkazane

JDP: Premijera “Kaspara” večeras, dve reprize otkazane

Nova 12.03.2021
Komad "Kaspar" po tekstu Petera Handkea u režiji Miloša Lolića biće premijerno izveden večeras od 19 sati na Velikoj sceni "Ljuba Tadić" Jugoslovenskog dramskog pozorišta, ali su reprize ove predstave zakazane za vikend odložene zbog novih mera… »
Miodrag Dragičević za "Blic": Probijamo se kroz život kao kroz šiblje

Miodrag Dragičević za "Blic": Probijamo se kroz život kao kroz šiblje

Blic 12.03.2021
Živimo zapravo u vanrednom stanju - kaže poznati mladi glumac koji igra naslovnu ulogu u predstavi „Kaspar“ Petera Handkea čija je premijera je 12. marta na Sceni „Ljuba Tadić“ Jugoslovenskog dramskog pozorišta, a režiju potpisuje Miloš… »
„Kaspar“ – komad jezičke torture

„Kaspar“ – komad jezičke torture

Danas 11.03.2021
Premijera predstave Petera Handkea u režiji Miloša Lolića sutra uveče na Sceni "Ljuba Tadić" u JDP Bio je to izazovan, na svim nivoima, fascinantan i divan proces, istaknuto je na današnjoj konferenciji za novinare u Jugoslovenskom dramskom… »

Vesti dana »