Povezane vesti

Danas je svetski dan osoba sa Daunovim sindromom

Danas je svetski dan osoba sa Daunovim sindromom

Naissus info 21.03.2021
Kod osoba sa Daunovim sindromom povećan je rizik od nastanka leukemije, veoma često prisutne su anomalije srca (40 odsto), poremećaji rada organa za varenje (suženje jednjaka) i štitaste žljezde. Način na koji je dete sa Daunovim sindromom… »
Roditelji i Srbija: Kako sam saznala da mi dete ima Daunov sindrom

Roditelji i Srbija: Kako sam saznala da mi dete ima Daunov sindrom

BBC News 21.03.2021
„Sledećeg dana mi je načelnica pedijatrije predložila da u slučaju da ne želim da prihvatim sina, slobodno mogu da ga dam u kolevku i da se većina roditelja odluči na tako nešto" kaže jedna od majki. Dejana, Gordana, Marija i Snežana majke su… »
Danas je poseban dan za zrenjaninsku porodicu Bartole

Danas je poseban dan za zrenjaninsku porodicu Bartole

Zrenjaninski 21.03.2021
U zrenjaninskoj porodici Bartole danas ima mnogo razloga za slavlje. Na današnji dan, pre dve godine, Filip Bartole se, kao najtrofejniji član reprezentacije Srbije, vratio iz Abu Dabija, gde je na Olimpijskim igrama Specijalne olimpijade osvojio zlatnu… »
Velika podrška iz Sremčice: Različite čarape kao simbol da smo različiti, ali i da svima treba ljubav

Velika podrška iz Sremčice: Različite čarape kao simbol da smo različiti, ali i da svima treba ljubav

Kurir 21.03.2021
Obuvanjem različitih čarapa, kao simbol različitosti, korisnici Ustanove za decu i mlade „Sremčica" poslali su podršku svojim drugarima sa Daunovim sindromom, čiji se dan u svetu obeležava danas. Deca i zaposleni u "Sremčici" pripremili su video… »
Danas treba da obujete šarene čarape: Ukoliko to uradite, šaljete svetu jednu bitnu poruku

Danas treba da obujete šarene čarape: Ukoliko to uradite, šaljete svetu jednu bitnu poruku

Srbija danas 21.03.2021
Danas se u celom svetu obeležava dan osoba sa Daunovim sindromom, koji je prvi put obeležen u Singapuru 2006. godine. Naziv Daun potiče od imena engleskog lekara Langdona Dauna, koji je 1866. godine prvi opisao sindrom na svom detetu, a tek 1959. je… »
Damjan živi sa Daunovim sindromom: Zna da kuva, čita i piše na 3 jezika, glumi i obožava operu

Damjan živi sa Daunovim sindromom: Zna da kuva, čita i piše na 3 jezika, glumi i obožava operu

Telegraf 21.03.2021
Uvek je, kako priča, čeznuo za glumom, pa je odlučio da ode i na audiciju. Damjan Diklić (40) je Beograđanin sa Daunovim sindromom. O njemu najviše brinu njegovi roditelji. Za sebe kaže da je samostalan, ide sam u radnju, baca đubre, pere… »

Vesti dana »