Povezane vesti

Danijela Štajnfeld o prijavljivanju silovanja: Ovo je pitanje moje društvene odgovornosti

Danijela Štajnfeld o prijavljivanju silovanja: Ovo je pitanje moje društvene odgovornosti

Politika 23.03.2021
Glumica Danijela Štajnfeld potvrdila je navode medija da je osoba koja ju je silovala njen kolega Branislav Lečić i dodala da je htela da izbegne da otkrije njegovo ime, ali da je „prelilo kap” kada je, kako je navela, nakon slučaja Mike… »
Advokat analizira: Da li je Danijela smela da snima Lečića

Advokat analizira: Da li je Danijela smela da snima Lečića

Nova 23.03.2021
Advokat Denis Bećirić i aktivistkinja za ženska prava Marija Lukić komentarisali su danas u emisiji "Među nama" slučaj Danijele Štajnfeld, koja je prijavila Branislava Lečića za silovanje, ali i trenutno poštovanje prava žena u Srbiji… »
Branislav Lečić se opet oglasio: Čekam poziv tužilaštva

Branislav Lečić se opet oglasio: Čekam poziv tužilaštva

Nova 23.03.2021
Glumac Branislav Lečić oglasio se četvrti put na svojim profilima na društvenim mrežama, nakon što ga je koleginica Danijela Štajnfeld pre nekoliko dana optužila za silovanje. Naime, glumac se sada zahvalio svima koji su uz njega, ali i otkrio da… »
I dalje čekam poziv tužilaštva: Branislav Lečić se oglasio novom porukom!

I dalje čekam poziv tužilaštva: Branislav Lečić se oglasio novom porukom!

Mondo 23.03.2021
Glumac ostavio poruku na društvenim mrežama. Glumac ostavio poruku na društvenim mrežama. Glumica Danijela Štajnfeld imenovala u Tužilaštvu čoveka koji ju je silovao pre nekoliko godina kada su zajedno radili na jednom projektu i navela Branislava… »
Vučić o Lečiću: Ne postoji ništa odvratnije od silovanja

Vučić o Lečiću: Ne postoji ništa odvratnije od silovanja

Nova 23.03.2021
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić danas je, upitan o slučaju glumice Danijele Štajnfeld, koja tvrdi da je silovao Branislav Lečić rekao, da ne postoji odvratnije delo od silovanja. “Nisam ni tužilac ni sudija, čini mi se da ne postoji… »
Reakcije na optužbe Štajnfeld, tužilaštvo navodi – prijava u predistražnoj fazi

Reakcije na optužbe Štajnfeld, tužilaštvo navodi – prijava u predistražnoj fazi

N1 Info 23.03.2021
Nakon što je glumica Danijela Štajnfeld u proširenoj izjavi Tužilaštvu do detalja opisala događaj iz 2012. i za silovanje optužila glumca i političara Branislava Lečića, on se danas ponovo oglasio porukom da poriče te optužbe i da je spreman… »
Goran Bogdan pokazao srednji prst i podržao danijelu: Reagovala Milena Radulović! (foto)

Goran Bogdan pokazao srednji prst i podržao danijelu: Reagovala Milena Radulović! (foto)

Mondo 23.03.2021
Obukao roze haljinicu. Obukao roze haljinicu. Nakon što je Danijela Štajnfeld u Višem tužilaštvu u Beogradu otkrila da je misterizni moćnik iz filmske industrije koji ju je napastvovao pre nekoliko godina, glumac Branislav Lečić, dobila je brojnu… »
Javni istup Danijele Štajnfeld "za poštovanje", čeka se reakcija institucija

Javni istup Danijele Štajnfeld "za poštovanje", čeka se reakcija institucija

Glas Amerike 23.03.2021
BEOGRAD — Posle istupa glumice Danijele Štajnfeld i otkrića da je, kako tvrdi, pre devet godina silovao kolega Branislav Lečić, deo javnosti aplaudira njenoj hrabrosti da otvoreno govori o preživljenoj traumi. Branislav Lečić je optužbe za… »
Lečić traži poligraf

Lečić traži poligraf

Vesti online 23.03.2021
Skandal povodom optužbu mlade glumice Danijele Štajnfeld protiv kolege Branislava Lečića da je silovao još je daleko od epiloga, ali je već ustalasala strasti srpske javnosti. U Višem tužilaštvu u Beogradu kažu da je postupak još u… »
"Jednom ću svedočiti protiv dvojice" - Nakon Danijelinog priznanja oglasila se Bojana Maljević!

"Jednom ću svedočiti protiv dvojice" - Nakon Danijelinog priznanja oglasila se Bojana Maljević!

Mondo 23.03.2021
Glumica Danijela Štajnfeld otkrila je u Višem tužilaštvu da ju je glumac Branislav Lečić pre nekoliko godina napastvovao dok je sa njim radila na jednom projektu. Glumica Danijela Štajnfeld otkrila je u Višem tužilaštvu da ju je glumac Branislav… »
Lečić hoće na poligraf! Ne priznaje se kao dokaz na sudu, Zečević objasnio čemu služi takvo testiranje (kurir…

Lečić hoće na poligraf! Ne priznaje se kao dokaz na sudu, Zečević objasnio čemu služi takvo testiranje (kurir…

Kurir 23.03.2021
Javnost je i dalje u šoku nakon optužbi glumice Danijele Štajnfeld da ju je silovao stariji kolega, Branislav Lečić. Od trenutka kada se ova informacija pojavila u medijima, oglasio se i poznati glumac nekoliko puta. Lečić je demantovao navode… »
"Odbijam da igram sa lečićem u predstavama": Mirjana Karanović podržala koleginicu - oglasila se jasnom porukom! (foto)

"Odbijam da igram sa lečićem u predstavama": Mirjana Karanović podržala koleginicu - oglasila se jasnom porukom! (foto)

Mondo 23.03.2021
Glumica se oglasila i putem svog Instagrama iznela stav i istakla da ne želi da igra u predstavi sa kolegom. Glumica se oglasila i putem svog Instagrama iznela stav i istakla da ne želi da igra u predstavi sa kolegom. Glumica Danijela Štajnfeld otkrila… »
Ovo je atak na moj pogled na svet! Lečić se ponovo oglasio zbog silovanja: Nikada nisam bio agresivan ni prema jednoj ženi!

Ovo je atak na moj pogled na svet! Lečić se ponovo oglasio zbog silovanja: Nikada nisam bio agresivan ni prema jednoj ženi!

Kurir 23.03.2021
Glumac Branislav Lečić, kojeg je glumica Danijela Štajnfeld za silovanje 2012. godine, pošto je dao saopštenje za medije tvrdeći da je sve laž što je glumica rekla, tvrdi sad da nikada nije bio agresivan ni prema jednoj ženi. - Posle toga, mediji… »
Dajete mi snagu i još veći glas! Danijela Štajnfeld optužila Lečića za silovanje pa se oglasila i obratila kolegama…

Dajete mi snagu i još veći glas! Danijela Štajnfeld optužila Lečića za silovanje pa se oglasila i obratila kolegama…

Kurir 23.03.2021
Brojne poruke podrške Danijeli Štajnfeld nižu se na društvenim mrežama otkako je juče objavljeno da je glumica u Višem javnom tužilaštvu u Beogradu navela da je njen kolega Branislav Lečić misteriozni moćnik iz filmske industrije koji ju je… »
Lečić: Molim tužilaštvo i MUP da me pozovu na saslušanje

Lečić: Molim tužilaštvo i MUP da me pozovu na saslušanje

IndeksOnline 23.03.2021
BEOGRAD – Glumac i političar Branislav Lečić u današnjoj pisanoj izjavi dostavljenoj medijima još jednom je odbacio optužbe da je silovao glumicu Danijelu Štajnfeld i pozvao nadležno tužilaštvo i MUP da ga bez odlaganja pozovu na saslušanje… »
Neka se stide svi koji misle da je ona ovo uradila zbog promocije - Biljana Srbljanović predvodi poznate koji su podržali…

Neka se stide svi koji misle da je ona ovo uradila zbog promocije - Biljana Srbljanović predvodi poznate koji su podržali…

Noizz 23.03.2021
Posle ispovesti Danijele Štajnfeld o tome kako ju je Branislav Lečić silovao bilo je onih koji tvrde da je cela priča ispričana "zarad višeg cilja" i da je pitanje koliko je uopšte to tačno, da bi trebalo da se Danijela stidi svojih postupaka, da… »
Psihoterapeut: Nasilnici su najčešće ljudi iz okruženja

Psihoterapeut: Nasilnici su najčešće ljudi iz okruženja

Nova 23.03.2021
Kroz šta je prošla glumica Danijela Štajnfeld i koliko je snage bilo potrebno da pred kamerama Insajdera sve prođe iznova, u emisiji “Probudi se” govorila je psihoterapeut Biljana Slavković. Glumica Danijela Štajnfeld otkrila je Višem javnom… »
Štajnfeld otkrila kad ju je Lečić silovao

Štajnfeld otkrila kad ju je Lečić silovao

Nova 23.03.2021
Detalji svedočenja glumice Danijele Štajnfeld koja je pre nekoliko dana u beogradskom Višem tužilaštvu optužila svog starijeg kolegu Branislava Lečića (66) za silovanje još uvek se čuvaju u strogoj tajnosti. Kako portal Nova.rs nezvanično… »
Lečić: Molim tužilaštvo i MUP da me pozovu na saslušanje

Lečić: Molim tužilaštvo i MUP da me pozovu na saslušanje

RTV 23.03.2021
BEOGRAD - Glumac i političar Branislav Lečić u današnjoj pisanoj izjavi dostavljenoj medijima još jednom je odbacio optužbe da je silovao glumicu Danijelu Štajnfeld i pozvao nadležno tužilaštvo i MUP da ga bez odlaganja pozovu na saslušanje… »
Glumac Branislav Lečić odbacio optužbe o silovanju

Glumac Branislav Lečić odbacio optužbe o silovanju

Slobodna Evropa 23.03.2021
Glumac i političar Branislav Lečić izjavio je da je spreman da se podvrgne poligrafskom ispitivanju povodom navoda glumice Danijele Štajnfeld da ju je on silovao. "Ja, Branislav Lečić iz Beograda, najodlučnije poričem bilo kakve optužbe koje su… »
"Svakom ko tvrdi da se Danijela promoviše, želim…" Biljana Srbljanović o tvrdnjama glumice da ju je silovao Branislav…

"Svakom ko tvrdi da se Danijela promoviše, želim…" Biljana Srbljanović o tvrdnjama glumice da ju je silovao Branislav…

Blic 23.03.2021
Glumica Danijela Štajnfeld je u Višem javnom tužilaštvu u Beogradu navela da je njen kolega Branislav Lečić misteriozni moćnik iz filmske industrije koji ju je silovao, a sada se povodom ovog slučaja oglasila i Biljana Srbljanović, dramska… »
"Odakle hrabrost da iko osudi žrtvu? Ne znači ne!" Tamara Dragičević se jakom porukom obratila Danijeli Štajnfeld nakon…

"Odakle hrabrost da iko osudi žrtvu? Ne znači ne!" Tamara Dragičević se jakom porukom obratila Danijeli Štajnfeld nakon…

Blic 23.03.2021
Glumica Danijela Štajnfeld je u Višem javnom tužilaštvu u Beogradu navela da je njen kolega Branislav Lečić misteriozni moćnik iz filmske industrije koji ju je silovao, nakon čega su joj mnoge kolege javno pružile podršku. Među njima je i… »
"Svaki put mi se okrene utroba": Glumica Ivana Dudić potresena povodom priče Danijele Štajnfeld da ju je Lečić silovao

"Svaki put mi se okrene utroba": Glumica Ivana Dudić potresena povodom priče Danijele Štajnfeld da ju je Lečić silovao

Blic 23.03.2021
Glumica Danijela Štajnfeld je u Višem javnom tužilaštvu u Beogradu navela da je njen kolega Branislav Lečić misteriozni moćnik iz filmske industrije koji ju je silovao, a sada se ovim povodom oglasila i glumica Ivana Dudić, koja je zgrožena onim… »
Šokantno! Danijela: Lečić me je silovao u kolima! Govorila sam "ne" sve dok sam mogla! Lečić: To je gnusna laž!

Šokantno! Danijela: Lečić me je silovao u kolima! Govorila sam "ne" sve dok sam mogla! Lečić: To je gnusna laž!

Kurir 23.03.2021
Glumica (37) na saslušanju u policiji izjavila da ju je na početku karijere seksualno zlostavljao stariji kolega, dok je on juče saopštio da je spreman da odgovara u tužilaštvu. Glumica Danijela Štajnfeld (37), koja se proslavila ulogom u filmu… »
Ne znači ne! Odakle hrabrost da iko ikada osudi žrtvu?! Jaka poruka glumice u znak podrške Danijeli, ali i svim ženama!

Ne znači ne! Odakle hrabrost da iko ikada osudi žrtvu?! Jaka poruka glumice u znak podrške Danijeli, ali i svim ženama!

Mondo 23.03.2021
Oglasila se i Tamara Dragičević. Oglasila se i Tamara Dragičević. Glumica Tamara Dragičević jedna je od mnogih koje su stale uz koleginicu Danijelu Štajnfeld, koja je optužila glumca Branislava Lečića da ju je silovao 2012. godine. Tamara se… »
Danijela Štajnfeld: "Ja sam htela da se suočim sa svojim silovateljem na način na koji sam ja umela i mogla"

Danijela Štajnfeld: "Ja sam htela da se suočim sa svojim silovateljem na način na koji sam ja umela i mogla"

Prva 23.03.2021
Krivična prijava glumice Danijele Štajnfeld sa tvrdnjama da ju je pre nekoliko godina silovao kolega, poznati glumac Branilav Lecić, u predistražnoj je fazi. Glumica Danijela Štajnfeld potvrdila je u juče objavljenom intervjuu za Insajder navode… »
Branislav Lečić u pisanoj izjavi porekao sve optužbe!

Branislav Lečić u pisanoj izjavi porekao sve optužbe!

Svet plus 23.03.2021
Branislav Lečić izjavio je da je spreman da se podvrgne poligrafskom ispitivanju povodom navoda glumice Danijele Štajnfeld da ju je on silovao. Glumac je u pisanoj izjavi porekao sve optužbe! „Ja, Branislav Lečić iz Beograda, najodlučnije… »
Nova izjava lečića! Spreman sam za poligraf, nisam se nakljukao sedativima!

Nova izjava lečića! Spreman sam za poligraf, nisam se nakljukao sedativima!

Mondo 23.03.2021
Glumac Branislav Lečić oglasio se ponovo nakon što ga je glumica Danijela Štajnfeld optužila da ju je silovao 2012. godine. Glumac Branislav Lečić oglasio se ponovo nakon što ga je glumica Danijela Štajnfeld optužila da ju je silovao 2012… »
“Ja, Branislav Lečić, spreman sam na poligraf bez sedativa”

“Ja, Branislav Lečić, spreman sam na poligraf bez sedativa”

Nova 23.03.2021
Glumica Danijela Štajnfeld je u Višem javnom tužilaštvu u Beogradu navela da je njen kolega Branislav Lečić misteriozni moćnik iz filmske industrije koji ju je silovao, a sada se glumac ponovo oglasio tim povodom. Lečić je pozvao nadležno… »
Lečić poriče sve optužbe: Spreman sam za poligrafsko ispitivanje

Lečić poriče sve optužbe: Spreman sam za poligrafsko ispitivanje

N1 Info 23.03.2021
Glumac i političar Branislav Lečić izjavio je za Danas da je spreman da se podvrgne poligrafskom ispitivanju povodom navoda glumice Danijele Štajnfeld da ju je on silovao. On je u pisanoj izjavi, dostavljenoj Danasu, porekao sve optužbe koje mu se… »
Biljana Srbljanović o tvrdnjama danijele da ju je silovao Lečić: Poslala jasnu poruku i nikad nije bila surovija! (foto)

Biljana Srbljanović o tvrdnjama danijele da ju je silovao Lečić: Poslala jasnu poruku i nikad nije bila surovija! (foto)

Kurir 23.03.2021
Danijela Štajnfeld pred pred policijom i zamenikom višeg javnog tužioca u Beograd rekla je da ju je silovao glumac Branislav Lečić. Njeno priznanje poremetilo je javnost, a svoje mišljenje na društvenim mrežama iznela je i spisateljica Biljana… »
Oglasila se Bojana Maljević i citirala: "Jednom ću svedočiti protiv dvojice"

Oglasila se Bojana Maljević i citirala: "Jednom ću svedočiti protiv dvojice"

Večernje novosti 23.03.2021
GLUMICA Danijela Štajnfeld otkrila je zameniku višeg tužioca da je moćnik iz filmske industrije koji ju je pre više godina silovao navodno njen kolega - Branislav Lečić. Kako je ova vest brzo odjeknula i izazvala buru u javnosti, i to kao i uvek… »
Lečić spreman da ide na poligraf, pogledajte kako će dalje teći ceo postupak

Lečić spreman da ide na poligraf, pogledajte kako će dalje teći ceo postupak

Radio 021 23.03.2021
Krivična prijava glumice Danijele Štajnfeld protiv Branislava Lečića još je u predistražnoj fazi. No, evo kako će sada dalje teći postupak i koliku bi kaznu mogao da dobije ako ga sud proglasi krivim za ovo delo. U krivičnom postupku, od… »
BRANISLAV LEČIĆ: „Tražim saslušanje Tužilaštva što pre“!

BRANISLAV LEČIĆ: „Tražim saslušanje Tužilaštva što pre“!

U centar 23.03.2021
– Povodom navoda Danijele Štajnfeld, koje su juče preneli gotovo svi mediji, slobodan sam da informišem srpsku javnost o sledećem: Ja, Branislav Lečić iz Beograda, najodlučnije poričem bilo kakve optužbe koje su na moj račun iznete. Nikada u… »
Treća izjava branislava lečića o optužbama za silovanje Danijele: Neću se nakljukati sedativima, spreman sam za poligraf!

Treća izjava branislava lečića o optužbama za silovanje Danijele: Neću se nakljukati sedativima, spreman sam za poligraf!

Kurir 23.03.2021
Glumac Branislav Lečić oglasio se ponovo nakon što ga je glumica Danijela Štajnfeld optužila da ju je silovao 2012. godine. - Povodom navoda Danijele Štajnfeld, koje su juče preneli gotovo svi mediji, slobodan sam da informišem srpsku javnost o… »
Moram priznati da i dalje jako volim žene, duhovno sam mlad: Lečić o tome kako je veliki zavodnik i džentlmen!

Moram priznati da i dalje jako volim žene, duhovno sam mlad: Lečić o tome kako je veliki zavodnik i džentlmen!

Mondo 23.03.2021
Lečić je važio za velikog zavodnika, a kako je sam priznao, obožavateljke su uvek bile lude za njim. Lečić je važio za velikog zavodnika, a kako je sam priznao, obožavateljke su uvek bile lude za njim. Glumica Danijela Štajnfeld otkrila je Višem… »
Danijela Štajnfeld optužila Lečića za silovanje

Danijela Štajnfeld optužila Lečića za silovanje

Nova 23.03.2021
Glumica Danijela Štajnfeld otkrila je Višem javnom tužilaštvu da je glumac, opozicioni političar, bivši ministar i član Demokratske stranke Branislav Lečić, misteriozni moćnik iz filmske industrije koji ju je silovao. Štajnfeld je pre nekoliko… »
Danijela nastavlja ispovest: „Lečić me je silovao u maju 2012.godine, ridala sam“

Danijela nastavlja ispovest: „Lečić me je silovao u maju 2012.godine, ridala sam“

U centar 23.03.2021
Glumica Danijela Štajnfeld je u beogradskom Višem tužilaštvu navela je da je glumac, opozicioni političar, bivši ministar i član Demokratske stranke Branislav Lečić misteriozni moćnik iz filmske industrije koji ju je silovao. Ova 37-godišnja… »
Na koliko bi Lečić mogao u zatvor ako bude optužen i osuđen

Na koliko bi Lečić mogao u zatvor ako bude optužen i osuđen

Nova 23.03.2021
Glumica Danijela Štajnfeld otkrila je juče ime muškarca kojeg optužuje za silovanje: u pitanju je njen kolega Branislav Lečić. Iako je u ovom trenutku postupak koji se protiv Lečića vodi i dalje daleko od faze optuženja, javnost spekuliše o tome… »
Danijela kaže da ju je Lečić silovao dok je bio sa Ninom: Te godine bili nikad srećniji, jedan ih je događaj promenio!

Danijela kaže da ju je Lečić silovao dok je bio sa Ninom: Te godine bili nikad srećniji, jedan ih je događaj promenio!

Mondo 23.03.2021
Lečić je 2012. godine bio u braku sa voditeljkom Ninom Radulović sa kojom je godinu dana ranije dobio i sina. Lečić je 2012. godine bio u braku sa voditeljkom Ninom Radulović sa kojom je godinu dana ranije dobio i sina. Glumica Danijela Štajnfeld… »
Štajnfeld: Htela sam da izbegnem da otkrijem ime, ali je jedna kap prelila čašu (VIDEO)

Štajnfeld: Htela sam da izbegnem da otkrijem ime, ali je jedna kap prelila čašu (VIDEO)

Danas 23.03.2021
– Mene je silovao moj kolega i dragi prijatelj Branislav Lečić, u maju 2012. godine. Posle četiri dana igrali smo predstavu. Bila sam u šoku. Htela sam odmah da zovem policiju, ali sam razmišljala šta će se desiti. Morate da razumete to stanje… »
"Tvoja energija ima pamet i erotiku": Nakon Danijeline optužbe da ju je Lečić silovao, voditeljka pokazala poruke koje joj…

"Tvoja energija ima pamet i erotiku": Nakon Danijeline optužbe da ju je Lečić silovao, voditeljka pokazala poruke koje joj…

Blic 22.03.2021
Glumica Danijela Štajnfeld je u Višem javnom tužilaštvu u Beogradu navela da je njen kolega Branislav Lečić misteriozni moćnik iz filmske industrije koji ju je silovao, a sada se na društvenim mrežama oglasila voditeljka i novinarka Hristina… »
Lane Gutović o tvrdnjama da je Lečić silovao Danijelu, a njegove reči će naljutiti mnoge

Lane Gutović o tvrdnjama da je Lečić silovao Danijelu, a njegove reči će naljutiti mnoge

Blic 22.03.2021
Glumica Danijela Štajnfeld je u Višem javnom tužilaštvu u Beogradu navela je da je glumac i bivši ministar Branislav Lečić misteriozni moćnik iz filmske industrije koji ju je silovao, a sada se povodom ovih tvrdnji oglasio i njihov kolega Milan… »
Oglasila se danijela Štajnfeld: "Volim te, srce mi se cepa" (foto)

Oglasila se danijela Štajnfeld: "Volim te, srce mi se cepa" (foto)

Večernje novosti 22.03.2021
DANIJELA Štajnfeld otkrila je prošle godine u svom dokumentarnom filmu "Zaceli me" da je bila žrtva zlostavljanja, nakon čega je postala meta napada zbog toga što nije želela da otkrije identitet "moćnika iz filmske industrije", kako ga je… »
Eva Ras podržala lečića: Glumica ovim rečima stala na stranu prijatelja

Eva Ras podržala lečića: Glumica ovim rečima stala na stranu prijatelja

Večernje novosti 22.03.2021
GLUMICA Danijela Štajnfeld otkrila je u Višem tužilaštvu da je glumac Branislav Lečić taj misteriozni moćnik iz fimske industrije kojeg je svojevremeno spominjala u svojim intervjuima, a za kojeg je tvrdila da ju je silovao, ne želeći da otkriva… »
Feministički kolektiv „Ženska solidarnost“ podržao Danijelu Štajnfeld

Feministički kolektiv „Ženska solidarnost“ podržao Danijelu Štajnfeld

Danas 22.03.2021
Feministički kolektiv „Ženska solidarnost“ podržao je danas Danijelu Štajnfeld koja je tužilaštvu otkrila ime svog silovatelja, navodi se u saopštenju. U eksluzivnom intervjuu za Insajder glumica Danijela Štajnfeld potvrdila je da je u petak… »

Vesti dana »