Povezane vesti

Borelj i Kurti nakon sastanka: Dijalog u junu

Borelj i Kurti nakon sastanka: Dijalog u junu

Nova 29.04.2021
Iako je trebalo 11. maja, dijalog između Beograda i Prištine uz posredovanje Evropske unije, nastaviće se tek krajem juna. Reč je o susretu na najvišem nivou, stigla je najava nakon sastanka visokog predstavnika EU, Žozepa Borelja i kosovskog… »
Borel: Dogovorio sam se sa Kurtijem da sastanak sa Vučićem bude pre kraja juna

Borel: Dogovorio sam se sa Kurtijem da sastanak sa Vučićem bude pre kraja juna

N1 Info 29.04.2021
Visoki predstavnik EU za spoljnu politiku i bezbednost Žozep Borel rekao je da se dogovorio sa premijerom Kosova Aljbinom Kurtijem da sastanak sa predsednikom Srbije Aleksandrom Vučićem bude pre kraja juna. Borel je dodao da će tačan datum biti… »
Kurti: Nastavak dijaloga sa Beogradom u junu

Kurti: Nastavak dijaloga sa Beogradom u junu

Novi magazin 29.04.2021
Premijer Kosova Aljbin Kurti (Albin) je danas u Briselu rekao da je kosovska delegacija spremna da dijalog o normalizaciji odnosa sa Beogradom nastavi u junu. "Nećemo zanemariti dijalog. Možete računati na moju dobru volju i spremnost za direktan… »
Borel: Evropski put Kosova moguć samo kroz dijalog sa Beogradom

Borel: Evropski put Kosova moguć samo kroz dijalog sa Beogradom

Novi magazin 29.04.2021
Šef evropske diplomatije Žozep Borel je danas u Briselu rekao da je evropski put Kosova moguć samo kroz dijalog sa Beogradom. "Evropski put Kosova je moguć jedino kroz ovaj dijalog, nema drugog puta, nema alternative", rekao je on nakon sastanka sa… »
Borelj sa Kurtijem: Nadam se da neće biti novog “non pejpera”…

Borelj sa Kurtijem: Nadam se da neće biti novog “non pejpera”…

Vesti online 29.04.2021
Visoki predstavnik EU za spoljne poslove i bezbednost Žosep Borelj je posle sastanka sa kosovskim premijerom Aljbinom Kurtijem izjavio da je Kurtiju preneo poruku da sa Srbijom ne postoji druga mogućnost osim dijaloga, ali se i osvrnuo na priču oko… »
Kurti: Neću ići na sastanak sa Vučićem jer nisam potvrdio učešće

Kurti: Neću ići na sastanak sa Vučićem jer nisam potvrdio učešće

Danas 28.04.2021
Premijer Kosova Aljbin Kurti rekao je danas u Briselu da neće prisustvovati sastanku sa predsednikom Srbije Aleksandrom Vučićem koji je za 11. maj najavio visoki predstavnik EU Žozep Borel. „Neću učestvati na tom sastanku za koji nisam unapred… »

Vesti dana »