Povezane vesti

Valjevo ne zaboravlja pilota Milenka Pavlovića, 22 godine od herojske borbe bez radara sa 16 NATO aviona

Valjevo ne zaboravlja pilota Milenka Pavlovića, 22 godine od herojske borbe bez radara sa 16 NATO aviona

RTS 04.05.2021
Ni posle 22 godine Valjevo ne zaboravlja pilota Milenka Pavlovića, koji je hrabro branio otadžbinu boreći se sa NATO avionima na nebu iznad Valjeva. Svake godine, a tako i ove, prigodnim programima kod spomen-obeležja u Valjevu i u selu Bujačiću… »
Pomen pilotu Milenku Pavloviću: Sećanje na hrabrog komandanta 204. lovačko-avijacijskog puka vj u Valjevu (foto)

Pomen pilotu Milenku Pavloviću: Sećanje na hrabrog komandanta 204. lovačko-avijacijskog puka vj u Valjevu (foto)

Večernje novosti 04.05.2021
Foto: B.Puzović/Privatna arhiva NJegov poslednji let trajao je 12 minuta, toga dana bio je prvi napad iz vazduha na Valjevo u toku dana, a pilot Pavlović uzleteo je sa vojnog aerodroma u Batajnici, da se suprotstavi višestruko brojnijem neprijatelju… »
Migovi tutnje nad valjevom! Srbija čuva uspomenu na Milenka Pavlovića, tačno u 12.04 preleteli grad (video)

Migovi tutnje nad valjevom! Srbija čuva uspomenu na Milenka Pavlovića, tačno u 12.04 preleteli grad (video)

Večernje novosti 04.05.2021
Foto: Arhiva Novosti On je sa aerodroma u Batajnici poleteo 12 minuta ranije. Na pisti je izvukao mlađeg pilota iz lovca koji je bio spreman za let uz reči "Majku vam dečju, nećete vi da ginete, ja ću!". Nakon leta ka Valjevu, Pavlović se suočio sa… »
"Imaju me": Tačno u 12:04, pre 22 godine, herojskom smrću okončan je poslednji borbeni let pilota Milenka Pavlovića

"Imaju me": Tačno u 12:04, pre 22 godine, herojskom smrću okončan je poslednji borbeni let pilota Milenka Pavlovića

Blic 04.05.2021
Tačno u četiri minuta nakon podneva navršiće se 22 godine od herojske smrti pilota potpukovnika Milenka Pavlovića, komandanta 204. Lovačko-avijacijskog puka Ratnog vazduhoplovstva Vojske Jugoslavije, koji je 4. maja 1999. godine poginuo u sukobu sa… »

Vesti dana »