Povezane vesti
Pet članica EU-a: Fokus na proizvodnji, ne na patentima za vakcine
Al Jazeera 07.05.2021
Stručnjaci smatraju kako bi se o ukidanju patenata pregovaralo godinama i da se time ne bi dotaknulo ključne teme povećanja proizvodnje vakcina. Pet članica Evropske unije se ogradilo od ideje odricanja patenata za vakcine protiv korona virusa, kazavši… »
Lideri EU podeljeni oko odricanja prava na vakcine
RTV 07.05.2021
PORTO - Lideri Evropske unije podeljeni su oko toga da li će slediti Vašington podržavajući odricanje patentnih prava na vakcine protiv kovid-19, jer mnogi tvrde da bi to trajalo godinama a ne bi rešilo hitno pitanje pravljenja dodatnih vakcina za… »
Vakcine i pravo na intelektualnu svojinu – čega se plaše farmaceutski giganti
RTS 07.05.2021
Predsednik SAD Džo Bajden podržao je ideju o odricanju od prava na intelektualnu svojinu za vakcine protiv kovida 19, čemu se brzo usprotivila Nemačka. Zagovornici te ideje tvrde da bi odricanje dovelo do brže i jeftinije proizvodnje vakcina, dok velike… »
Porto: Samit čelnika EU u petak i subotu
Al Jazeera 07.05.2021
Ovo je prvi fizički sastanak na vrhu nakon onog održanog u decembru prošle godine. Čelnici država članica Evropske unije okupit će se u petak i subotu u portugalskom gradu Portu na neformalnom samitu o socijalnim pitanjima, prenosi agencija Hina. To je… »
Vesti dana »
Proglašena vazdušna uzbuna zbog masovnog napada: Hitno se oglasio Zelenski i otkrio obaveštajne podatke
Mondo pre 2 satajoš 54 povezane
Veliko interesovanje za svetinju: Više od pola miliona vernika poklonilo se Pojasu Presvete Bogorodice
Euronews pre 1 satjoš 17 povezanih






