Povezane vesti

Handke u Banjaluci: Srećan sam što sam ovde

Handke u Banjaluci: Srećan sam što sam ovde

RTS 07.05.2021
Austrijski pisac i nobelovac Peter Handke sastao se u Banjaluci sa najvišnim zvaničnicima Republike Srpske gde mu je uručen orden Republike Srpske. Peter Handke primio je Orden Republike Srpske na lenti za izuzetan rad i zasluge na polju kulturnog i… »
Handke odlikovan u Banjaluci: Željka Cvijanović nobelovcu uručila Orden Republike Srpske (foto)

Handke odlikovan u Banjaluci: Željka Cvijanović nobelovcu uručila Orden Republike Srpske (foto)

Večernje novosti 07.05.2021
Foto: ATA images Predsednica RS izjavila je da je dolazak nobelovca Petera Handkea veliko zadovljstvo za Banjaluku i RS, te da Srpska ceni ozbiljno svetsko stvaralaštvo, koje dolazi iz pera i mozga čoveka koji ju je posetio. - Handke razume kontekst u… »
Handke: Došao sam u Srpsku uprkos jakim vetrovima koji su bili protiv toga

Handke: Došao sam u Srpsku uprkos jakim vetrovima koji su bili protiv toga

Sputnik 07.05.2021
Nobelovac Peter Handke izjavio je danas u Banjaluci da je odlučio da dođe u Republiku Srpsku uprkos „jakim vetrovima“ koji su bili protiv toga. „Srećan sam što sam ovde. Ovo je veliki trenutak za mene“, rekao je Handke u Banjaluci nakon… »
Nobelovac dobio spomenik u centru Banjaluke Handke: Srećan sam što sam ovde, ovo je veliki trenutak za mene

Nobelovac dobio spomenik u centru Banjaluke Handke: Srećan sam što sam ovde, ovo je veliki trenutak za mene

Blic 07.05.2021
Nobelovac Peter Handke izjavio je danas u Banjaluci da je odlučio da dođe u Republiku Srpsku uprkos jakim vjetrovima koji su bili protiv toga. - Srećan sam što sam ovde. Ovo je veliki trenutak za mene - rekao je Handke novinarima u Banjaluci nakon… »
Srećan sam što sam ovde: Handke - "Došao sam u Srpsku uprkos jakim vetrovima koji su bili protiv toga"

Srećan sam što sam ovde: Handke - "Došao sam u Srpsku uprkos jakim vetrovima koji su bili protiv toga"

Večernje novosti 07.05.2021
Foto: Vedran Sevčuk - Srećan sam što sam ovde. Ovo je veliki trenutak za mene - rekao je Handke u Banjaluci nakon sastanka sa najvišim zvaničnicima Republike Srpske. On je naglasio da njegove impresije najbolje opisuju stihovi čuvene pesme nedavno… »
Nobelovac Peter Handke u Banjaluci: "Srećan sam što sam ovde"

Nobelovac Peter Handke u Banjaluci: "Srećan sam što sam ovde"

Telegraf 07.05.2021
Predsednica Republike Željka Cvijanović uručila je danas u Banjauci Orden Republike Srpske na lenti nobelovcu za književnost. Nobelovac Peter Handke izjavio je danas u Banjaluci da je odlučio da dođe u Republiku Srpsku uprkos "jakim vetrovima" koji… »

Vesti dana »