Povezane vesti

Handke: Kad god pomislim na Srbiju ja vidim Belog anđela

Handke: Kad god pomislim na Srbiju ja vidim Belog anđela

Politika 09.05.2021
Vučić uručio Handkeu Orden Karađođeve zvezde. Kadgod se setim Srbije ja vidim Belog anđela, ikonu iz manastira Mileševe, rekao je večeras istaknutom austrijskom pisac, nobelovac i veliki prijatelj Srbije i srpskog naroda Peter Handke, nakon što… »
Predsednik Srbije uručio orden Handkeu, nobelovcu koji negira genocid u Srebrenici

Predsednik Srbije uručio orden Handkeu, nobelovcu koji negira genocid u Srebrenici

Glas Amerike 09.05.2021
BEOGRAD — Predsednik Srbije Aleksandar Vučić uručio je jedno od najviših državnih odlikovanja Peteru Handkeu, austrijskom književniku i dobitniku Nobelove nagrade za književnost za 2019. godinu, koji negira genocid u Srebrenici, izvestio je Radio… »
Vučić uručio orden Srbije negatoru genocida i nobelovcu Handkeu

Vučić uručio orden Srbije negatoru genocida i nobelovcu Handkeu

Slobodna Evropa 09.05.2021
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić uručio je 9. maja jedno od najviših državnih odlikovanja Peteru Handkeu, austrijskom književniku i dobitniku Nobelove nagrade za književnost za 2019. godinu, koji negira genocid u Srebrenici. Vučić je Handkeu… »
Nobelovcu Handkeu orden Karađorđeve zvezde; Predsednik: Zahvalnost Srbije akademiku i prijatelju

Nobelovcu Handkeu orden Karađorđeve zvezde; Predsednik: Zahvalnost Srbije akademiku i prijatelju

RTV 09.05.2021
BEOGRAD - Predsednik Srbije Aleksandar Vučić uručio je Orden Karađorđeve zvezde prvog stepena istaknutom austrijskom piscu - dobitniku Nobelove nagrade za književnost, Peteru Handkeu. Handke je odlikovan za naročite zasluge u predstavljaju Srbije i… »
Vučić uručio Peteru Handkeu Orden Karađorđeve zvezde

Vučić uručio Peteru Handkeu Orden Karađorđeve zvezde

N1 Info 09.05.2021
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić uručio je danas austrijskom piscu Peteru Handkeu Orden Karađorđeve zvezde prvog stepena i zahvalio mu za sve što čini za Srbiju. Vučić je rekao da je srpski narod srećan što u svoje prijatelje ubraja i… »
Handke dobio orden: Nisam bio spreman, hvala Srbiji

Handke dobio orden: Nisam bio spreman, hvala Srbiji

Nova 09.05.2021
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić uručio je danas austrijskom piscu Peteru Handkeu Orden Karađorđeve zvezde prvog stepena. Vučić je rekao da je srpski narod srećan što u svoje prijatelje ubraja i Handkea. „Našem narodu bolji nikada nisu bili… »
Vučić uručio orden austrijskom nobelovcu: Srećan je srpski narod što za prijatelja ima Handkea! (foto/video)

Vučić uručio orden austrijskom nobelovcu: Srećan je srpski narod što za prijatelja ima Handkea! (foto/video)

Večernje novosti 09.05.2021
Foto: Printscreen Vučić se sa Handkeom sastao u 18 sati. - Srećan je srpski narod što u svoje prijatelje ubraja i Handkea. Našem narodu bolji nikada nisu bili potrebni. Svaki Handkeov glas zvuči gromoglasno. Moji vršnjaci upoznavali su njegovo delo… »
Vučić uručio Handkeu orden: Srećan je srpski narod što vas ubraja u prijatelje

Vučić uručio Handkeu orden: Srećan je srpski narod što vas ubraja u prijatelje

Blic 09.05.2021
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić uručio je danas istaknutom austrijskom pisceu Peteru Handkeu Orden Karađorđeve zvezde prvog stepena. - Srećan je srpski narod što vas ubraja u prijatelje. Lično kada svaki put želim da razumem stradanje srpskog… »
Handke emotivno: Kad pomislim na Srbiju, uvek se setim ikone Belog Anđela i bude mi drago u srcu

Handke emotivno: Kad pomislim na Srbiju, uvek se setim ikone Belog Anđela i bude mi drago u srcu

Večernje novosti 09.05.2021
Foto: Printscreen/Tanjug - Kad pomislim na Srbiju, uvek se setim ikone Belog Anđela. Imam jednu kopiju kod kuće i kad god se setim Srbije, pogledam tu kopiju i bude mi drago u srcu. Ona pokazuje na prazan grob, što znači da je Isus vaskrsao. To me… »
Vučić danas s Handkeom: Uručuje mu Orden Karađorđeve zvezde prvog stepena

Vučić danas s Handkeom: Uručuje mu Orden Karađorđeve zvezde prvog stepena

Večernje novosti 09.05.2021
Foto: Tanjug Vučić će se sa Handkeom, dobitnikom Nobelove nagrade za književnost, sastati u 18 sati zgradi Generalnog sekretarijata, saopštila je služba za saradnju s medijima predsednika Republike.… »

Vesti dana »