Povezane vesti

Preminuo Božidar Nikolić: Slavni reditelj pobedio koronu, pa umro u 80. godini

Preminuo Božidar Nikolić: Slavni reditelj pobedio koronu, pa umro u 80. godini

Mondo 13.05.2021
Umro je u Beogradu. Umro je u Beogradu. Slavni jugoslovenski reditelj, direktor fotografije i snimatelj Božidar Nikolić, preminuo je danas u Beogradu u 80. godini, potvrdio je Tanjugu Radoslav Zelenović. Nikolić je prošle godine pobedio kornu. Radio… »
Preminuo reditelj Božidar Nikolić

Preminuo reditelj Božidar Nikolić

Danas 13.05.2021
Jedan od najpoznatijih direktora fotografije i reditelja na prostoru bivše Jugoslavije Božidar Bota Nikolić preminuo je u 80. godini, objavila je danas Radiotelevizija Srbije. Nikolić je kao redatilj potpisao pojedine kultne filmove poput… »
Tuga do neba! Iznenada preminuo čuveni Božidar Nikolić, otac naše popularne pevačice!

Tuga do neba! Iznenada preminuo čuveni Božidar Nikolić, otac naše popularne pevačice!

Alo 13.05.2021
Živeo je i radio kao kamerman na televiziji tokom ’60-ih godina da bi krajem ’70-ih uplovio u filmske vode. U beogradu je danas iznenada preminuo reditelj, snimatelj i direktor fotografije Božidar Nikolić. Božidar Bota Nikolić rođen u Nikšiću… »
Preminuo Božidar Nikolić, reditelj „Balkanskog špijuna“ i „Tri karte za Holivud“

Preminuo Božidar Nikolić, reditelj „Balkanskog špijuna“ i „Tri karte za Holivud“

N1 Info 13.05.2021
Jedan od najpoznatijih domaćih direktora fotografije i reditelja Božidar Bota Nikolić preminuo je u 80. godini. Kao reditelj je radio na kultnim ostvarenjima poput „Balkanskog špijuna“, „Tri karte za Holivud“, „U ime oca i sina“, a… »
Umro Božidar Nikolić, reditelj filma „Tri karte za Holivud“

Umro Božidar Nikolić, reditelj filma „Tri karte za Holivud“

Nova 13.05.2021
Reditelj i direktor fotografije Božidar Bota Nikolić preminuo je u 80. godini u Beogradu, saznaje Nova.rs. Božidar Bota Nikolić, najpoznatiji kao reditelj filma „Tri karte za Holivud“ (1993) i „Balkanski špijun“ (1984), potpisao je kao… »
Božidar Nikolić je otkrio breda pita, a od holivuda nije dobio ni dinar: Amerikanci su mu ukrali film, a on nije žalio ni za…

Božidar Nikolić je otkrio breda pita, a od holivuda nije dobio ni dinar: Amerikanci su mu ukrali film, a on nije žalio ni za…

Kurir 13.05.2021
Reditelj Božidar Nikolić preminuo je u 79. godini, a malo ko zna da je Bred Pit jednu od svojih prvih uloga odigrao u filmu Božidara Nikolića. Božidar, koji je inače otac poznate pop pevačice Jovane Nikolić Mišković, učestvovao je u stvaranju… »
Poslednji intervju božidara Nikolića za Kurir: Anđelina mu nudila ulogu u filmu koju je odbio, a ova želja mu se nije…

Poslednji intervju božidara Nikolića za Kurir: Anđelina mu nudila ulogu u filmu koju je odbio, a ova želja mu se nije…

Kurir 13.05.2021
Božidar Nikolić preminuo je u 79. godini od posledica korona virusa. Kao direktor fotografije i reditelj potpisao više od 50 filmova, među kojima su remek-dela jugoslovenske kinematografije „Ko to tamo peva“, „Maratonci trče počasni krug“… »
Nikad se nije hvalila time ko joj je otac: Malo ko zna da je naša pevačica ćerka slavnog Božidara Nikolića (foto)

Nikad se nije hvalila time ko joj je otac: Malo ko zna da je naša pevačica ćerka slavnog Božidara Nikolića (foto)

Kurir 13.05.2021
Reditelj, direktor fotografije i snimatelj preminuo je u 79. godini, a malo ko zna da je njegova ćerka naša pevačica. Naime, Jovana Nikolić Mišković se nikada nije hvalila da je ćerka slavnog Božidara Nikolića. Ona je udata, a avgustu 2020… »
On je otkrio Bred Pita! Malo ko zna da je Božidar Nikolić pomogao ovom glumcu da se vine u zvezde, a režirao je i film koji…

On je otkrio Bred Pita! Malo ko zna da je Božidar Nikolić pomogao ovom glumcu da se vine u zvezde, a režirao je i film koji…

Alo 13.05.2021
On je i sam to priznao u jednom intervjuu. Poznati srpski i jugoslovenski snimatelj, direktor fotografije i reditelj Božidar Nikolić umro je danas u 80. godini, prenose domaći mediji. Božidar Nikolić, osim što je učestvovao u stvaranju… »
"Ja sam otkrio Breda Pita": Ovako je svojevremeno za "Novosti" govorio veliki reditelj Božidar Nikolić

"Ja sam otkrio Breda Pita": Ovako je svojevremeno za "Novosti" govorio veliki reditelj Božidar Nikolić

Večernje novosti 13.05.2021
Foto: Novosti Veliki reditelj u jednom intervjuu za "Novosti" svojevremeno je rekao: - Ja sam otkrio Breda Pita. Bio sam u "Metro Goldvin Majeru", i od četiri stotine glumaca koji su bili na kastingu za ovaj film, izabrao sam njega. Zbog izbijanja rata u… »
"Od 400 glumaca, izabrao sam njega": Kako je Božidar Nikolić otkrio Breda Pita

"Od 400 glumaca, izabrao sam njega": Kako je Božidar Nikolić otkrio Breda Pita

Telegraf 13.05.2021
Slavni reditelj je tada nepoznatom američkom glumcu dao glavnu ulogu u filmu "Tamna strana Sunca" Poznati reditelj Božidar Nikolić, koji je preminuo u 80. godini, imao je karijeru za ponos. Sarađivao je sa mnogim zvezdama, a kako je svojevremeno… »
Preminuo reditelj Božidar Nikolić

Preminuo reditelj Božidar Nikolić

Telegraf 13.05.2021
Radio na legendarnim ostvarenjima kao što su "Balkanskog špijuna", "Tri karte za Holivud", "U ime oca i sina".Poznat je po tome što je glavnu ulogu u filmu "Tamna strana Sunca" dao čuvenom Bredu Pitu. Božidar Nikolić. jedan od najpoznatijih… »

Vesti dana »