Povezane vesti
Budućnost je stigla Kanale Amsterdama osvajaju robo-čamci! Prevoze putnike i smeće, a mogu i da zamene mostove
Kurir 03.06.2021
Stručnjaci iz holandskog grada i sa američkog MIT napravili su autonomna plovila koja mogu da se koriste za prevoz putnika, smeća, pravljenje privremenih mostova... Robo-čamci potpuno će izmeniti izgled čuvenih amsterdamskih kanala, objavili su… »
Amsterdam testira električne brodove, zamena za ulični saobraćaj
RTV 03.06.2021
AMSTERDAM - Amsterdam će početi sa testiranjem električnih autonomnih brodova na svojim kanalima, u nastojanju da rastereti saobraćaj na zagušenim ulicama. Duž kanala Amsterdama, čija je ukupna dužina oko 100 km, planirana je plovidba prototipa… »
Amsterdam testira futurističke čamce-robote
Politika 03.06.2021
AMSTERDAM - Upotreba prototipa futurističkog robot-čamca je u planu na oko 100 kilometara kanala u Amsterdamu. Ta potpuno autonomna plovila bi obavljala razne zadatke, uključujući prevoz putnika i prevoz smeća. Na projektu rade stručnjaci Instituta u… »
Vesti dana »

Dvoje mrtvih i šestoro ranjenih u masovnoj pucnjavi na afterpartiju muzičkog festivala u Los Anđelesu
Danas pre 3 satajoš 1 povezana

"Ništa ne može da bude iznad volje naroda": Orban se ponovo oglasio o presudi protiv Dodika: "Neprihvatljivo"
Blic pre 7 satijoš 1 povezana

Zborovi u Beogradu odali počast žrtvama „Oluje“ pa se uputili do kuće brata Ane Brnabić i premijera Macuta
Danas pre 3 satajoš 1 povezana