Povezane vesti

„Kurtijevi predlozi neprihvatljivi jer Kosovo nije država“

„Kurtijevi predlozi neprihvatljivi jer Kosovo nije država“

Nova 15.06.2021
Diplomata Zoran Milivojević izjavio je da nijedan od predloga koje je danas tokom dijaloga u Briselu izneo premijer privremenih instutucija u Prištini Aljbin Kurti nije za komentarisanje, jer se zasnivaju na stavu da se radi o pregovorima dve suverene… »
„Kurtijevi predlozi besmisleni, svi se svode na priznanje“

„Kurtijevi predlozi besmisleni, svi se svode na priznanje“

Nova 15.06.2021
Analitičar Dragomir Anđelković kaže da je kosovski premijer Aljbin Kurti na razgovore u Briselu došao "da nametne novi početak pregovora" i da se njegovi predlozi za nastavak dijaloga svode na priznanje nezavisnosti Kosova. „Sastanak mi se čini u… »
Kurti ponudio četiri predloga za nastavak dijaloga

Kurti ponudio četiri predloga za nastavak dijaloga

RTS 15.06.2021
Aljbin Kurti je nakon sastanka u Briselu izjavio da se učesnici nisu složili sa njegovim predlozima dnevnog reda nastavka dijaloga. Između ostalog, predložio je da Beograd i Priština potpišu zajedničku mirovnu deklaraciju kojim se obavezuju da… »
Kurti: Izneo sam četiri predloga Vučiću

Kurti: Izneo sam četiri predloga Vučiću

Nova 15.06.2021
Premijer Kosova Aljbin Kurti obratio se medijima posle sastanka sa Aleksandrom Vučićem. On je istakao da se nisu složili sa agendom dijaloga i dodao da je izneo četiri predloga na sastanku. Kako je naveo, prvi se ticao Sporazum o slobodnoj trgovini… »

Vesti dana »