Povezane vesti

Iran bira predsednika – favorit saveznik Alija Hamneija

Iran bira predsednika – favorit saveznik Alija Hamneija

RTS 18.06.2021
U Iranu se održavaju predsednički izbori, a nakon što je i sam glasao, vrhovni vođa ajatolah Ali Hamnei pozvao je sve Irance da izađu na birališta, jer je to u najboljem interesu zemlje. Na 66.800 biračkih mesta u Iranu, kao i u 133 zemlje širom… »
Danas se bira sudbina irana: Evo ko je ajatolahov favorit

Danas se bira sudbina irana: Evo ko je ajatolahov favorit

Pravda 18.06.2021
U Iranu se danas održavaju predsednički izbori, a nakon što je i sam glasao, vrhovni vođa ajatolah Ali Hamnei pozvao je sve Irance da izađu na birališta jer je to u najboljem interesu zemlje. Na 66 800 biračkih mesta u Iranu kao i u 133 zemlje… »
Iranci glasaju na izborima koji bi mogli dovesti tvrdolinijaša na vlast

Iranci glasaju na izborima koji bi mogli dovesti tvrdolinijaša na vlast

Slobodna Evropa 18.06.2021
Iranci glasaju 18. juna za izbor sljedećeg predsjednika na izborima za koje mnogi vjeruju da im je ishod već određen strogim provjeravanjem kandidata. Glasanje dolazi usred apatije birača i rastućeg bijesa zbog lošeg stanja ekonomije uništene… »
Iranci izlaze na birališta, glasaju za novog predsednika

Iranci izlaze na birališta, glasaju za novog predsednika

Nova 18.06.2021
U Iranu se danas održavaju predsednički izbori, a nakon što je i sam glasao, vrhovni vođa ajatolah Ali Hamnei pozvao je sve Irance da izađu na birališta jer je to u najboljem interesu zemlje. Na 66 800 biračkih mesta u Iranu kao i u 133 zemlje… »
Iranci biraju novog predsjednika

Iranci biraju novog predsjednika

Slobodna Evropa 18.06.2021
Iranci 18. juna glasaju na predsjedničkim izborima na kojima se očekuje pobjeda sudije Ebrahima Raisija, koji je izrazito lojalan vjerskom establišmentu. Analitičari smatraju da postoji mogućnost slabog odziva građana zbog nezadovoljstva povodom… »

Vesti dana »