Povezane vesti
Novozelandska dizačica tegova prva transrodna osoba u istoriji Olimpijade
Politika 21.06.2021
VELINGTON - Novozelandska dizačica tegova Lorel Ubard postaće prva transrodna osoba u istoriji, koja će se takmičiti na Olimpijskim igrama. Ubard je bila među pet dizača tegova koji su juče potvrđeni za tim Novog Zelanda. Ona će, takođe, biti najstarija… »
Dobila dozvolu, pa su usledile žestoke reakcije: "Ovo je loša šala"! Prva transrodna osoba na Olimpijskim igrama!
Sportal blic 21.06.2021
Na prvi put će se takmičiti i jedna transrodna osoba. Lorel Ubard postaće prva transrodna osoba u istoriji Olimpijskih igara pošto je dobila dozvolu da se takmiči u Tokiju! Naime, ova 43-godišnja dizačica tegova sa Novog Zelanda se do 2013. godine… »
Ubard prva transrodna osoba u istoriji OI
N1 Info 21.06.2021
Lorel Ubard, dizačica tegova iz Novog Zelanda, postala je prva transrodna osoba u istoriji, koja će se takmičiti na Olimpijskim igrama. Do 2013. godine Ubard se takmičio kao muškarac. Sada je postala deo ženskog nacionalnog tima. Iskoristila je pravilo… »
Prva transrodna osoba na olimpijskim Igrama: Kao muškarac nije uspeo, a kao žena favorit za medalju
Večernje novosti 21.06.2021
Foto: AP Do 2013. godine Ubard se takmičio kao muškarac. Sada je postala deo ženskog nacionalnog tima. Iskoristila je pravilo Međunarodnog olimpijskog komiteta (IOC) da sportista koji promeni pol može da se takmiči, ako ima dozvoljeni nivo testosterona u… »
Vesti dana »
Janjić (SRCE): Vlast na svaki način pokušava da izigra sve preporuke EU
Serbian News Media pre 10 minutajoš 33 povezane
KVIZ Objavljeni testovi iz izbornih predmeta: Proverite svoje znanje
N1 Info pre 35 minutajoš 54 povezane
Đedović: NIS ima rekordne količine sirove nafte, osigurano 350.000 tona do 1. jula
Sputnik pre 1 satjoš 70 povezanih
Šok na svetskom prvenstvu! Odlaže se meč Portugala i DR Konga?
Večernje novosti pre 2 satajoš 106 povezanih
Zadržavanje do 48 sati i krivična prijava zbog proizvodnje i prometa droge
RTK pre 40 minutajoš 26 povezanih




