Povezane vesti

Sud produžio aferu doktorata ministra finansija Srbije

Sud produžio aferu doktorata ministra finansija Srbije

Slobodna Evropa 24.06.2021
Zbog „greške u proceduri“ državni Univerzitet u Beogradu (BU) će ponovo odlučivati da li je doktorat ministra finansija Srbije Siniše Malog plagijat ili ne. Presuda kojom je uvažena žalba ministra na odluku Univerziteta objavljena je 23. juna… »
Proceduralna greška oborila odluku o doktoratu Malog, a da li osporava plagijat?

Proceduralna greška oborila odluku o doktoratu Malog, a da li osporava plagijat?

N1 Info 24.06.2021
Ima li razloga da se, posle jučerašnjeg dana, ministar finansija raduje? Da li je danas više doktor, odnosno manje plagijator? Siniša Mali veruje da je odluka Upravnog suda dokazala da on nije plagijator, te da je pravda pobedila. Oni koji su… »
„Bez obzira na odluku suda, Mali je akademski lopov“

„Bez obzira na odluku suda, Mali je akademski lopov“

Nova 24.06.2021
Upravni sud poništio je rešenje Odbora za profesionalnu etiku da je doktorat ministra finansija, Siniše Malog, plagij at. O tome zašto je sud ovako odlučio i koji su dalji koraci u ovom procesi, kao i kako će ovakva odluča uticati na akademsku… »
Mali o presudi Upravnog suda: Drago mi je što je pravda pobedila

Mali o presudi Upravnog suda: Drago mi je što je pravda pobedila

Danas 24.06.2021
Povodom presude Upravnog suda kojom je poništeno rešenje Odbora za profesionalnu etiku Univerziteta u Beogradu da je doktorska disertacija ministra finansija Siniše Malog plagijat i predmet da se vraća nadležnom organu na ponovno odlučivanje, Mali… »
Siniša Mali o odluci suda o doktoratu: "Drago mi je što je pravda pobedila"

Siniša Mali o odluci suda o doktoratu: "Drago mi je što je pravda pobedila"

Blic 23.06.2021
- Drago mi je što je pravda pobedila, ipak, želim da naglasim da mi titula nikad nije bila najvažnija, a mislim da nije ni građanima Srbije, naveo je danas ministar finansija Siniša Mali, povodom presude Upravnog suda kojom je poništeno rešenje… »
O doktoratu Malog ponovo će odlučivati FON

O doktoratu Malog ponovo će odlučivati FON

Danas 23.06.2021
O osporenom doktoratu ministra finansija Siniše Malog ponovo će odlučivati Fakultet organizacionih nauka (FON), objašnjava za Danas profesorka prava Vesna Rakić Vodinelić odluku Upravnog suda kojom je poništeno rešenje Odbora za profesionalnu… »

Vesti dana »