Povezane vesti

Holandski premijer: Mađarska nema više šta da traži u EU

Holandski premijer: Mađarska nema više šta da traži u EU

Danas 24.06.2021
Holandski premijer Mark Rute (Rutte) izjavio je danas po dolasku na zasedanje Evropskog saveta u Briselu da Mađarska, sa svojim zakonom za koji se smatra da diskriminiše zajednicu LGBT, nema „više ništa da traži u Evropskoj uniji (EU)“. „Za… »
Lideri EU i Orban u sukobu zbog mađarskog zakona o LGBT

Lideri EU i Orban u sukobu zbog mađarskog zakona o LGBT

Slobodna Evropa 24.06.2021
Mađarski premijer Viktor Orban sukobio se sa grupom lidera Evropske unije zbog novog mađarskog zakona kojim se zabranjuje da se maloljetnicima dijeli sadržaj sa LGBT referencama. Uoči dvodnevnog samita koji je počeo 24. juna lideri 17 od 27 zemalja… »
Holandski premijer: Mađarska nema više šta da traži u EU

Holandski premijer: Mađarska nema više šta da traži u EU

Nova 24.06.2021
Holandski premijer Mark Rute izjavio je danas po dolasku na zasedanje Evropskog saveta u Briselu da Mađarska, sa svojim zakonom za koji se smatra da diskriminiše zajednicu LGBT, nema "više ništa da traži u Evropskoj uniji". „Za mene (sa ovim… »
Holandski premijer: Mađarska nema šta više da traži u EU

Holandski premijer: Mađarska nema šta više da traži u EU

N1 Info 24.06.2021
Holandski premijer Mark Rute (Rutte) izjavio je po dolasku na zasedanje Evropskog saveta u Briselu da Mađarska, sa svojim zakonom za koji se smatra da diskriminiše zajednicu LGBT, nema "više ništa da traži u Evropskoj uniji (EU)". „Za mene (sa ovim… »
Orban: Borio sam se za slobodu homoseksualaca, ja branim njihova prava

Orban: Borio sam se za slobodu homoseksualaca, ja branim njihova prava

N1 Info 24.06.2021
Mađarski premijer Viktor Orban odbacio je tvrdnje da novi kontroverzni mađarski zakon podriva prava LGBT osoba. „Zakon se ne odnosi na homoseksualce. Radi se o tome kakvo seksualno vaspitanje roditelji žele da im deca imaju“, rekao je Orban po… »
Orban: Mađarski zakon ne podriva prava LGBT osoba, branim prava homoseksualaca

Orban: Mađarski zakon ne podriva prava LGBT osoba, branim prava homoseksualaca

Danas 24.06.2021
Mađarski premijer Victor Orban odbacio je danas tvrdnje da novi kontroverzni mađarski zakon podriva prava LGBT osoba. „Zakon se ne odnosi na homoseksualce. Radi se o tome kakvo seksualno vaspitanje roditelji žele da im deca imaju“, rekao je Orban… »
Lideri EU zajedničkim pismom podržali prava LGBT zajednice i uputili oštru poruku Mađarskoj

Lideri EU zajedničkim pismom podržali prava LGBT zajednice i uputili oštru poruku Mađarskoj

Blic 24.06.2021
Lideri 17 zemalja EU objavili su danas zajedničko pismo u kojem su se obavezali da će nastaviti borbu protiv diskriminacije prema LGBT zajednici. Pismo dolazi dan nakon što je Evropska komisija najavila da će preduzeti pravne korake protiv novog… »

Vesti dana »