Povezane vesti

Dnevnik u 19 (19.7.2021)

Dnevnik u 19 (19.7.2021)

N1 Info 19.07.2021
Nema pomaka ni posle druge runde dijaloga Beograda i Prištine na najvišem nivou. Predsednik Srbije za N1 kaže da ga brine što kosovska strana nije potpisala da će se uzdržavati od provokativnih akcija. Ministarka spoljnih poslova BIH traži da se… »
Kurti: Žalosno je što se Vučić ne ograđuje od Vulinovih izjava

Kurti: Žalosno je što se Vučić ne ograđuje od Vulinovih izjava

Nova 19.07.2021
Premijer Kosova Aljbin Kurti izjavio je danas u Briselu da je šteta što se predsednik Srbije Aleksandar Vučić ne distancira od izjava ministra unutrašnjih poslova Srbije Aleksandra Vulina o srpskom svetu, što je u regionu ocenjeno kao eufemizam za… »
Vulinov „srpski svet“ izazvao tenzije s BiH, aktivisti kažu – atmosfera rata

Vulinov „srpski svet“ izazvao tenzije s BiH, aktivisti kažu – atmosfera rata

N1 Info 19.07.2021
Stvaranje srpskog sveta - teza koju je juče ponovo izneo ministar unutrašnjih poslova - Aleksandar Vulin i danas izaziva reakcije. Iz Sarajeva stižu pozivi da se od ovakvih izjava ogradi predsednik Srbije, a na njih odgovara sam Vulin i pita ko je… »
Pozivi da se Vučić ogradi od Vulinovog 'srpskog sveta'

Pozivi da se Vučić ogradi od Vulinovog 'srpskog sveta'

Slobodna Evropa 19.07.2021
Iz vrha vlasti Bosne i Hercegovine (BiH) pozivaju predsjednika Srbije Aleksandra Vučića da se ogradi od izjava ministra Aleksandra Vulina o objedinjavanju "srpskog sveta", dok iz vlasti Kosova navode da njegove poruke oslikavaju politiku zvaničnog… »
Turković pozvala Vučića da se ogradi od Vulinovih izjava o ujedinjenju srpskog sveta

Turković pozvala Vučića da se ogradi od Vulinovih izjava o ujedinjenju srpskog sveta

Danas 19.07.2021
Ministarka spoljnih poslova BiH Bisera Turković (SDA) pozvala je danas predsednika Srbije Aleksandra Vučića da se ogradi od izjava ministra unutrašnjih psolova Aleksandra Vulina o „ujedinjenju srpskog sveta“. „Ukoliko to ne učini, to će samo… »
Vulin o srpskom svetu: Moje izjave su samo moje

Vulin o srpskom svetu: Moje izjave su samo moje

Nova 19.07.2021
Ministar unutrašnjih poslova Srbije Aleksandar Vulin odgovorio je danas ministarki spoljnih poslova Bosne i Hercegovine Biseri Turković, koja je tražila da se predsednik Srbije ogradi od njegovih izjava o "ujedinjenu srpskog sveta", ističući da su… »
Vulin pozvao ministarku BiH da se ogradi od izjave Džaferovića da je Kosovo nezavisno

Vulin pozvao ministarku BiH da se ogradi od izjave Džaferovića da je Kosovo nezavisno

Danas 19.07.2021
Ministar unutrašnjih poslova Srbije, Aleksandar Vulin, pozvao je danas ministarku spoljnih poslova BiH Biseru Turković da se „odmah ogradi“ od izjave člana Predsedništva BIH, Šefika Džaferovića, da je Kosovo nezavisno, navodeći da će, ako ona… »
Vulin: Turković da se ogradi od izjava Izetbegovića i Džaferovića o RS i Kosovu

Vulin: Turković da se ogradi od izjava Izetbegovića i Džaferovića o RS i Kosovu

N1 Info 19.07.2021
Ministar unutrašnjih poslova Srbije Aleksandar Vulin odgovorio je ministarki spoljnih poslova BiH Biseri Turković. „Moje ideje i moje izjave su moje. Aleksandar Vučić i ja nemamo uvek isto mišljenje o svakom pitanju i ako imate neko pitanje o mojim… »
Odmah osudite bakira! Vulin oštro odgovorio Biseri Turković - "Radujem se što sada branite Dejton"

Odmah osudite bakira! Vulin oštro odgovorio Biseri Turković - "Radujem se što sada branite Dejton"

Večernje novosti 19.07.2021
Foto: P. Mitić/Jutjub/N1 - Moje ideje i moje izjave su moje. Aleksandar Vučić i ja nemamo uvek isto mišljenje o svakom pitanju i ako imate neko pitanje o mojim stavovima uputite ga meni, dobićete glasan odgovor koji možete da razumete. Da bi ste… »

Vesti dana »