Povezane vesti

Vučić: Beograd prihvatio predlog EU, Priština nije. Oko jedne rečenice nismo uspeli da se složimo

Vučić: Beograd prihvatio predlog EU, Priština nije. Oko jedne rečenice nismo uspeli da se složimo

Telegraf 19.07.2021
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić se danas u Briselu sastao sa predstavnikom privremenih prištinskih institucija Aljbinom Kurtijem i evropskim zvaničnicima, kojima je pokazao spisak i fotografije svih incidenata i napada na Srbe na KiM ove godine. Na… »
Vučić za RTS: Sa Kurtijem nemoguće dogovoriti se ni koji je dan, delićemo sudbinu Srba na KiM

Vučić za RTS: Sa Kurtijem nemoguće dogovoriti se ni koji je dan, delićemo sudbinu Srba na KiM

RTS 19.07.2021
Predsednik Aleksandar Vučić rekao je za RTS da Albance ne interesuje da pruže bilo kakav odgovor i da je sa Aljbinom Kurtijem nemoguće dogovoriti se ni koji je dan danas. Naglasio je da će Beograd biti uz svoje ljude na KiM i da će deliti njihovu… »
Kurti: Dao sam Vučiću tri knjige, dobio tri uvrede

Kurti: Dao sam Vučiću tri knjige, dobio tri uvrede

RTS 19.07.2021
Premijer privremenih institucija u Prištini Aljbin Kurti rekao je da je na današnjem sastanku s predsednikom Srbije Aleksandarom Vučićem ponudio predlog sporazuma od šest tačaka, kao i deklaraciju o miru između Beograda i Prištine, ali je taj… »
Mijačić: Očekivan ishod sastanka Vučića i Kurtija u Briselu, EU nije pokazala snagu

Mijačić: Očekivan ishod sastanka Vučića i Kurtija u Briselu, EU nije pokazala snagu

Novi magazin 19.07.2021
Dragiša Mijačić iz Nacionalnog konventa o EU ocenio je da je ishod današnjeg sastanka delagacija Beograda i Prištine u Briselu očekivan, kao i da se pokazalo da Evropska unija, do sada u ovom dijalogu "nije pokazala snagu". Mijačić je za N1 rekao… »
Multimedija

Multimedija

Slobodna Evropa 19.07.2021
Napeta atmosfera, bez konkretnih koraka ka usaglašavanju stavova i bez suočavanja sa prošlošću – ovako su drugi sastanak u procesu dijaloga Kosova i Srbije opisali predsednik Aleksandar Vučić i premijer Aljbin (Albin) Kurti, koji su se sastali… »
“Ne znam šta ćemo da radimo…”

“Ne znam šta ćemo da radimo…”

Vesti online 19.07.2021
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić obratio se nakon sastanaka koje je u sklopu dijaloga sa Prištinom imao u Briselu. Kurti samo o navodnim genocidima. – Mislio sam da je nemoguće da imate lošiji sastanak i danas sam se uverio da je moguće. Mi smo… »
Vučić o dijalogu: Loš sastanak, Priština samo govorila o „tri genocida Srbije“

Vučić o dijalogu: Loš sastanak, Priština samo govorila o „tri genocida Srbije“

N1 Info 19.07.2021
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić posle nove runde dijaloga u Briselu sa delegacijom Prištine i posrednicima EU kaže da je sastanak bio loš i da je razgovor bio veoma neprijatan pošto je suština izlaganja prištinske strane bio da je Srbija kriva… »
Vučić evropskom dopisniku N1: Kurti obmanuo javnost, to će potvrditi i EU

Vučić evropskom dopisniku N1: Kurti obmanuo javnost, to će potvrditi i EU

N1 Info 19.07.2021
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je evropskom dopisniku N1 Nikoli Radišiću posle nove runde dijaloga u Briselu da je Aljbin Kurti obmanuo novinare kada je rekao da je Vučić taj koji je odbio tačke predloga za današnji razgovor i dodao da… »
Lajčak: Težak sastanak, jedini dogovor Vučića i Kurtija da se dijalog nastavlja

Lajčak: Težak sastanak, jedini dogovor Vučića i Kurtija da se dijalog nastavlja

N1 Info 19.07.2021
Specijalni predstavnik EU za dijalog Beograda i Prištine Miroslav Lajčak rekao je u Briselu da je imao sastanak sa premijerom Kosova Aljbinom Kurtijem i predsednikom Srbije Aleksandrom Vučićem i da je postignut "mali napredak". „Sastanak je bio… »
Vučić: Neće biti ništa sa Rio Tintom 'dok mi i narod ne budemo odlučili'

Vučić: Neće biti ništa sa Rio Tintom 'dok mi i narod ne budemo odlučili'

Beta 19.07.2021
Predsednik Srbije, Aleksandar Vučić, izjavio je danas da "neće biti ništa sa Rio Tintom dok mi i narod ne budemo odlučili". "Neću da se krijem ni od koga, nego ću da kažem narodu šta su alternative, da kažem narodu: šta dobijate, šta gubite"… »
Lajčak: Jedini dogovor Vučića i Kurtija jeste da nastave dijalog

Lajčak: Jedini dogovor Vučića i Kurtija jeste da nastave dijalog

Beta 19.07.2021
Specijalni predstavnik EU za dijalog Beograda i Prištine Miroslav Lajčak rekao je danas u Briselu da je imao sastanak sa premijerom Kosova Aljbinom Kurtijem i predsednikom Srbije Aleksandrom Vučićem i da je postignut "mali napredak". "Sastanak je bio… »
Predsednik Vučić se obratio iz Brisela: Srbija prihvatila sve, Albanci ništa! Sada sam zabrinutiji za Srbe na KiM

Predsednik Vučić se obratio iz Brisela: Srbija prihvatila sve, Albanci ništa! Sada sam zabrinutiji za Srbe na KiM

Kurir 19.07.2021
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas da je Srbija tokom današnjeg sastanka u Briselu prihvatila tri predloga EU bez ikakvih amandmana, što Albanci nisu hteli. Kako je ocenio nakon današnjeg razgovora sa premijerom privremenih… »
Predsednik Vučić o Rio tintu: Neće biti ništa dok vlast i narod o tome ne odluče

Predsednik Vučić o Rio tintu: Neće biti ništa dok vlast i narod o tome ne odluče

Kurir 19.07.2021
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić rekao je danas da je neshvatljivo to što deo opozicije govori o tome da se pravi tajni gasovod od Beograda do Loznice zbog Rio Tinta. "Da li vi razumete o čemu pričaju? Zamislite o tajnom gasovodu da neko gradi, da… »
Mijačić o sastanku Vučića i Kurtija: Očekivan ishod, EU nije pokazala snagu

Mijačić o sastanku Vučića i Kurtija: Očekivan ishod, EU nije pokazala snagu

N1 Info 19.07.2021
Dragiša Mijačić iz Nacionalnog konventa o EU izjavio je u emisiji Dan uživo da je ishod sastanka delagacija Beograda i Prištine u Briselu očekivan, kao i da se pokazalo da Evropska unija do sada u ovom dijalogu "nije pokazala snagu". Podsetimo… »
Lajčak: Sastanak bio težak, potpuno različiti pristupi

Lajčak: Sastanak bio težak, potpuno različiti pristupi

Nova 19.07.2021
Sastanak delegacija Beograda i Prištine na visokom nivou bio je težak i pokazao je potpuno različit pristup dve strane, izjavio je danas Visoki predstavnik Evropske unije za dijalog Beograda i Prištine Miroslav Lajčak. „Posledica toga je da smo… »
Lajčak posle nove runde dijaloga: Sastanak bio težak, danas smo postigli veoma malo

Lajčak posle nove runde dijaloga: Sastanak bio težak, danas smo postigli veoma malo

Večernje novosti 19.07.2021
Foto Tanjug - Posledica toga je da smo danas postigli veoma malo - rekao je on. Lajčak je rekao da je razgovarano je o nekoliko razčlitih predloga, a da je jedini ishod o kojem danas može da izvesti da će se dijalog nastaviti. - Strane su se saglasile… »
Vučić: Nismo mogli da se dogovorimo ni oko čega, Kurti odbacio sve predloge EU

Vučić: Nismo mogli da se dogovorimo ni oko čega, Kurti odbacio sve predloge EU

Beta 19.07.2021
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas u Briselu da delegacije Beograda i Prištine nisu mogle da se dogovore ni oko čega, jer su predstavnici Kosova odbili sve predloge Evropske unije. Posle dijaloga Beograda i Prištine na visokom nivou… »
"Ovo je najgori sastanak u Briselu": Vučić: Srbi spremni na dogovor, Albanci ne pristaju ni na šta

"Ovo je najgori sastanak u Briselu": Vučić: Srbi spremni na dogovor, Albanci ne pristaju ni na šta

Blic 19.07.2021
Trilaterlani sastanak u okviru dijaloga Beograda i Prištine završen je u Briselu, a predsednik Srbije Aleksandar Vučić rekao je da je susret sa premijerom Kosova Aljbin Kurti "bio najgori do sada", i da Albanci odbijaju bilo kakav dogovor. Susret u… »
Vučić u čudu nakon pregovora u Briselu: Srbija prihvatila sve uslove, šiptari nijedan! (video)

Vučić u čudu nakon pregovora u Briselu: Srbija prihvatila sve uslove, šiptari nijedan! (video)

Pravda 19.07.2021
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić obratio se javnosti nakon sastanka u Briselu sa predstavnicima privremenih vlasti u Prištini i evropskih posrednika. Vučić je potvrdio da je Kurti, tokom sastanka, optužio Srbiju za tri genocida. - Ovo je bio… »
Vučić u Briselu pokazao spisak verski i etnički motivisanih napada na Srbe i SPC na KiM

Vučić u Briselu pokazao spisak verski i etnički motivisanih napada na Srbe i SPC na KiM

RTS 19.07.2021
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić tokom sastanka sa predstavncima privremenih prištinskih institucija i evropskim zvaničnicima, pokazao je spisak i fotografije svih incidenata i napada na Srbe na Kosovu i Metohiji, na njihovu imovinu i imovinu SPC u… »
Predsednik otkrio strategiju Albanaca: Vučić se obratio građanima nakon sastanka sa Kurtijem (video)

Predsednik otkrio strategiju Albanaca: Vučić se obratio građanima nakon sastanka sa Kurtijem (video)

Večernje novosti 19.07.2021
Foto: Printscreen/Pink Obraćanje predsednika: - Poslednji put kada smo bili u Briselu mislio sam da je nemoguće da imate lošiji sastanak, danas sam se uverio da je moguće. Mi smo dobili predloge EU koji su usaglašavani sa našim glavnim… »
Vučić iz Brisela: Veoma sam zabrinut

Vučić iz Brisela: Veoma sam zabrinut

Vesti online 19.07.2021
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić obratio se javnosti nakon sastanka u Briselu sa predstavnicima privremenih vlasti u Prištini i evropskih posrednika. Vučić je potvrdio da je Kurti, tokom sastanka, optužio Srbiju za tri genocida. Predsednik Vučić… »
Vučić o sastanku s kurtijem u Briselu: Optužili su nas za genocid, ovo je teška situacija za nas

Vučić o sastanku s kurtijem u Briselu: Optužili su nas za genocid, ovo je teška situacija za nas

Mondo 19.07.2021
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić i premijer privremenih institucija Kosova, Aljbin Kurti, sastali su se danas u Briselu, na novoj rundi dijaloga Beograda i Prištine. Sastanku su prisustvovali i visoki evropski zvaničnici. Predsednik Srbije… »
Vučić posle dijaloga: Mnogo sam zabrinutiji za položaj Srba na Kosmetu

Vučić posle dijaloga: Mnogo sam zabrinutiji za položaj Srba na Kosmetu

Nova 19.07.2021
Nova runda dijaloga Beograda i Prištine u Briselu je završena, a nakon sastanka predsednik Srbije Aleksandar Vučić potvrdio je da su kosovski zvaničnici optužili našu državu za tri genocida, da nisu hteli da prihvate nijedan od tri predloga… »
Haos u Briselu! Kurti optužio Srbiju za tri genocida, Vučić mu žestoko odgovorio

Haos u Briselu! Kurti optužio Srbiju za tri genocida, Vučić mu žestoko odgovorio

Večernje novosti 19.07.2021
Foto: AP Photo/Visar Kryeziu/D. Milovanović/Jutjub/Around The World 4K Prvi je navodno počinjen 1878. godine, a poslednji 1999. Predsednik Vučić mu je žestoko odgovorio, i kako saznajemo atmosfera na pregovorima je izuzetno napeta. Podsećamo… »
Albanci hoće da destabilizuju region: Nisu hteli da prihvate ključnu tačku, potegli sumanutu priču o tri genocida!

Albanci hoće da destabilizuju region: Nisu hteli da prihvate ključnu tačku, potegli sumanutu priču o tri genocida!

Večernje novosti 19.07.2021
Foto: Printscreen/Pink Vučić je na početku obraćanja rekao da je poslednji put kada je bio u Briselu mislio da ne može biti gore, međutim da ga je danas Kurti razuverio. - Mi smo sve prihvatili, oni nisu hteli da prihvate ništa. Posebno je… »
Kurti se bukvalno vratio u devetnaesti vek! Vučić otkrio za koja tri "genocida" nas optužuju Albanci

Kurti se bukvalno vratio u devetnaesti vek! Vučić otkrio za koja tri "genocida" nas optužuju Albanci

Večernje novosti 19.07.2021
Foto: Printscreen/Pink - Naravno, optužili su nas za tri genocida. Prvi je bio 1878. godine, kada smo izborili svoju nezavisnost. Drugi je bio valjda za vreme Prvog ili Drugog svetskog rata, kada su oni bili na strani nacista. I treći je, naravno, bio… »
Kurti u Briselu optužio Srbiju za tri genocida

Kurti u Briselu optužio Srbiju za tri genocida

Nova 19.07.2021
Na početku današnje runde dijaloga Beograda i Prištine kosovski premijer Aljbin Kurti optužio je Srbiju za tri genocida. Kurti je, na današnji sastanak došao sa novom provokacijom, tvrdeći da je Srbija počinila tri genocida nad Albancima – prvi… »
Napeto u Briselu: Kurti optužio Srbiju za tri genocida nad Albancima od 1878. godine do danas

Napeto u Briselu: Kurti optužio Srbiju za tri genocida nad Albancima od 1878. godine do danas

Blic 19.07.2021
I nova runda pregovora u Briselu "ustala" je danas na levu nogu. Kako prenose beogradski mediji, izbila je žučna rasprava jer je prištinski premijer Aljbin Kurti na početku sastanka sa predsednikom Srbije Aleksandrom Vučićem optužio Srbiju da je… »
Kurti nastavlja po svome: Optužio Srbiju za tri genocida

Kurti nastavlja po svome: Optužio Srbiju za tri genocida

Vesti online 19.07.2021
Na početku današnje runde dijaloga Beograda i Prištine kosovski premijer Aljbin Kurti optužio je Srbiju za tri genocida. Kurti je, na današnji sastanak došao sa novom provokacijom, tvrdeći da je Srbija počinila tri genocida nad Albancima – prvi… »
Kurir saznaje: Vučić u Briselu pokazao Kurtiju i EU spisak i fotografije incidenata i napada na Srbe na Kosovu u 2021. (foto)

Kurir saznaje: Vučić u Briselu pokazao Kurtiju i EU spisak i fotografije incidenata i napada na Srbe na Kosovu u 2021. (foto)

Kurir 19.07.2021
Predsednik Aleksandar Vučić danas je u Briselu na sastanku s kosovskim premijerom Aljbinom Kurtijem i evropskim posrednicima pokazao obiman materijal o uslovima u kojima Srbi žive na Kosovu i Metohiji, saznaje Kurir. Predsednik Srbije je pokazao… »
Novosti: Spisak koji je Vučić predao u Briselu

Novosti: Spisak koji je Vučić predao u Briselu

Nova 19.07.2021
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić se danas u Briselu sastao sa predstavnikom privremenih prištinskih institucija Aljbinom Kurtijem i evropskim zvaničnicima, kojima je, kako saznaju i pišu "Novosti" pokazao spisak i fotografije svih incidenata i… »

Vesti dana »