Povezane vesti

Milanović: Tesla ima veze sa Srbijom koliko i Brus Li

Milanović: Tesla ima veze sa Srbijom koliko i Brus Li

Politika 23.07.2021
ZAGREB - Možda nije u redu da Hrvatska svojata Nikolu Teslu, ali Srbija na to ima još manje prava, izjavio je danas predsednik Zoran Milanović povodom najava da će se lik ovog naučnika naći na hrvatsom evru i regovanja iz Srbije. „Tesla je proveo… »
Milanović: Tesla u Srbiji bio kraće nego ja danas u Oklaju

Milanović: Tesla u Srbiji bio kraće nego ja danas u Oklaju

Novi magazin 23.07.2021
Predsednik Hrvatske Zoran Milanović izjavio je povodom kritika iz Srbije zbog Nikole Tesle na budućoj hrvatskoj kovanici evra, da je Tesla u Srbiji bio kraće nego on danas u poseti Oklaju. "Nikola Tesla bio je u Srbiji kraće nego ja sada u Oklaju"… »
Milanović: Srbija mogla da nazove aerodrom i po Brusu Liju, sa njim ima veze koliko i sa Teslom

Milanović: Srbija mogla da nazove aerodrom i po Brusu Liju, sa njim ima veze koliko i sa Teslom

RTS 23.07.2021
Predsednik Hrvatske Zoran Milanović izjavio je tokom boravka u Šibensko-kninskoj županiji da je Nikola Tesla proveo manje vremena u Srbiji, nego on danas u Oklaju. Tesla je, navodi, bio Amerikanac i dodao da “svojatati Teslu možda nije u redu od… »
Verbalni sukob između Hrvatske i Srbije zbog Nikole Tesle

Verbalni sukob između Hrvatske i Srbije zbog Nikole Tesle

Al Jazeera 23.07.2021
Premijer Andrej Plenković je najavio da će se lik Nikole Tesle nalaziti na eurokovanicama od 50, 20 i 10 centi kada Hrvatska postane članicom eurozone. Predsjednik Hrvatske Zoran Milanović osvrnuo se u petak u Oklaju na reakcije iz Srbije zbog… »
Bizarna izjava Zorana Milanovića: Tvrdi da Brus Li ima više veze sa Srbijom od Nikole Tesle

Bizarna izjava Zorana Milanovića: Tvrdi da Brus Li ima više veze sa Srbijom od Nikole Tesle

Pravda 23.07.2021
Možda nije u redu da Hrvatska svojata Nikolu Teslu, ali Srbija na to ima još manje prava, izjavio je predsednik Hrvatske Zoran Milanović povodom najava da će se lik ovog naučnika naći na hrvatsom evru i regovanja iz Srbije. - Tesla je proveo manje… »
Zoran Milanović: Brus Li ima veze sa Srbijom isto koliko i Nikola Tesla

Zoran Milanović: Brus Li ima veze sa Srbijom isto koliko i Nikola Tesla

N1 Info 23.07.2021
Predsednik Hrvatske Zoran Milanović izjavio je, povodom kritika iz Srbije zbog Nikole Tesle na budućoj hrvatskoj kovanici evra, da je Tesla u Srbiji bio kraće nego on danas u poseti Oklaju. „Nikola Tesla bio je u Srbiji kraće nego ja sada u… »
Milanović opet provocira: Srbija sa Teslom ima jednako veze kao i sa Brusom Lijem

Milanović opet provocira: Srbija sa Teslom ima jednako veze kao i sa Brusom Lijem

Kurir 23.07.2021
Hrvatski predsednik Zoran Milanović položio je danas spomenik stradalima u Domovinskom ratu u opštini Promina, u Šibensko-kninskoj županiji i osvrnuo se na reakcije zbog odluke Zagreba da čuvenog naučnika srpskog porekla stavi na kovanicu… »
Bizarna izjava Zorana Milanovića: Predsednik Hrvatske tvrdi da Brus Li ima više veze sa Srbijom od Nikole Tesle

Bizarna izjava Zorana Milanovića: Predsednik Hrvatske tvrdi da Brus Li ima više veze sa Srbijom od Nikole Tesle

Večernje novosti 23.07.2021
Foto: EPA - Tesla je proveo manje vremena u Srbiji nego ja u Oklaju danas. Tesla je Amerikanac, toliko su ga ozbiljno shvatali u Hrvatskoj i Beču da je pobegao u Ameriku. Hrvatska je s Teslom imala krizu identiteta i to je bila nejasna ljubav - rekao je… »

Vesti dana »