Povezane vesti

Mitropolit Joanikije: Svaka partija ima svoje interese, a ko bude bolji neka ga narod podrži

Mitropolit Joanikije: Svaka partija ima svoje interese, a ko bude bolji neka ga narod podrži

Pravda 01.08.2021
Mi se kao Crkva u to nećemo mešati, poručio je vladika. Svaka partija u Crnoj Gori ima svoje interese, a mi se kao Crkva u to nećemo mešati, kazao je danas mitropolit Joanikije na osveštanju crkve u selu Glavaca, u Beranama. „Mogu ljudi različito… »
Crkva se neće mešati u politiku: Beseda novoizabranog mitropolita crnogorsko-primorskog Joanikija kod Berana

Crkva se neće mešati u politiku: Beseda novoizabranog mitropolita crnogorsko-primorskog Joanikija kod Berana

Večernje novosti 01.08.2021
Foto: Fejsbuk Tada su hteli da narodu oduzmu svetinje. Udarili su na čast i obraz. Morali smo se izboriti. Svaka partija u Crnoj Gori ima svoje interese, a mi se kao Crkva u to nećemo mešati. Ovako je u nedelju u selu Glavaca kod Berana besedio… »
Joanikije: Crkva se neće mešati u politiku, svaka partija ima svoje interese

Joanikije: Crkva se neće mešati u politiku, svaka partija ima svoje interese

N1 Info 01.08.2021
Mitropolit crnogorsko-primorski Joanikije izjavio je da se Crkva neće mešati u političke procese, ali da je to morala prošle godine kada se politika umešala u crkveni život. „Tada su hteli da narodu oduzmu svetinje. Udarili su na čast i obraz… »

Vesti dana »