Povezane vesti

MOK pokrenuo istragu u slučaju beloruske olimpijke

MOK pokrenuo istragu u slučaju beloruske olimpijke

Slobodna Evropa 03.08.2021
Međunarodni olimpijski komitet pokrenuo je zvaničnu istragu o navodima da je Belorusija pokušala naterati sportistkinju da se vrati kući. "Moramo da utvrdimo potpune činjenice, što može potrajati", rekao je portparol MOK -a Mark Adams. "U… »
Beloruska atletičarka koja je odbila da se vrati kući: "Bezbednost mi je sada ispred nastavka karijere"

Beloruska atletičarka koja je odbila da se vrati kući: "Bezbednost mi je sada ispred nastavka karijere"

Blic 03.08.2021
Beloruska olimpijska sprinterka Kristina Cimanovska nada se nastavku sportske karijere, ali ističe da za sada bezbednost za nju ostaje prioritet. - Za sada samo želim da bezbedno stignem u Evropu sastanem se sa ljudima koji su mi pomagali i donesem… »
MOK: pokrenuo istragu o slučaju beloruske atletičarke: Državni sekretar SAD nazvao potez Minska "transnacionalnom…

MOK: pokrenuo istragu o slučaju beloruske atletičarke: Državni sekretar SAD nazvao potez Minska "transnacionalnom…

Blic 03.08.2021
Međunarodni olimpijski komitet pokrenuo je zvaničnu istragu o navodima da je Belorusija pokušala da natera svoju sportistkinju Kristinu Cimanovsku da se sa Olimpijskih igara u Tokiju vrati u zemlju, nakon što je ona javno kritikovala nacionalne… »
Bunt sportista: Atletičarka odbila da se vrati kući, a ona nije jedina koja je digla glas protiv svoje države na Olimpijskim…

Bunt sportista: Atletičarka odbila da se vrati kući, a ona nije jedina koja je digla glas protiv svoje države na Olimpijskim…

Blic 02.08.2021
Sportski svet, ali i međunarodnu političku scenu uzdrmala je vest da je beloruska sportistkinja na Olimpijskim igrama u Tokiju potražila zaštitu japanske policije da je ne vrate u njenu zemlju. Slučaj beloruske nije izolovan. Pre Kristine Cimanovske… »

Vesti dana »