Povezane vesti

Schmidt u Predsjedništvu BiH: Došao sam da budem aktivan, a ne da čekam i gledam

Schmidt u Predsjedništvu BiH: Došao sam da budem aktivan, a ne da čekam i gledam

Slobodna Evropa 03.08.2021
Visoki predstavnik u Bosni i Hercegovini (BiH) Christian Schmidt poručio je nakon sastanka s članovima Predsjedništva BiH Željkom Komšićem i Šefikom Džaferovićem da nije došao u BiH da "sjedi, čeka i gleda", nego da bude aktivan. "Budite… »
Krajišnici potukli Hrvatsku 2. Brigadu prvog dana oluje! Borci Vojske Krajine nisu hteli da beže, ovo je bitka za Petrinju!

Krajišnici potukli Hrvatsku 2. Brigadu prvog dana oluje! Borci Vojske Krajine nisu hteli da beže, ovo je bitka za Petrinju!

Kurir 03.08.2021
Dana 4. avgusta pre tačno 26 godine Hrvatska vojska započela je dugopripremanu ofanzivu na tadašnju Republiku Srpsku Krajinu iz više pravaca. Artiljerijsko raketni udari sinhronizovano su izvedeni na sledeće gradove: Knin, Benkovac, Obrovac, Gračac… »
Dodik objasnio zašto nije bio na sastanku sa šmitom: Mi hoćemo da se on identifikuje

Dodik objasnio zašto nije bio na sastanku sa šmitom: Mi hoćemo da se on identifikuje

Večernje novosti 03.08.2021
FOTO: Novosti - Mi hoćemo da se on identifikuje, onda ćemo moći da kažemo e sad možemo ili ne možemo razgovarati s tobom u nekoj formi, eto ti si izaslanik SAD i NJemačke, napišite da jeste tako, ali nisi visoki predstavnik, rekao je Dodik u… »
“Oluja” je genocid!

“Oluja” je genocid!

Vesti online 03.08.2021
Akcija hrvatske vojske 1995. godine užasavajući je podsetnik na stradanje srpskog naroda u 20. veku i tragična opomena da se istorijske lekcije moraju pažljivije i mudrije savladavati. Etničko čišćenje Neshvatljivo veličanje pogroma Nezrelost… »
Dodik: Šmit se lažno predstavlja

Dodik: Šmit se lažno predstavlja

RTV 03.08.2021
BANJALUKA - Srpski član Predsedništva BiH Milorad Dodik izjavio je za RTRS da BiH nema visokog predstavnika, te da se Kristijan Šmit lažno predstavlja. "Mi hoćemo da se on identifikuje, onda ćemo moći da kažemo - e sad možemo ili ne možemo… »
Prvi radni dan Kristijana Šmita – razgovor sa Džaferovićem i Komšićem, bez Dodika na sastanku

Prvi radni dan Kristijana Šmita – razgovor sa Džaferovićem i Komšićem, bez Dodika na sastanku

RTS 03.08.2021
Novi visoki predstavnik Kristijan Šmit razgovarao je sa dvojicom članova Predsedništva Šefikom Džaferovićem i Željkom Komšićem. Istakao je da svi moraju doprineti boljitku BiH. Na sastanku u Sarajevu nije se pojavio član Predsedništva Milorad… »
Dodik: BiH nema visokog predstavnika (video)

Dodik: BiH nema visokog predstavnika (video)

Pravda 03.08.2021
Srpski član Predsedništva BiH Milorad Dodik izjavio je za RTRS da BiH nema visokog predstavnika, te da se Kristijan Šmit lažno predstavlja, zbog čega nije ni prisustvovao današnjem sastanku s njim u Sarajevu. Mi hoćemo da se on identifikuje, onda… »
Schmidt u Predsjedništvu BiH bez Dodika

Schmidt u Predsjedništvu BiH bez Dodika

WDR 03.08.2021
Amir Sužanj, Sarajevo Nemački političar Christian Schmidt juče je preuzeo funkciju visokog predstavnika međunarodne zajednice u BiH. Danas je imao i prvi službeni susret sa predstavnicima predsedništva te države. I to samo sa dvojicom: Željkom… »
"Nemojte da se čudite ako proglasimo samostalnost" Srbi doneli odluku, Dodik odbio poziv iz Sarajeva!

"Nemojte da se čudite ako proglasimo samostalnost" Srbi doneli odluku, Dodik odbio poziv iz Sarajeva!

Alo 03.08.2021
Hoćemo da se Šmit identifikuje čiji je tačno predstavnik, kaže Milorad Dodik. Srpski član Predsedništva BiH Milorad Dodik izjavio je da BiH nema visokog predstavnika, te da se Kristijan Šmit lažno predstavlja, zbog čega nije ni prisustvovao… »
Vučić u sredu sa predstavnicima Republike Srpske u Beogradu

Vučić u sredu sa predstavnicima Republike Srpske u Beogradu

Slobodna Evropa 03.08.2021
Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić sastaće se u sredu, 4. avgusta u Beogradu sa srpskim članom Predsedništva Bosne i Hercegovine (BiH) Miloradom Dodikom i političkim predstavnicima bosanskohercegovačkog entiteta Republika Srpska (RS)… »
Džaferović: Nije dobro što Dodik nije došao na sastanak sa Šmitom, institucije moraju da funkcionišu

Džaferović: Nije dobro što Dodik nije došao na sastanak sa Šmitom, institucije moraju da funkcionišu

Novi magazin 03.08.2021
Bošnjački član Predsedništva BiH Šefik Džaferović izjavio je da institucije BiH moraju da funkcionišu i da niko nema pravo da bojkotuje i opstruiše njihov rad. Posle sastanka u Predsedništvu za novoimenovanim Visokim predstavnikom u BiH… »
Šmit sa Komšićem i Džaferovićem: Žao mi je što Dodik nije bio na sastanku

Šmit sa Komšićem i Džaferovićem: Žao mi je što Dodik nije bio na sastanku

N1 Info 03.08.2021
Novoimenovani Visoki predstavnik u BiH Kristijan Šmit razgovarao je u Sarajevu sa članovima Predsedništva BiH Željkom Komšićem i Šefikom Džaferovićem, dok sastanku nije prisustvovao srpski član Milorad Dodik. „Prošle sedmice sam obaveštan da… »
Džaferović: Nije dobro što Dodik nije došao na sastanak sa Šmitom! Napravio je veliku grešku

Džaferović: Nije dobro što Dodik nije došao na sastanak sa Šmitom! Napravio je veliku grešku

Kurir 03.08.2021
Bošnjački član Predsedništva BiH Šefik Džaferović izjavio je da institucije BiH moraju da funkcionišu i da niko nema pravo da bojkotuje i opstruiše njihov rad. Posle sastanka u Predsedništvu za novoimenovanim Visokim predstavnikom u BiH… »
Šmit održao sastanak bez Dodika "Rečeno mi je da će biti ovde"

Šmit održao sastanak bez Dodika "Rečeno mi je da će biti ovde"

Alo 03.08.2021
Šmit se nada da će raditi sa Dodikom, kome ne pada na pamet da ide u Sarajevo dok se ne ukine sramni genocidni zakon Valentina Incka. Novi visoki predstavnik u BiH Kristijan Šmit rekao je danas, posle sastanka u Predsedništvu BiH kojem srpski član… »
Schmidt sa članovima Predsjedništva BiH

Schmidt sa članovima Predsjedništva BiH

Al Jazeera 03.08.2021
Novi visoki predstavnik poručio je kako će upotrijebiti svu svoju snagu i utjecaj da pomogne građanima BiH; sastanaku nije prisustvovao srpski član Predsjedništva Milorad Dodik. Visoki predstavnik međunarodne zajednice u Bosni i Hercegovini… »
"Nisam ovde da bih gledao i čekao": Šmit izrazio žaljenje što sastanku u Sarajevu nisu prisustvovala sva tri člana…

"Nisam ovde da bih gledao i čekao": Šmit izrazio žaljenje što sastanku u Sarajevu nisu prisustvovala sva tri člana…

Blic 03.08.2021
Predsedavajući Predsedništva BiH Željko Komšić i član Predsedništva BiH Šefik Džaferović razgovarali su sa Kristijanom Šmitom, novoimenovanim visokim predsednikom u BiH. - Danas sam prvi put zvanično u Predsedništvu, ovo je prvi sastanak u… »
Sećanje na progon Srba iz Hrvatske u akciji Oluja ove godine u Busijama

Sećanje na progon Srba iz Hrvatske u akciji Oluja ove godine u Busijama

Radio sto plus 03.08.2021
Centralni skup povodom 26. godišnjice progona i stradanja Srba u hrvatskoj akciji “Oluja”, biće održan u sredu, u naselju Busije kod Beograda, u kojem uglavnom žive izbeglice iz Hrvatske i Bosne i Hercegovine. Kako se navodi u najavi, Danu… »
Idu na poklonjenje Željko Komšić i Šefik Džaferović danas sa Kristijanom Šmitom

Idu na poklonjenje Željko Komšić i Šefik Džaferović danas sa Kristijanom Šmitom

Alo 03.08.2021
Šefik Džaferović i Željko Komšić, članovi Predsedništva Bosne i Hercegovine, danas će se sastati sa lažnim visokim predstavnikom u BiH Kristijanom Šmitom. Kako je to ranije najavljeno, sastanak je zakazan za 11 sati u zgradi Predsedništva… »

Vesti dana »