Povezane vesti
Struje u Atlantskom okeanu pokazuju da stižu velike vremenske promene
Vesti online 06.08.2021
Sistem struja u Atlantskom okeanu koje su glavna pogonska snaga klime na severnoj hemisferi mogao bi da oslabi do te mere da bi uskoro moglo doći do velikih promena u vremenskim uslovima, rezultati su naučnog istraživanja. Krucijalna razlika… »
Struje u atlanskom okeanu pokazuju: Stižu velike vremenske promene!
Večernje novosti 06.08.2021
Foto: pixabay Severnoatlantska meridijalna cirkulacija (AMOC) je veliki sistem okeanskih struja, uključujući Golfsku koja prenosi toplu vodu iz tropskih krajeva prema severu Atlantika. Klimatski modeli su pokazali da je AMOC najslabiji u više od 1.000… »
Slabe struje u Atlantskom okeanu signal velikih vremenskih promjena
Al Jazeera 06.08.2021
Potencijalni kolaps sistema okeanskih struja mogao bi imati ozbiljne posljedice za vrijeme u svijetu, navodi se u novoj studiji. Sistem struja Atlantskog okeana, motor klime na sjevernoj hemisferi, mogao bi oslabiti do te mjere da bi uskoro moglo doći do… »
Vesti dana »

BLOG: "Indeks je u fazi samoodbrane": Studenti i građani prosuli crvenu farbu ispred zgrade Sektora unutrašnje kontrole MUP-a
N1 Info pre 1 satjoš 52 povezane

Utorak u Novom Sadu umereno oblačan i topao, od srede moguća kiša
Radio 021 pre 7 satijoš 31 povezana