Povezane vesti
Još jedna vrsta sladoleda sporna zbog etilen-oksida
Politika 13.08.2021
Iz Uprave za veterinu saopšteno je da „kit-ket” neće biti distribuiran na tržište iz predostrožnosti. Iz Uprave za veterinu saopšteno je da je sistem za brzo upozoravanje na nebezbednu hranu RASFF ponovo obavestio da još dve vrste sladoleda mogu biti… »
Sporna još 2 sladoleda u Srbiji: Uprava za veterinu saopštila da je reč o proizvodu iz Poljske
Kurir 13.08.2021
BEOGRAD - Uprava za veterinu saopštila je da je od sistema za brzo obaveštavanje Evropske unije/RASFF, u ponedeljak dobila obaveštenje br. 2021/4108 kao dodatnu informaciju da sladoled uvezen iz Poljske sadrži stabilizator saetilenoksidom „LYGOMME FM… »
Opasni po zdravlje ljudi: Sporne još dve vrste sladoleda - označeni kao "nebezbedna hrana"
Večernje novosti 13.08.2021
Foto: Shutterstock Reč je o sladoledima "milka" i "kit-ket" (na štapiću i na mini štapiću) koji su uvezeni iz Poljske i sadrže stabilizator sa etilen-oksidom. - Pre obaveštenja Evropske unije, distributer sladoleda u Srbiji izvestio je Upravu za veterinu… »
Vesti dana »
RTS: Požar u industrijskoj zoni u Novom Pazaru, gore magacini sa štofovima
N1 Info pre 1 satjoš 35 povezanih
Hladno jutro sa mrazom i maglom, u Timočkoj krajini ledena kiša i zrnasti sneg
Glas Zaječara pre 17 minutajoš 19 povezanih
„Sve za Partizan“: Boris Tadić se oglasio posle trijumfa crno-belih
Danas pre 18 minutajoš 23 povezane





