Povezane vesti

Protest protiv ustoličenja mitropolita Joanikija na Cetinju okupio 4.000 ljudi

Protest protiv ustoličenja mitropolita Joanikija na Cetinju okupio 4.000 ljudi

RTV 22.08.2021
CETINJE - Na Cetinju je održan skup protiv ustoličenja mitropolita crnogorsko-primorskog Joanikija u Cetinjskom manastiru, u organizaciji tzv. Patriotsko-komitskog saveza i uz podršku opozicione DPS predsednika Mila Đukanovića. Skup je, inače… »
Na protestu zbog ustoličenja Joanikija bilo 4.000 ljudi

Na protestu zbog ustoličenja Joanikija bilo 4.000 ljudi

Politika 22.08.2021
Uprava policije Crne Gore saopštila je da je na Cetinju na današnjem protestu zbog najavljenog ustoličavanja mitropolita Srpske pravoslavne crkve (SPC) Joanikija u Cetinjskom manastiru bilo prisutno oko 4.000 građana. U saopštenju, crnogorska… »
Mene ne šalje nijedna država, već Srpska pravoslavna crkva

Mene ne šalje nijedna država, već Srpska pravoslavna crkva

Politika 22.08.2021
Mitropolit crnogorsko primorski Srpske pravoslavne crkve (SPC) Joanikije poručio je danas da je spreman na razgovor sa onima koji su protiv njegovog ustoličenja na Cetinju petog septembra i odbacio kao tendenciozne navode da je „namesnik Crkve… »
Joanikije: Mene ne šalje nijedna država, već SPC

Joanikije: Mene ne šalje nijedna država, već SPC

RTV 22.08.2021
CETINJE - Izabrani mitropolit crnogorsko-primorski Joanikije poručio je protivnicima njegovog ustoličenja u Cetinjskom manastiru da Crnoj Gori ne priliči da, kako je rekao, barjače sa barjakom antifašizma prihvataju ideologiju najvećeg fašiste sa… »
Protestni skup u Cetinju zbog ustoličenja mitropolita crnogorsko-primorskog Joanikija

Protestni skup u Cetinju zbog ustoličenja mitropolita crnogorsko-primorskog Joanikija

Telegraf 22.08.2021
Protiv ustoličenja mitropolita Joanikija, u prisustvu patrijarha Porfirija, sve su opozicione stranke predvođene Ðukanovićevim DPS-om, brojne nevladine organizacije i pojedinci. Na Cetinju je završen skup protiv ustoličenja mitropolita… »
Na Cetinju protest protiv ustoličenja Joanikija, on poručuje – oni su moja braća

Na Cetinju protest protiv ustoličenja Joanikija, on poručuje – oni su moja braća

N1 Info 22.08.2021
Oko 4.000 ljudi, prema proceni crnogorske policije, okupilo se danas na Cetinju u znak protesta protiv ustoličenja Joanikija Mićovića za mitropolita crnogorsko-primorskog Srpske pravoslavne crkve (SPC) u prestonici Crne Gore, zakazanog za 5. septembar… »
Četiri hiljade ljudi na skupu na Cetinju Policija saopštila da niko nije sprečavan da dođe

Četiri hiljade ljudi na skupu na Cetinju Policija saopštila da niko nije sprečavan da dođe

Alo 22.08.2021
Deo podgoričkih medija preneo je da je skup okupio mnogo manje ljudi od očekivanog, s obzirom na to da su prisutni došli iz cele Crne Gore. Na neprijavljenom javnom okupljanju koje je održano danas na Cetinju, po proceni Uprave policije Crne Gore bilo… »
Crnogorska policija: Na protestu zbog ustoličenja Joanikija bilo 4.000 ljudi

Crnogorska policija: Na protestu zbog ustoličenja Joanikija bilo 4.000 ljudi

Novi magazin 22.08.2021
Uprava policije Crne Gore saopštila je da je na Cetinju na današnjem protestu zbog najavljenog ustoličavanja mitropolita Srpske pravoslavne crkve (SPC) Joanikija u Cetinjskom manastiru bilo prisutno oko 4.000 građana. U saopštenju, crnogorska… »
Mitropolit Joanikije: Ovde sam i započeo službu, nisam ja od nekud došao u Crnu Goru da je okupiram

Mitropolit Joanikije: Ovde sam i započeo službu, nisam ja od nekud došao u Crnu Goru da je okupiram

RTS 22.08.2021
Izabrani mitropolit crnogorsko-primorski Joanikije služio je liturgiju u Cetinjskom manastiru tokom koje je prokomentarisao i aktuelne proteste u Crnoj Gori povodom njegovog predstojećeg ustoličenja na Cetinju. "Oni se mene odriču, ja njih neću, oni… »
Oglasio se mitropolit Joanikije: Kakva sramota!

Oglasio se mitropolit Joanikije: Kakva sramota!

Vesti online 22.08.2021
Mitropolit crnogorsko-primorski Joanikije reagovao je na protest koji se danas održava na Cetinju protiv njegovog ustoličenja planiranog 5. septembra. – Ako su spremni da razgovaraju, da mi kažu da nisam u pravu, slobodno neka dođu. Ali ja ne mogu… »
Na Cetinju hiljade Crnogoraca protestuje protiv ustoličenja mitropolita

Na Cetinju hiljade Crnogoraca protestuje protiv ustoličenja mitropolita

Luftika 22.08.2021
Na Cetinju su se kod spomenika “Lovćenska vila” okupilo na hiljade građana Crne Gore, kojih je prema nezvaničnim podacima policije bilo oko 12.500. Okupljeni su nosili transparente sa porukama “Lovćen neće pasti”, “Crnogorska crkva u… »
Skup protivnika ustoličenja vladike Joanikija na Cetinju: To bi bio pristanak na okupaciju

Skup protivnika ustoličenja vladike Joanikija na Cetinju: To bi bio pristanak na okupaciju

RTS 22.08.2021
Zbog ustoličenja vladike Joanikija za mitropolita crnogorsko-primorskog, zakaznog za 5. septembar na Cetinju, održan je protest građana i pristalica nekanonske Crnogorske pravoslavne crkve. Sa skupa na Cetinju je poručeno da bi "ustoličenje Joanikija… »
Završene demonstracije na Cetinju: Protivnici ustoličenja mitropolita Joanikija se razilaze

Završene demonstracije na Cetinju: Protivnici ustoličenja mitropolita Joanikija se razilaze

Večernje novosti 22.08.2021
Foto: Printscreen Skup je, inače, okupio mnogo manje ljudi od očekivanog s obzirom na to da su prisutni došli iz cele Crne Gore, preneo je deo podgoričkih medija. Skupu je prisustvovao samozvani mitropolit nekanonske Crnogorske pravoslavne crkve… »
Protest bez učesnika Na Cetinju slab odziv protiv ustoličenja mitropolita

Protest bez učesnika Na Cetinju slab odziv protiv ustoličenja mitropolita

Alo 22.08.2021
Malobrojni skup na Cetinju završen , prethodno je mitropolit Joanikije poručio da ga ne šalje država Srbija negpo Srpska Pravoslavna Crkva. Na Cetinju je završen skup protiv ustoličenja mitropolita crnogorsko-primorskog Joanikija u Cetinjskom… »
Joanikije: Mene ne šalje nijedna država, već Srpska pravoslavna crkva

Joanikije: Mene ne šalje nijedna država, već Srpska pravoslavna crkva

Al Jazeera 22.08.2021
Rođen sam u Crnoj Gori, nisam odnekud došao da je okupiram, rekao je izabrani mitropolit crnogorsko-primorski. Izabrani mitropolit crnogorsko-primorski Joanikije poručio je protivnicima njegovog ustoličenja u Cetinjskom manastiru da ga ne šalje crkva… »
Avetinje stigle na cetinje: Sipaju mržnju prema braći, Srbe nazivaju dušmanima! Tu je i huškač Veljović! (video)

Avetinje stigle na cetinje: Sipaju mržnju prema braći, Srbe nazivaju dušmanima! Tu je i huškač Veljović! (video)

Pravda 22.08.2021
Iako su prema informacija, očekivali i preko 10.000 građana, kako saznaje IN4S, svega nešto preko 1.000 građana okupilo se na Cetinju u znak protesta povodom najave da će se u Cetinjskom manastiru održati ustoličenje mitropolita Joanikija. Među… »
VIDEO: Na Cetinju veliki protest protiv ustoličenja Joanikija

VIDEO: Na Cetinju veliki protest protiv ustoličenja Joanikija

Radio 021 22.08.2021
Veliki broj građana okupio se danas na Cetinju u znak protesta protiv ustoličenja Joanikija Mićovića za mitropolita crnogorsko-primorskog SPC u prestonici Crne Gore, zakazanog za 5. septembar. Organizatori protesta, grupa građana, traži da… »
Joanikije: Mene ne šalje nijedna država, već SPC

Joanikije: Mene ne šalje nijedna država, već SPC

Nova 22.08.2021
Izabrani mitropolit crnogorsko-primorski Joanikije poručio je protivnicima njegovog ustoličenja u Cetinjskom manastiru da Crnoj Gori ne priliči da oni koji, kako je rekao, bajrače sa bajrakom antifašizma prihvataju ideologiju najvećeg fašiste sa… »
Mitropolit Joanikije o protestima protiv njegovog ustoličenja: Ne mogu da prihvatim da se ovde širi retorika Sekule…

Mitropolit Joanikije o protestima protiv njegovog ustoličenja: Ne mogu da prihvatim da se ovde širi retorika Sekule…

Kurir 22.08.2021
"Ako su spremni da razgovaraju, da mi kažu za nešto da nisam u pravu, slobodno neka dođu. Ali ja ne mogu da grajem ovdje ispred Cetinjskog manastira, hoću da razgovaramo. I kome god je nešto nejasno u vezi moje službe, ja sam spreman da razgovaram… »
Poruka mitropolita joanikija odzvanja crnom gorom Ovim rečima je zauvek postideo Mila Đukanovića i Miraša Dedeića

Poruka mitropolita joanikija odzvanja crnom gorom Ovim rečima je zauvek postideo Mila Đukanovića i Miraša Dedeića

Alo 22.08.2021
Mitropolit Joanikije je, u besedi posle liturgije u Cetinjskom manastiru, osvrnuo na aktuelna dešavanja u Crnoj Gori povodom njegovog predstojećeg ustoličenja na Cetinju i pozvao sve na preobraženje. Mitropolit crnogorsko-primorski Joanikije poručio… »
Joanikije poručio protivnicima: Mene ne šalje crkva Srbije, ne šalje me nijedna država, već SPC

Joanikije poručio protivnicima: Mene ne šalje crkva Srbije, ne šalje me nijedna država, već SPC

Telegraf 22.08.2021
- Ovde sam praktično započeo službu. Nisam ja od nekud došao u Crnu Goru da je okupiram, otkud meni to da se prepisuje, otkud meni te mogućnosti da ja bilo koga okupiram - poručio je Joanikije. Izabrani mitropolit crnogorsko-primorski Joanikije… »
Protest na Cetinju zbog ustoličenja Joanikija: Nećemo dozvoliti okupatorski čin

Protest na Cetinju zbog ustoličenja Joanikija: Nećemo dozvoliti okupatorski čin

Glas Amerike 22.08.2021
CETINJE — Nekoliko hiljada ljudi okupilo se u nedjelju na Cetinju na protestu protiv najavljenog ustoličenja mitropolita Srpske pravoslavne crkve u Cetinjskom manastiru 5. septembra, poručujući da neće dozvoliti taj, kako su rekli, simbolički čin… »
Na Cetinju masovni protest protiv ustoličenja Joanikija u Cetinjskom manastiru

Na Cetinju masovni protest protiv ustoličenja Joanikija u Cetinjskom manastiru

Novi magazin 22.08.2021
Veliki broj građana okupio se danas na Cetinju u znak protesta protiv ustoličenja Joanikija Mićovića za mitropolita crnogorsko-primorskog Srpske pravoslavne crkve (SPC) u prestonici Crne Gore, zakazanog za 5. septembar na Cetinju. Organizatori… »
Protest protiv ustoličenja Joanikija na Cetinju

Protest protiv ustoličenja Joanikija na Cetinju

Slobodna Evropa 22.08.2021
Sa protestnog skupa na Cetinju, odrzanog 22. avgusta, javnosti je upućena Deklaracija u kojom se poručuje da se neće dozvoliti ustoličavanje mitropolita Srpske pravoslavne crkve (SPC) Joanikija u Cetinjskom manastiru. Kako je pred nekoliko hiljada… »
Završen masovni protest protiv ustoličenja mitropolita Joanikija u Cetinjskom manastiru Traži se da to bude na nekom drugom…

Završen masovni protest protiv ustoličenja mitropolita Joanikija u Cetinjskom manastiru Traži se da to bude na nekom drugom…

Kurir 22.08.2021
Veliki broj građana okupio se danas na Cetinju u znak protesta protiv ustoličenja Joanikija Mićovića za mitropolita crnogorsko-primorskog Srpske pravoslavne crkve (SPC) u prestonici Crne Gore, zakazanog za 5. septembar na Cetinju. Organizatori… »
Ne priliči to crnoj gori! Mitropolit iz Cetinjskog manastira poslao jaku poruku sledbenicima Sekule Drljevića

Ne priliči to crnoj gori! Mitropolit iz Cetinjskog manastira poslao jaku poruku sledbenicima Sekule Drljevića

Večernje novosti 22.08.2021
Foto: M.S. -Ja prizivam i sebe i sve vas, i Cetinje i celu Crnu Goru, da se preobrazimo, da radimo o dobru pa ćemo dobro i dočekati i dobro videti, i dobro će se Božije, koga ima u izobilju u ovome narodu, umnožiti u nama. Daće Bog. Čovek ima taj… »
Skandalozna poruka kruži Crnom Gorom "Sanja, obavijesti ljude da ih čekaju sendviči i bonovi za gorivo! DPS sve plaća!"

Skandalozna poruka kruži Crnom Gorom "Sanja, obavijesti ljude da ih čekaju sendviči i bonovi za gorivo! DPS sve plaća!"

Alo 22.08.2021
Poruka skandaloznog sadržaja kruži počela je da kruži Crnom Gorom kada je otkriveno da okupljanje tzv. nacionalnih crnogoraca na Cetinju zapravo finansira DPS Mila Đukanovića. Milogorci će za svoje nagažovanje dobiti sendvič, a biće im plaćeno… »

Vesti dana »