Povezane vesti

Đukanović poručio SPC: Nije pametno insistirati na intronizaciji Joanikija u Cetinjskom manastiru

Đukanović poručio SPC: Nije pametno insistirati na intronizaciji Joanikija u Cetinjskom manastiru

Glas Amerike 28.08.2021
CETINJE, PODGORICA — Predsjednik Crne Gore Milo Đukanović pozvao je u subotu Srpsku pravoslavnu crkvu da odustane od ustoličenja mitropolita crnogorsko primorskog Joanikija 5. septembra na Cetinju, poručujući da “nije pametno” insisistirati da… »
Đukanović poziva na izmještanje ustoličinja mitropolita sa Cetinja

Đukanović poziva na izmještanje ustoličinja mitropolita sa Cetinja

Slobodna Evropa 28.08.2021
Predsjednik Crne Gore Milo Đukanović je najavio da će i sam biti među protivnicima ustoličenja mitropolita Srpske pravoslavne crkve (SPC) Joanikija na Cetinju 5. septembra, ukoliko SPC ne odustane da tu ceremoniju obavi na Cetinju i Cetinjskom… »
Diktator se osilio! Milo preti: Ako Joanikije ne odustane od Cetinja, dolazim i ja!

Diktator se osilio! Milo preti: Ako Joanikije ne odustane od Cetinja, dolazim i ja!

Pravda 28.08.2021
Predsednik Crne Gore Milo Đukanović rekao je da je ustoličenju mitropolita Joanikija na Cetinju dat neprimereno veliki značaj u državi koja je multiverska, sekularna i evropska, pa poručio da metropolit ne treba da bude ustoličen na Cetinju. - U… »
Đukanović apelovao da se ne insistira na ustoličenju mitropolita Joanikija na Cetinju

Đukanović apelovao da se ne insistira na ustoličenju mitropolita Joanikija na Cetinju

Danas 28.08.2021
Predsednik Crne Gore Milo Djukanović apelovao je danas da se ne insistira na ustoličenju mitropolita crnogorsko-primorskog Joanikija u Cetinjskom manastiru, već da se to obavi u nekom drugom hramu. Djukanović je ocenio da je ustoličenju mitropolita… »
Đukanović: Ustoličenju Joanikija dat neprimeren značaj

Đukanović: Ustoličenju Joanikija dat neprimeren značaj

Dnevnik 28.08.2021
PODGORICA: Predsednik Crne Gore Milo Đukanović ocenio je danas da je ustoličenju mitropolita crnogorskoprimorskog Joanikija na Cetinju dat neprimereno veliki značaj u državi koja je multivjerska, sekularna i evropska, prenose "Vijesti". "U dužem… »

Vesti dana »