Povezane vesti

Snajperisti trebalo da spreče ustoličenje Joanikija: Patrijarh Porfirije na Instagramu otkrio da se spremao najgori scenario

Snajperisti trebalo da spreče ustoličenje Joanikija: Patrijarh Porfirije na Instagramu otkrio da se spremao najgori scenario

Kurir 05.09.2021
BEOGRAD - Poglavar Srpske pravoslavne crkve (SPC) patrijarh Porfirije saopštio je da su u "videokrugu bili neki ljudi" koji su ustoličenje mitropolita crnogorsko-primorskog Joanikija "nameravali da spreče snajperskom puškom".On je na svom instagram… »
Patrijarh Porfirije: "Neki ljudi su čin ljubavi nameravali da spreče snajperskom puškom"

Patrijarh Porfirije: "Neki ljudi su čin ljubavi nameravali da spreče snajperskom puškom"

Telegraf 05.09.2021
Patrijarh je napustio Crnu Goru nakon ustoličenja mitropolita Joanikija na Cetinju. Srpski patrijarh Porfirije odlazi iz Crne Gore nakon ustoličenja mitropolita Joanikija, a tim povodom obratio se putem svog instagram profila, ističući da odlazi "sa… »
Snajperskom puškom hteli da spreče ustoličenje: Reči patrijarha pri odlasku iz CG

Snajperskom puškom hteli da spreče ustoličenje: Reči patrijarha pri odlasku iz CG

Pravda 05.09.2021
Patrijarh Porfirije odlazeći iz Crne Gore obratio se putem Instagrama i poslao emotivnu poruku. - Rastajem se, nadam se ne za dugo, sa ovom blagoslovenom zemljom i narodom, sa dvostrukim osećanjima. Srećan sam veoma jer smo izvršili delo Crkve… »
Patrijarh Porfirije: Neki ljudi su čin ljubavi prema svima nameravali da spreče snajperskom puškom

Patrijarh Porfirije: Neki ljudi su čin ljubavi prema svima nameravali da spreče snajperskom puškom

RTS 05.09.2021
Patrijarh Porfirije završio je dvodnevnu posetu Crnoj Gori rečima da tu zemlju napušta dvostrukih osećanja – srećan što su izvršili delo Crkve i ustoličili mitropolita po volji Crkve i naroda, i tužan jer su taj čin pojedini želeli da spreče… »
Patrijarh užasnut jer su ustoličenje „nameravali da spreče snajperskom puškom“

Patrijarh užasnut jer su ustoličenje „nameravali da spreče snajperskom puškom“

N1 Info 05.09.2021
Patrijarh Porfirije danas je, pri odlasku iz Crne Gore gde je, i pored nereda održano ustoličenje mitropolita Joanikija na Cetinju, objavio post na Instagramu u kojem navodi da se sa Crnom Gorom rastaje srećan jer je ustoličen mitropolit, ali i tužan… »
Snajperskom puškom hteli su da spreče ljubav prema svima: Patrijarh Porfirije otkrio nepoznate detalje o tome šta se…

Snajperskom puškom hteli su da spreče ljubav prema svima: Patrijarh Porfirije otkrio nepoznate detalje o tome šta se…

Večernje novosti 05.09.2021
Foto: Instagram/porfirije_patrijarh - Rastajem se, nadam se ne za dugo, sa ovom blagoslovenom zemljom i narodom, sa dvostrukim osećanjima. Srećan sam veoma jer smo izvršili delo Crkve, ustoličili mitropolita po volji Crkve i naroda ove episkopije… »
Patrijarh Porfirije: Srećan sam ali i užasnut - pretila je i snajperska puška

Patrijarh Porfirije: Srećan sam ali i užasnut - pretila je i snajperska puška

Sputnik 05.09.2021
Patrijarh Porfirije oprostio se od Crne Gore, koju je napustio posle svečanosti u Podgorici i Cetinju, porukom na Instagramu u kojoj je naveo da su neki ljudi hteli da spreče ustoličenje mitropolita Joanikija snajperskom puškom. Patrijarhovu poruku… »
Porfirije: Užasnut sam, ustoličenje „nameravali da spreče snajperskom puškom“

Porfirije: Užasnut sam, ustoličenje „nameravali da spreče snajperskom puškom“

Nova 05.09.2021
Patrijarh Porfirije danas je, po odlasku iz Crne Gore gde je, i pored nereda održano ustoličenje mitropolita Joanikija na Cetinju, objavio post na Instagramu u kojem navodi da se sa Crnom Gorom rastaje srećan jer je ustoličen mitropolit, ali i tužan… »

Vesti dana »