Povezane vesti

„Rat protiv terorizma“ i njegove posledice

„Rat protiv terorizma“ i njegove posledice

Dojče vele 10.09.2021
Pre 20 godina teroristi su izazvali svetsku silu SAD. Ranjena nacija objavila je „rat terorizmu“ i izgubila moralni autoritet. Taj rat je trajao dve decenije, a svet će još dugo morati da se bori s njegovim posledicama. Prošlo je 20 godina od… »
Borel o 20 godina od napada 11. septembra: Žrtve terorizma nisu zaboravljene

Borel o 20 godina od napada 11. septembra: Žrtve terorizma nisu zaboravljene

N1 Info 10.09.2021
Visoki predstavnik EU za spoljnu politiku i bezbednost Žozep Borel je povodom 20. godišnjice napada 11. septembra 2001, "najsmrtonosnijeg napada u istoriji SAD", rekao da saoseća sa američkim narodom i poručio da će EU nastaviti da radi zajedno sa… »
Solidarnost Srbije sa Vladom SAD i porodicama stradalih 11. septembra 2001.

Solidarnost Srbije sa Vladom SAD i porodicama stradalih 11. septembra 2001.

RTS 10.09.2021
Uoči godišnjice terorističkog napada u Americi na žrtve podsećaju i u Skupštini Srbije. Predsednik Parlamenta izrazio je saučešće, a u ime građana poštovanje i solidarnost sa Vladom Sjedinjenih Država i porodicama stradalih 11. septembra 2001… »
Godfri: Razvijanjem partnerstava i mreža zajednički u borbi protiv terorizma

Godfri: Razvijanjem partnerstava i mreža zajednički u borbi protiv terorizma

Glas Amerike 10.09.2021
BEOGRAD — "Posle 11. septembra 2001. godine sve se promenilo, terorizam je ojačao, ali i mi smo ojačali i pristup koji danas primenjujemo u borbi protiv terorizma je razvijanje partnerstava i mreža kako bi se zajedno borili protiv terorizma", izjavio… »
U Crvenom krstu akcija davanja krvi povodom sećanja na žrtve terorističkih napada na SAD

U Crvenom krstu akcija davanja krvi povodom sećanja na žrtve terorističkih napada na SAD

Novi magazin 10.09.2021
U prostorijama Crvenog krsta Srbije danas je organizovana akcija dobrovoljnog davanja krvi povodom sećanja na žrtve terorističkih napada na SAD 2001. godine. Direktor Crvenog krsta Srbije Dragan Radovanović je istakao ova inicijativa organizuje u… »
Amerika, 20 godina posle terorističkog napada

Amerika, 20 godina posle terorističkog napada

Politika 10.09.2021
NjUJORK – Amerika sutra obeležava 20 godina od terorističkog napada pripadnika Al Kaide na kule „bliznakinje” u Njujorku i na zgradu Pentagona, u kojem je poginulo gotovo 3.000 ljudi, dok je više od 25.000 civila povređeno. Do tada se napad… »
U Beogradu dobrovoljno davanje krvi povodom godišnjice napada na SAD

U Beogradu dobrovoljno davanje krvi povodom godišnjice napada na SAD

Slobodna Evropa 10.09.2021
Ambasada Sjedinjenih Američkih Država u Beogradu u saradnji sa Crvenim krstom Srbije organizovala je 10. septembra akciju dobrovoljnog davanja krvi povodom 20. godišnjice od terorističkih napada na SAD, 11. septembra 2001. godine. "Zalihe krvi u… »
Godfri: Terorizam je ojačao, ali smo i mi, SAD ponosne na Srbiju

Godfri: Terorizam je ojačao, ali smo i mi, SAD ponosne na Srbiju

Blic 10.09.2021
Ambasador SAD Entoni Godfri izjavio je da je teroristički napad na SAD promenio sve, posebno pristup borbi protiv tog globalnog problema, koji je danas zasnovan na parterstvu a što je upravo razlog zašto su SAD ponosne na saradnju i umrežavanje sa… »
"Terorizam je ojačao, ali smo i mi" Amerika ponosna na saradnju sa institucijama Srbije

"Terorizam je ojačao, ali smo i mi" Amerika ponosna na saradnju sa institucijama Srbije

Srbija danas 10.09.2021
Ambasador je naglasio da bi svi želeli da kažemo da se tako nešto neće ponoviti ali da to nije slučaj. Ambasador SAD Entoni Godfri izjavio je da je teroristički napad na SAD promenio sve, posebno pristup borbi protiv tog globalnog problema, koji je… »
Dačić o mirovnim pregovorima u Beogradu: Srbija pokazala da je ozbiljna zemlja

Dačić o mirovnim pregovorima u Beogradu: Srbija pokazala da je ozbiljna zemlja

Blic 10.09.2021
Srbija je dala određeni doprinos razvoju mirovnog procesa i pokazala da je ozbiljna zemlja, jer se nijedna informacija o mirovnim pregovorima između tadašnjih avagnistanskih vlasti i talibana nije pojavila u javnosti, rekao je predsednik skupštine… »
Ambasada SAD obeležila 20. godišnjicu terorističkih napada akcijom dobrovoljnog davanja krvi

Ambasada SAD obeležila 20. godišnjicu terorističkih napada akcijom dobrovoljnog davanja krvi

Beta video 10.09.2021
BEOGRAD - U prostorijama Crvenog krsta Srbije ambasada SAD u Beogradu obeležila je 20. godišnjicu terorističkih napada akcijom dobrovoljnog davanja krvi. Prisustvovao je ambasador Entoni Godfri. (pokrivalice)… »
Ambasada SAD obeležava 11. septembar, Godfri: Kule bliznakinje su bile simbol moje mladosti

Ambasada SAD obeležava 11. septembar, Godfri: Kule bliznakinje su bile simbol moje mladosti

RTS 10.09.2021
Dan uoči 11. septembra, sećamo se poginulih u terorističkom napadu na Kule bliznakinje i Pentagon pre 20 godina. Tim povodom, američka ambasada u Beogradu organizuje akciju dobrovoljnog davanja krvi. "Ja sam Njujorčanin, Kule bliznakinje su bile… »
Sutra akcija dobrovoljnog davanja krvi u Beogradu povodom 20. godišnjice od terorističkog napada na SAD

Sutra akcija dobrovoljnog davanja krvi u Beogradu povodom 20. godišnjice od terorističkog napada na SAD

Danas 10.09.2021
Ambasador Sjedinjenih Američkih Država Entoni Godfri izjavio je danas da će na 20. godišnjicu od terorističkog napada na SAD, 11. septembra 2001. godine, biti organizvano dobrovoljno davanje krvi u saradnji sa Crvenim krstom Srbije. Akcija… »
Pet lekcija (ne)naučenih iz napada na SAD 11. Septembra Da li je 20 godina rata protiv terorizma promenilo svet i šta smo…

Pet lekcija (ne)naučenih iz napada na SAD 11. Septembra Da li je 20 godina rata protiv terorizma promenilo svet i šta smo…

Kurir 10.09.2021
Da li su i koje lekcije naučene posle 20 godina borbe protiv terorizma u celom svetu. Šta je bilo dobro a šta nije? Da li je svet pametniji danas, sa ponovnim dolaskom talibana na vlast u Avganistanu, nego 11. septembra 2001. godine? Devet dana posle… »

Vesti dana »