Povezane vesti

Patrijarh Porfirije: Molitva i praštanje su naš odogovor na zločine

Patrijarh Porfirije: Molitva i praštanje su naš odogovor na zločine

Danas 13.09.2021
U mastiru svetog Jovana Krstitelja u Jasenovcu danas je održana centralna proslava praznika Svetih novomučenika jasenovačkih i obeleženo 80 godina od stvaranja logora Jasenovac. Svetu arhijersku liturgju služio je patrijarh srpski Porfirije (Perić)… »
Patrijarh Porfirije : Crkva nije politička organizacija, Hrvatska i ja se javno volimo

Patrijarh Porfirije : Crkva nije politička organizacija, Hrvatska i ja se javno volimo

Novi magazin 13.09.2021
Poglavar Srpske pravoslavne crkve (SPC) patrijarh Porfirije rekao je danas, nakon liturgije u manastiru, u Jasenovcu, da "Crkva nije konstituisana po bilo kom modelu ovog sveta a naročito nije konstituisana i organizovana po bilo kom političkom modelu"… »
Patrijarh Porfirije : “Rekao sam i ponoviću – Zagreb i ja se volimo javno a sada ću dodati Hrvatska i ja se volimo…

Patrijarh Porfirije : “Rekao sam i ponoviću – Zagreb i ja se volimo javno a sada ću dodati Hrvatska i ja se volimo…

Nedeljnik 13.09.2021
Printscreen/YouTube/Televizija Hram (Beta) – Poglavar Srpske pravoslavne crkve (SPC) patrijarh Porfirije rekao je danas, nakon liturgije u manastiru, u Jasenovcu, da “Crkva nije konsitituisana po bilo kom modelu ovog sveta a naročito nije… »

Vesti dana »