Povezane vesti
UN oštro kritikovala talibane Krše obećanja o pravima žena
Kurir 13.09.2021
Talibanski zvaničnici u Avganistanu prekršili su javna obećanja o pravima, uključujući naređivanje ženama da ostanu kod kuće, zabranu tinejdžerkama da idu na nastavu u školu i traženje neprijatelja režima po kućama, saopštila je danas zvaničnica… »
UN: Imamo tvrdnje o smrtonosnim odmazdama talibana
RTV 13.09.2021
ŽENEVA - Visoki komesar UN za ljudska prava, Mišel Bašele saopštila je danas u Ženevi da je njena kancelarija primila verodostojne tvrdnje o egzekucijama koje su talibani izvršili nad bivšim avganistanskim snagama bezbednosti, kao i slučajeve u kojima su… »
UN: Talibani krše obećanja o pravima žena
Slobodna Evropa 13.09.2021
-Talibanski zvaničnici u Afganistanu prekršili su javna obećanja o pravima, uključujući naređivanje ženama da ostanu kod kuće, zabranu tinejdžerkama da idu na nastavu u školu i traženje neprijatelja režima po kućama, rekla je u ponedjeljak zvaničnica… »
Mišel Bašele: "Talibani nisu ispunili obećanja"
Večernje novosti 13.09.2021
FOTO: Depositphotos Visoka komesarka je navela da se obećanja talibana ne poklapaju sa realnom situacijom na terenu, kao na primer u slučaju tretmana žena. - Ono što je kontradiktorno u uveravanju talibana da će poštovati ljudska prava, to smo videli u… »
Vesti dana »
UKP ušao u zgradu Filozofskog fakulteta u Beogradu: Policija pozvala na saslušanje dekana i zaposlene
NIN pre 2 satajoš 88 povezanih
Informer politizuje smrt studentkinje, bezobzirno objavljuje fotografije sa uviđaja i lične podatke žrtve
Cenzolovka pre 1 satjoš 26 povezanih
Upozorenje za vozače: Budite oprezni narednih dana, najavljeni kiša i sneg
B92 pre 3 satajoš 28 povezanih
Snažno nevreme u regionu: U Zagrebu oštećene škole i vrtići, nastava otkazana, u delovima Crne Gore satima nema struje
NIN pre 2 satajoš 50 povezanih





