Povezane vesti

EU: Lajčak ostaje u Beogradu, pitanje tablica rešavati u sklopu dijaloga

EU: Lajčak ostaje u Beogradu, pitanje tablica rešavati u sklopu dijaloga

Nova 21.09.2021
Portparol EU Peter Stano je danas pozvao obe strane da koriste dijalog uz posredovanje EU kao platformu za rešavanje svih otvorenih pitanja među njima, uključujući slobodu kretanja i registarske tablice. Kosovska vlada uvela je juče meru… »
EU: Radimo na rešavanju situacije, zahtev obema stranama – smanjite tenzije

EU: Radimo na rešavanju situacije, zahtev obema stranama – smanjite tenzije

N1 Info 21.09.2021
"Pozivamo obe strane da koriste dijalog uz posredovanje EU kao platformu za rešavanje svih otvorenih pitanja među njima, uključujući slobodu kretanja i registarske tablice", poručio je portparol EU Peter Stano za Gazeta Express. Kosovska vlada uvela… »
Borrell razgovarao s Vučićem i Kurtijem

Borrell razgovarao s Vučićem i Kurtijem

Al Jazeera 21.09.2021
Visoki predstavnik Evropske unije za vanjsku politiku i sigurnost razgovarao je s premijerom Kosova i predsjednikom Srbije o trenutnoj situaciji na sjeveru Kosova. Glasnogovornik Evropske unije Peter Stano izjavio je u utorak da je visoki predstavnik EU-a… »
Portparol EU: Borelj razgovarao s Vučićem i Kurtijem

Portparol EU: Borelj razgovarao s Vučićem i Kurtijem

Dnevnik 21.09.2021
BRISEL: Portparol Evropske unije Peter Stano izjavio je da je visoki predstavnik EU za spoljnu politiku i bezbednost Žozep Borelj razgovarao s Aljbinom Kurtijem i Aleksandrom Vučićem o trenutnoj situaciji na severu Kosova. On je za prištinsku Gazetu… »
Lajčak zabrinut zbog situacije na Kosovu, pozvao na hitno smirivanje tenzija

Lajčak zabrinut zbog situacije na Kosovu, pozvao na hitno smirivanje tenzija

N1 Info 21.09.2021
Specijalni predstavnik EU za dijalog Beograda i Prištine Miroslav Lajčak izrazio je zabrinutost zbog situacije na severu Kosova i pozvao na hitno smirivanje. „Obavestio sam šefove misija EU o situaciji na severu Kosova. Zabrinut sam i pozivam na… »
Lajčak: Zabrinut sam i pozivam na deeskalaciju

Lajčak: Zabrinut sam i pozivam na deeskalaciju

Danas 21.09.2021
Nakon trodnevne posete Kosovu i izraženim zadovoljstvom zbog “dobrih susreta” sa sa liderima Srpske liste, Demokratske partije Kosova, Demokratske lige Kosova i Alijanse za budućnost Kosova, kako je sam rekao – specijalni izaslanik Evropske unije… »
Lajčak zabrinut zbog situacije na Kosovu: Uputio poziv za hitno smirivanje!

Lajčak zabrinut zbog situacije na Kosovu: Uputio poziv za hitno smirivanje!

Kurir 21.09.2021
Specijalni predstavnik Evropske unije za dijalog Beograda i Prištine Miroslav Lajčak izrazio je danas zabrinutost zbog situacije na severu Kosova i uputio poziv za hitno smirivanje. - Obavestio sam šefove misija EU o situaciji na severu Kosova… »
Ambasada SAD traži od Kosova i Srbije da se suzdrže od jednostranih akcija

Ambasada SAD traži od Kosova i Srbije da se suzdrže od jednostranih akcija

Danas 20.09.2021
Ambasada Sjedinjenih američkih država na Kosovu zatražila je danas od Kosova i Srbije da se „suzdrže i odmah smanje tenzije nastale nakon uvodjenja mera reciprociteta u saobraćajnim tablicama od strane Kosova“. „Pridružujemo se Evropskoj uniji… »

Vesti dana »