Povezane vesti

Nove trzavice između Beograda i Prištine

Nove trzavice između Beograda i Prištine

Dojče vele 27.09.2021
Nemačka štampa prati događaje na granici Srbije i Kosova, gde su na kosovskoj strani raspoređene jedinice specijalne policije, a na srpskoj - vojska. Nisu izostale ni reakcije EU i NATO. „Povećana pripravnost: Srbija premešta trupe na granicu sa… »
Rusija se iz blizine informiše o Jarinju

Rusija se iz blizine informiše o Jarinju

Slobodna Evropa 27.09.2021
Prisustvo ruskih zvaničnika, u pratnji srpskih, u objektima Vojske Srbije na samoj granici Srbije i Kosova je konfuzna poruka Beograda koja može naići na osude od strane zemalja Zapada, ocenjuje za Radio Slobodna Evropa (RSE) spoljnopolitički… »
Premijerka Brnabić: EU ćuti na kršenje Briselskog sporazuma

Premijerka Brnabić: EU ćuti na kršenje Briselskog sporazuma

Večernje novosti 27.09.2021
Foto: Tanjug/Rade Prelić - U ovom trenutku ne mogu da kažem zaista ništa dobro o ponašanju Evrope. NJihov potpis je na Briselskom sporazumu. Ketrin Ešton je pomogla da se on ispregovara. Imam odličan odnos sa Žozepom Boreljom, ali čini mi se da ne… »
Premijerka Srbije: EU 'ne radi ništa ili vrlo malo' po pitanju Kosova

Premijerka Srbije: EU 'ne radi ništa ili vrlo malo' po pitanju Kosova

Slobodna Evropa 27.09.2021
Predsednica Vlade Srbije Ana Brnabić izjavila je da Evropska unija (EU) u ovom trenutku "ne radi ništa, ili radi vrlo malo" po pitanju situacije na Kosovu. "Ja nemam ništa dobro da kažem o ponašanju Evrope, o ponašanju EU, i pre svega mislim da je… »
Kosovo, Srbija i tablice: Kurti i Rama na sastanku u Prištini, druga nedelja blokade Jarinja i Brnjaka

Kosovo, Srbija i tablice: Kurti i Rama na sastanku u Prištini, druga nedelja blokade Jarinja i Brnjaka

Danas 27.09.2021
Tekst će biti ažuriran novim informacijama Blokada prelaza Jarinje i Brnjak ušla je u drugu nedelju, a tamo se nalazi teška mehanizacijom, koju su Srbi sa severa Kosova postavili zbog odluke kosovskih vlasti da zabrane srpske registarske tablice… »
Brnabić: EU ne radi ništa po pitanju Kosova, Kurti „sanja“ da istera Srbe

Brnabić: EU ne radi ništa po pitanju Kosova, Kurti „sanja“ da istera Srbe

N1 Info 27.09.2021
Predsednica Vlade Srbije Ana Brnabić izjavila je da Evropska unija u ovom trenutku "ne radi ništa, ili radi vrlo malo" po pitanju Kosova. „Ja nemam ništa dobro da kažem o ponašanju Evrope, o ponašanju EU, i pre svega mislim da je to (Briselski… »
Brnabić: EU ne radi ništa po pitanju Kosova

Brnabić: EU ne radi ništa po pitanju Kosova

Nova 27.09.2021
Predsednica Vlade Srbije Ana Brnabić izjavila je danas da Evropska unija u ovom trenutku "ne radi ništa, ili radi vrlo malo" po pitanju Kosova. „Ja nemam ništa dobro da kažem o ponašanju Evrope, o ponašanju EU, i pre svega mislim da je to… »
Kurti napao Vladislava Dajkovića, on mu poručio: Ja sam Srbin, ne stidim se što sam obišao braću na Jarinju!

Kurti napao Vladislava Dajkovića, on mu poručio: Ja sam Srbin, ne stidim se što sam obišao braću na Jarinju!

Alo 27.09.2021
Premijer privremenih prištinskih institucija Aljbin Kurti, čini se, radi sve što može da dodatno podgreje tenzije na Kosovu i Metohiji i na sve načine pokušava da ocrni Srbe. On ne odustaje od provokacija i uvreda, pa je tokom vikenda na svoj… »

Vesti dana »