Povezane vesti

Tri decenije bez Tome i njegove krhke duše koja nije trpela ograničenja

Tri decenije bez Tome i njegove krhke duše koja nije trpela ograničenja

RTS 30.09.2021
Više od sto hiljada ljudi videlo je film o Tomi Zdravkoviću u prvoj nedelji prikazivanja. Možda nam je baš ovo vreme pomoglo da bolje razumemo emociju koju je nosio. Toma Zdravković je preminuo na današnji dan, pre trideset godina. Na Centralnom… »
Kada je silvana poginula, bilo mu je strašno teško: Tomina supruga o priči da je njen muž bio zaljubljen u pevačicu

Kada je silvana poginula, bilo mu je strašno teško: Tomina supruga o priči da je njen muž bio zaljubljen u pevačicu

Mondo 30.09.2021
Navršava se 30 godina od kada nas je napustila legenda narodne muzike, Toma Zdravković. Navršava se 30 godina od kada nas je napustila legenda narodne muzike, Toma Zdravković. Gordana Zdravković se na pomenu Tomi Zdravkoviću podsetila njegove smrti… »
(Video) Srceparajuć trenutak na pomenu tomi zdravkoviću: Supruga počela da plače kad je zagrlila Milana Marića

(Video) Srceparajuć trenutak na pomenu tomi zdravkoviću: Supruga počela da plače kad je zagrlila Milana Marića

Blic 30.09.2021
Danas na Centralnom groblju u Beogradu obeležilo se 30 godina od smrti velikog Tome Zdravkovića. Njegova četvrta supruga Gordana, sa kojom je i bio do kraja svog života, a koja inače živi u Kanadi, prva je stigla na pomen. Prisustvovao je i Aco… »
Kad sam hteo da ti se predstavim - otišao si: Muk na groblju zbog Bjelinog potresnog govora na pomenu Tomi Zdravkoviću

Kad sam hteo da ti se predstavim - otišao si: Muk na groblju zbog Bjelinog potresnog govora na pomenu Tomi Zdravkoviću

Mondo 30.09.2021
Od Tomine smrti je prošlo 30 godina, a suze i danas idu. Od Tomine smrti je prošlo 30 godina, a suze i danas idu. Danas, 30. septembra, navršava se trideset godina od smrti legendarnog pevača, boema i umetnika, neponovljivog i neprežaljenog Tome… »
Potresna scena na pomenu tomi zdravkoviću: Udovica Gordana zaplakala kad je zagrlila Milana Marića, njegov potez sve…

Potresna scena na pomenu tomi zdravkoviću: Udovica Gordana zaplakala kad je zagrlila Milana Marića, njegov potez sve…

Kurir 30.09.2021
Na Centralnom groblju u Beogradu udovica Tome Zdravkovića održala je 30- godišnji pomen pevaču. Gordana, njegova četvrta žena, sa kojom je i bio do kraja svog života, a koja inače živi u Kanadi, prva je stigla na pomen. Ona je poljubila i… »
Bjelin govor posvećen Tomi: "Tvoje pesme se pevaju širom one nekadašnje zemlje koja je umrla zajedno sa tobom"

Bjelin govor posvećen Tomi: "Tvoje pesme se pevaju širom one nekadašnje zemlje koja je umrla zajedno sa tobom"

Telegraf 30.09.2021
Takođe, govor posvećen legendarnom pevaču na pomenu Tomi Zdravkoviću održao je i Željko Joksimović. Na Centralnom beogradskom groblju u Beogradu održan je pomen Tomi Zdravkoviću, koji je preminuo pre 30 godina. Dragan Bjelogrlić, reditelj i… »
30 Godina od smrti tome zdravkovića: Udovica Gordana grlila spomenik, zaplakala, Aco Pejović je tešio

30 Godina od smrti tome zdravkovića: Udovica Gordana grlila spomenik, zaplakala, Aco Pejović je tešio

Kurir 30.09.2021
Toma Zdravković, legendarni pevač i jedan od najvećih boema, preminuo je na današnji dan pre tačno 30 godina. Njegovi najbliži okupili su se na groblju kako bi mu odali počast, a Tomina supruga pre nekoliko dana stigla je iz Amerike kako bi na ovaj… »
Ćerka tome zdravkovića na očevom grobu Tata je hteo da se opravda za sve što nismo imali, sa 18 godina sam odlučila da ga…

Ćerka tome zdravkovića na očevom grobu Tata je hteo da se opravda za sve što nismo imali, sa 18 godina sam odlučila da ga…

Kurir 30.09.2021
Pevač Toma Zdravković preminuo je pre 30 godina na današnji dan, a njegovi najbliži okupili su se na Centralnom groblju kako bi obeležili godišnjicu. Njegova ćerka Žaklina Zdravković pojavila se na očevom grobu, a pored nje došla je i Tomina… »
Stigla sam u bolnicu, a on je već umro - kažu da me čekao: Tomina udovica o najtežem danu - Bilo je strašno, ne želim...

Stigla sam u bolnicu, a on je već umro - kažu da me čekao: Tomina udovica o najtežem danu - Bilo je strašno, ne želim...

Mondo 30.09.2021
Udovica Tome Zdravkovića, Gordana Zdravković, otvorila je dušu na pomenu legendarnom pevaču. Udovica Tome Zdravkovića, Gordana Zdravković, otvorila je dušu na pomenu legendarnom pevaču. Danas se navršava trideset godina od smrti legendarnog Tome… »
Održan pomen tomi zdravkoviću: Udovica, kolege i prijatelji legendarnog boema okupili su se na groblju (foto/video)

Održan pomen tomi zdravkoviću: Udovica, kolege i prijatelji legendarnog boema okupili su se na groblju (foto/video)

Večernje novosti 30.09.2021
Foto: V. Danilov Pored njegove večne kuće okupili su se brojni pevači i članovi porodice. NJegova udovica spremila je žito i posluženje i piće koje je donela na groblje, a u jednom trenutku i zagrlila je spomenik. Među prvima su se pojavili pevač… »
Nedostaje mi sve! Neutešna udovica Tome Zdravkovića na pomenu za Kurir otkrila pozadinu odnosa Silvane i legendarnog pevača

Nedostaje mi sve! Neutešna udovica Tome Zdravkovića na pomenu za Kurir otkrila pozadinu odnosa Silvane i legendarnog pevača

Kurir 30.09.2021
Navršava se 30 godina od kada nas je napustila legenda narodne muzike, Toma Zdravković. Ekipa Kurir televizije prisustvovala je pomenu čuvenom muzičaru, gde smo porazgovarali sa njegovom suprugom Gordanom Zdravković. - Ne mogu da verujem da je toliko… »
Izdahnuo je kad sam stigla u bolnicu, zatekla sam ga kao da je zaspao Tomina udovica ispričala detalje noći kada je pevač…

Izdahnuo je kad sam stigla u bolnicu, zatekla sam ga kao da je zaspao Tomina udovica ispričala detalje noći kada je pevač…

Kurir 30.09.2021
Na današnji dan, 30. septembra navršava se tri decenije od smrti legendarnog Tome Zdravkovića. Njegovi najbliži okupili su se na Centralon groblju kako bi mu odali počast, a njegova udovica Gordana Zdravković doputovala je iz Amerike kako bi… »
30 Godina od smrti legendarnog boema: Kolege se sećaju Tome Zdravkovića, supruga Gordana prva došla i zagrlila spomenik

30 Godina od smrti legendarnog boema: Kolege se sećaju Tome Zdravkovića, supruga Gordana prva došla i zagrlila spomenik

Mondo 30.09.2021
Pevač o kojem je snimljen i film Toma Zdravković, napustio nas je na današnji dan pre 30 godina. Pevač o kojem je snimljen i film Toma Zdravković, napustio nas je na današnji dan pre 30 godina Prvi srpski boem, pesnik i pevač Toma Zdravković… »
Godišnjica smrti Tome Zdravkovića: Supruga Gordana pala u zagrljaj Mariću

Godišnjica smrti Tome Zdravkovića: Supruga Gordana pala u zagrljaj Mariću

Nova 30.09.2021
Legendarni pevač Toma Zdravković preminuo je na današnji dan pre 30 godina. Na godišnjicu njegove smrti na Centralnom groblju u Beogradu okupili su se članovi njegove porodice, ali i mnogo prijatelja i kolega kako bi mu odali počast. Među prvima je… »
Supruga Tome Zdravkovića za Nova.rs: Ceo moj život s njim je lepo sećanje VIDEO

Supruga Tome Zdravkovića za Nova.rs: Ceo moj život s njim je lepo sećanje VIDEO

Nova 30.09.2021
Gordana Zdravković, supruga legendarnog Tome Zdravkovića, na 30-godišnji pomen njegove smrti za Nova.rs je istakla da je za pokojnog supruga vežu samo lepa sećanja. Gordana je doputovala iz Toronta, gde živi, kako bi odala počast suprugu na dan… »
Potresna scena Na pomenu zdravkoviću: Milan Marić zagrlio Tominu udovicu, a ona počela da plače (foto)

Potresna scena Na pomenu zdravkoviću: Milan Marić zagrlio Tominu udovicu, a ona počela da plače (foto)

Večernje novosti 30.09.2021
Foto: V. Danilov Na pomenu se pojavio i Milan Marić, glumac koji je maestralno odigrao lik Zdravkovića u filmu "Toma". Glumac Milan Marić je zagrlio Tominu udovicu, a ona nije mogla da zadrži suze. Foto: Фото: В. Данилов POGLEDAJ GALERIJU… »
Prvi Tomin pomen bez Novice Zdravkovića: Obojica izgubila bitku sa opakom bolešću, a ovako je mlađi brat govorio o pevaču!

Prvi Tomin pomen bez Novice Zdravkovića: Obojica izgubila bitku sa opakom bolešću, a ovako je mlađi brat govorio o pevaču!

Kurir 30.09.2021
Čuveni pevač, Toma Zdravković preminuo je pre tri decenije, a svake godine na ovaj dan njegovi najbliži posete Centralno groblje gde je večiti boem sahranjen. Ovo je prvi Tomin pomen bez njegovog brata Novice Zdravkovića, koji je preminuo 16. juna… »

Vesti dana »