Povezane vesti

Američki ambasador podržava dosledno primenjivanje dogovora iz Brisela

Američki ambasador podržava dosledno primenjivanje dogovora iz Brisela

Politika 02.10.2021
Ambasador SAD u Beogradu Entoni Godfri izjavio je večeras da mu je drago što se dogovor koji su Beograd i Priština postigli u Briselu dosledno primenjuje. „Lepo je videti da se dogovor postignut u Briselu dosledno primenjuje”, objavio je on na… »
Vučić se obratio direktno iz dubaija: Svečano otvoren srpski poslovnih hab (foto)

Vučić se obratio direktno iz dubaija: Svečano otvoren srpski poslovnih hab (foto)

Srbija danas 02.10.2021
Pratite uživo obraćanje predsednika Srbije. Predsednik Srbije Aleksandar Vučić, koji je otvorio srpski paviljon na najvećoj Svetskoj izložbi EKSPO 2020 u Dubaiju, danas otvara i srpski poslovni hab. Predsednik je u petak posle otvaranja srpskog… »
U Dubaiju otvoren Poslovni hab Srbije

U Dubaiju otvoren Poslovni hab Srbije

Telegraf 02.10.2021
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić, koji je otvorio srpski paviljon na najvećoj Svetskoj izložbi EKSPO 2020 u Dubaiju, danas je otvorio i srpski poslovni hab. U Dubaiju je danas otvoren poslovni hab Srbije, gde će više od 1.000 velikih i malih firmi… »
Vučić iz Dubaija: Pitali me zašto sam dizao avione, pa neću valjda da se krijem? Nekome je smetalo da se čuje sve o…

Vučić iz Dubaija: Pitali me zašto sam dizao avione, pa neću valjda da se krijem? Nekome je smetalo da se čuje sve o…

Kurir 02.10.2021
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić obratio se naciji iz Dubaija. Vučić je za TV Pink govorio o Sajmu EXPO 2020 Dubai, situaciji na KiM, slučaju "Jovanjica", energetici i drugim aktuelnim temama. "Oni to urade svakog 15. februara na naš Dan… »
Godfri: Sada moramo da se fokusiramo na trajno rešenje

Godfri: Sada moramo da se fokusiramo na trajno rešenje

Vesti online 02.10.2021
Ambasador SAD u Beogradu Entoni Godfri napisao je na Tviteru da mu je drago zbog primene dogovora iz Brisela i da se sada mora usresrediti na trajno rešenje. “Drago mi je što vidim vernu primenu kompromisa dogovorenog u Briselu. Sloboda kretanja i… »
Godfri: Drago mi je da se dosledno primenjuje dogovor postignut u Briselu

Godfri: Drago mi je da se dosledno primenjuje dogovor postignut u Briselu

Nova 02.10.2021
Ambasador SAD u Beogradu Entoni Godfri izjavio je večeras da mu je drago što se dogovor koji su Beograd i Priština postigli u Briselu dosledno primenjuje. „Lepo je videti da se dogovor postignut u Briselu dosledno primenjuje“, objavio je on na… »
Vučić: Srbi su zadovoljni povlačenjem specijalnih jedinica sa Jarinja i Brnjaka

Vučić: Srbi su zadovoljni povlačenjem specijalnih jedinica sa Jarinja i Brnjaka

N1 Info 02.10.2021
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je da su Srbi zadovoljni što su se kosovske specijalne jedinice povukle sa položaja na administrativnim prelazima između centralne Srbije i Kosova, Jarinje i Brnjak. Iz ambasade SAD na Kosovu su pozdravili… »
Ispunjena prva tačka sporazuma o registarskim tablicama

Ispunjena prva tačka sporazuma o registarskim tablicama

Novi magazin 02.10.2021
Prva tačka briselskog sporazuma o registarskim oznakama vozila ispunjena je danas, uklonjene su barikade i pripadnici Specijalnih jedinica Policije Kosova su napustili administrativne prelaze Brnjak i Jarinje. Kfor je od jutros u osam sati stacioniran na… »
Vučić: Srbi zadovoljni povlačenjem kosovskih specijalnih jedinica sa Jarinja i Brnjaka

Vučić: Srbi zadovoljni povlačenjem kosovskih specijalnih jedinica sa Jarinja i Brnjaka

Novi magazin 02.10.2021
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je da su Srbi zadovoljni što su se kosovske specijalne jedinice danas povukle sa položaja na administrativnim prelazima između centralne Srbije i Kosova, Jarinje i Brnjak. "Bilo je napeto i bilo je… »
Čadež: Centar srpske privrede narednih šest meseci u Dubaiju

Čadež: Centar srpske privrede narednih šest meseci u Dubaiju

Novi magazin 02.10.2021
Predsednik Privredne komore Srbije (PKS) Marko Čadež izjavio je danas, posle otvaranje poslovnog centra Srbije u Slobodnoj zoni Južni Dubai, da će se centar srpske privrede u narednih šest meseci, tokom trajanja Svetske izložbe Expo 2020 Dubai… »
"Pred nama je kriza nezamislivih razmera": Vučić na otvaranju srpskog biznis centra u Dubaiju: "Mi ćemo struje imati, samo…

"Pred nama je kriza nezamislivih razmera": Vučić na otvaranju srpskog biznis centra u Dubaiju: "Mi ćemo struje imati, samo…

Blic 02.10.2021
Posle otvaranja Paviljona Srbije na najvećoj svetskoj izložbi "Expo 2020. Dubai", danas je u Dubaiju otvoren i srpski poslovni centar kroz koji će više od hiljadu domaćih firmi u narednih 6 meseci, predstavljati svoje biznise i raditi na… »
Kosovske specijalne jedinice napustile Jarinje i Brnjak, putevi više nisu blokirani

Kosovske specijalne jedinice napustile Jarinje i Brnjak, putevi više nisu blokirani

Radio 021 02.10.2021
Kosovske specijalne jedinice napustile su danas u 15.59 položaje na administrativnim prelazima između centralne Srbije i Kosova, Jarinje i Brnjak. Sa tih prelaza uklonjena je teška mehanizacija kojom su Srbi blokirali magistralne puteve, javio je… »
Vučić: Morali su da povuku Rosu, za ZSO im ništa ne verujem

Vučić: Morali su da povuku Rosu, za ZSO im ništa ne verujem

Nova 02.10.2021
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas da su Albanci na KiM morali odmah da sprovedu u delu sporazum postignut u Briselu i da povuku jedinice Rosu, jer bi u suprotnom bili u problemu, ali i da im ništa ne veruje kada je u pitanju obaveza… »
"Čekali su do kraja roka": Vučić iz Dubaija: Srbi zadovoljni što se ROSU povukao sa severa Kosova

"Čekali su do kraja roka": Vučić iz Dubaija: Srbi zadovoljni što se ROSU povukao sa severa Kosova

Blic 02.10.2021
Srbi su zadovoljni što se ROSU povukao sa severa Kosova, kaže predsednik Srbije Aleksandar Vučić. Kako je rekao, nema lakog sporazuma, postignut je maksimum u uslovima u kojima se gotovo cela zapadan hemisfera bori da vam oduzme ono što je ostalo. -… »
Vučić: “Kurti je rekao da Kosovo ima veliki problem…”

Vučić: “Kurti je rekao da Kosovo ima veliki problem…”

Vesti online 02.10.2021
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je da su, pored države Srbije, KFOR i NATO snage jedina stvarna zaštita Srba na severu KiM. – Nema lakog sporazuma za nas. Ne postoji ništa što je lako na Kosovu. 2008. su nam proglasili nezavisnost, koju… »
Čadež otvorio kuću srpske privrede na “Ekspo 2020 Dubai”

Čadež otvorio kuću srpske privrede na “Ekspo 2020 Dubai”

Vesti online 02.10.2021
Poslovni centar Srbije (Serbia Business Hub Dubai) na svetskoj izložbi „Ekspo 2020 Dubai“ danas je svečano otvorio Marko Čadež, predsednik Privredne komore Srbije, u prisustvu predsednika Republike Srbije Aleksandra Vučića, visokih zvaničnika… »
Vučić ponosno saopštio: Dubai je centar srpske privrede u narednih šest meseci! (foto)

Vučić ponosno saopštio: Dubai je centar srpske privrede u narednih šest meseci! (foto)

Kurir 02.10.2021
Srpski poslovni centar otvoren u sklopu biznis-centra "Južni Dubai", a Aleksandar Vučić pozvao sve srpske privrednike da dođu na Svetsku izložbu jer je našoj zemlji svaki dinar važan. Srbija je s ponosom, drugog dana od otvaranja Svetske izložbe… »
Vučić iz Dubaija o situaciji na KiM: I danas je bilo napeto, zadovoljan sam što je zadržan mir

Vučić iz Dubaija o situaciji na KiM: I danas je bilo napeto, zadovoljan sam što je zadržan mir

Kurir 02.10.2021
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić obratio se iz Dubaija. Vučić je juče u Dubaiju otvorio srpski paviljon na najvećoj Svetskoj izložbi EKSPO Dubai 2020, a danas i srpski poslovni hab. "Srećan sam i ponosan načinom na koji smo ovde predstavljeni"… »
Vučić: Pored Srbije, KFOR i NATO snage jedina zaštita Srba na KiM

Vučić: Pored Srbije, KFOR i NATO snage jedina zaštita Srba na KiM

Večernje novosti 02.10.2021
Foto: Tanjug Na konstataciju novinara u Dubajiu da Srbi nisu imali previše koristi i zaštite od strane Kfora na KiM, Vučić je rekao za Prvu da Srbi ne vole previše KFOR zbog NATO bobardovanja, ali da je to jedina zaštita za njih. - Uz to što znaju… »
"Morali su da povuku Rosu" Vučić: Za ZSO im ništa ne verujem!

"Morali su da povuku Rosu" Vučić: Za ZSO im ništa ne verujem!

Večernje novosti 02.10.2021
Foto: Tanjug - Oni su taj deo, jedini koji su imali, a to je da povuku Rosu, sproveli u delo, ali da li im verujem da će da prihvate ZSO - ne verujem im ništa. Po tom pitanju znam sa kim imamo posla, neću nikoga da vređam, ali znam sa kim imam posla -… »
Otvoren srpski poslovni hab u Dubaiju

Otvoren srpski poslovni hab u Dubaiju

Vesti online 02.10.2021
Srpski poslovni hab otvoren je danas u Dubajiu, u prisustvu predsednika Srbije Aleksandra Vučića, a predsednik Privredne komore Srbije Marko Čadež je rekao da će tu u narednih šest meseci više od 1.000 velikih i malih firmi iz Srbije imati sastanke… »
Drecun: Kurti se konsultuje sa SAD za svaki svoj potez, ključno pitanje je da li će biti produžen rok važenja za KS tablice

Drecun: Kurti se konsultuje sa SAD za svaki svoj potez, ključno pitanje je da li će biti produžen rok važenja za KS tablice

Kurir 02.10.2021
Na prelazu Jarinje i Brnjak na severu KiM jutros je počela primena sporazuma koji su u četvrtak u Briselu potpisali Beograd i Priština, a povodom kompromisnog rešenja o deeskalaciji krize. Situaciju iz srpske prestonice komentariše Milovan Drecun… »

Vesti dana »