Povezane vesti

Scholz najavio početak koalicionih pregovora

Scholz najavio početak koalicionih pregovora

Al Jazeera 06.10.2021
Ukoliko SPD postigne dogovor sa Zelenima i FDP-om, Njemačka će, nakon 16-ogodišnje vladavine Angele Merkel, ponovo dobiti socijaldemokratsku vođenu vladu. Kandidat Socijaldemokratske partije Njemačke (SPD) za kancelara Olaf Scholz saopćio je da u… »
U Nemačkoj sutra razgovori o koaliciji SPD, zelenih i liberala

U Nemačkoj sutra razgovori o koaliciji SPD, zelenih i liberala

Danas 06.10.2021
Socijaldemokrate, zeleni i liberali u Nemačkoj počinju sutra preliminarne razgovore u pokušaju da formiraju koaliciju bez presedana i bez konzervativaca odlazeće kancelarke Angele Merkel, čak i ako njihov lider i dalje ne priznaje da je poražen… »
"Sutra počinjemo pregovore": Šolc: Imam mandat da formiram vladu

"Sutra počinjemo pregovore": Šolc: Imam mandat da formiram vladu

Blic 06.10.2021
Olaf Šolc, lider Socijaldemokratske partije (SPD) u Nemačkoj objavio je da ima mandat da formira vladu zajedno sa Zelenima i Slobodnim demokratama (FDP), prenosi AFP. - Srećni smo što počinjemo razgovore o koaliciji - rekao je Šolc. Šolc je, u… »
Olaf Šolc: Imam mandat da formiram vladu sa liberalima i Zelenima

Olaf Šolc: Imam mandat da formiram vladu sa liberalima i Zelenima

Kurir 06.10.2021
Kandidat nemačke Socijaldemorkatske stranke (SPD) Olaf Šolc rekao je danas da je dobio mandat da formira vladu sa Zelenima i liberalnim FDP. Zeleni i Liberalno-demokratska stranka (FDP) danas su se dogovorili da počnu pregovore sa SPD oko formiranja… »
Šolc: Imam mandat da formiram vladu u Nemačkoj

Šolc: Imam mandat da formiram vladu u Nemačkoj

Nova 06.10.2021
Olaf Šolc, lider socijaldemokrata (SPD), saopštio je da ima mandat za formiranje vlade u Nemačkoj, prenosi agencija AFP. Sa druge strane, nemački mediji još nisu preneli ovu informaciju, već samo izjavulidera SPD-a da razgovori o koaliciji sa… »
Nemačka konačno dobija novog kancelara: Olaf Šolc objavio da uskoro započinje mandat, Merkelova ide u istoriju

Nemačka konačno dobija novog kancelara: Olaf Šolc objavio da uskoro započinje mandat, Merkelova ide u istoriju

Mondo 06.10.2021
Lider Socijaldemokrata Olaf Šolc objavio je da je postigao dogovor o preuzimanju mesta nemačkog kancelara. On je naveo da sutra počinju pregovori sastavu nove vlade sa Zelenima i Slobodarskom partijom. Lider Socijaldemokrata Olaf Šolc objavio je da je… »
Šolc objavio: Imam mandat da formiram vladu

Šolc objavio: Imam mandat da formiram vladu

Večernje novosti 06.10.2021
Foto: Printscreen Šolc je dogovorio sastav nove vlade sa Zelenima. #BREAKING Germany's Laschet 'still open for talks' after coalition setback pic.twitter.com/5mGMEkcAHk — AFP News Agency (@AFP) October 6, 2021… »

Vesti dana »