Povezane vesti

Nobela za književnost dobio Abdulrazak Gurna

Nobela za književnost dobio Abdulrazak Gurna

Politika 07.10.2021
Komitet za dodelu Nobelove nagrade saopštio je da je ovogodišnju nagradu za književnost dobio Abdulrazak Gurna. Kako je obrazloženo, nagrada mu se dodeljuje za nekompromisan i saosećajan prodor u efekte kolonijalizma i u sudbinu izbeglica u rascepu… »
Abdulrazak Gurna o Nobelovoj nagradi: Mislio sam da se neko šali

Abdulrazak Gurna o Nobelovoj nagradi: Mislio sam da se neko šali

N1 Info 07.10.2021
"Mislio sam da se neko šali, da mi neko nepoznat kaže: dobili ste Nobelovu nagradu. Mislio sam - kako da ne. Zahvalan sam Švedskoj akademiji što je nagradila mene i moje delo", rekao je književnik Abdulrazak Gurna iz Tanzanije, dobitnik Nobelove… »
"Sjajno je dobiti nobelovu nagradu": Prva izjava pisca Abdulrazaka Gurne - "Još nisam svestan"

"Sjajno je dobiti nobelovu nagradu": Prva izjava pisca Abdulrazaka Gurne - "Još nisam svestan"

Večernje novosti 07.10.2021
Foto: Printskrin/Jutjub - Mislim da je to predivno. Zahvalan sam Švedskoj akademiji što je nagradila mene i moje delo - rekao je Gurna u izjavi za Rojters. U obrazloženju Švedske akademije kaže se da je Gurni nagrada dodeljena za "beskompromisan i… »
Nobel Abdulrazaku Gurni: Izbeglica koji je osvojio književni Mont Everest

Nobel Abdulrazaku Gurni: Izbeglica koji je osvojio književni Mont Everest

Nova 07.10.2021
Odluka Švedske akademije je veliko iznenađenje, jer se Gurnino ime nigde nije pominjalo u predviđanjima dobitnika. Iznenađenje iz Stokholma: Nobelova nagrada za književnost pripala je tanzanijskom piscu Abdulrazaku Gurni kao prvom afričkom… »
Abdulrazak Gurna ovogodišnji dobitnik Nobelove nagrade za književnost

Abdulrazak Gurna ovogodišnji dobitnik Nobelove nagrade za književnost

Danas 07.10.2021
Abdulrazak Gurna je ovogodinšnji dobitnik Nobelove nagrade za književnost, saopštila je danas Švedska kraljevska akademija. Nagradu je dobio „za beskompromisan i saosećajan prodor efekata kolonijalizma i sudbine izbeglica u provaliji između… »
Nobelova nagrada za književnost: Abdulrazak Gurna dobitnik prestižnog priznanja

Nobelova nagrada za književnost: Abdulrazak Gurna dobitnik prestižnog priznanja

Blic 07.10.2021
Dobitnik ovogodišnje Nobelove nagrade za književnost je Abdulrazak Gurna, rođen na Zanzibaru u Tanzaniji. Abdulrazak Gurna je objavio deset romana i brojne kratke priče. Tema izbeglištva provlači se kroz njegovo delo. Počeo je da piše kao… »
Dobitnik Nobelove nagrade za književnost Abdulrazak Gurna

Dobitnik Nobelove nagrade za književnost Abdulrazak Gurna

Nova 07.10.2021
Dobitnik Nobelove nagrade za književnost je Abdulrazak Gurna, pisac rodom sa Zanzibara, saopšteno je na konferenciji za novinare u Stokholmu. Gurna je nagradu dobio za „beskompromisno i saosećajno prodiranje u posledice kolonijalizma i sudbinu… »
Romanopisac iz Zanzibara: Evo ko je Abdulrazak Gurna, ovogodišnji dobitnik Nobelove nagrade za književnost

Romanopisac iz Zanzibara: Evo ko je Abdulrazak Gurna, ovogodišnji dobitnik Nobelove nagrade za književnost

Večernje novosti 07.10.2021
Foto: AP Rođen je 1949. godine u Zanzibaru. Priznanje mu je pripalo, kako je danas tačno u 13 časova navela Švedska akademija, za "beskompromisno i saosećajano prodiranje u efekte kolonijalizma i sudbine izbeglica u jazu među kulturama i… »
Abdulrazak Gurna dobitnik Nobelove nagrade za književnost

Abdulrazak Gurna dobitnik Nobelove nagrade za književnost

N1 Info 07.10.2021
Nobelovu nagrada za književnost za 2021. godinu je dobio tanzanijski pisac Abdulrazak Gurna. Švedska kraljevska akademija u saopštenju je navela da je nagrada dodeljena „za beskompromisni i strastveni prikazi efekata kolonijalizma“. BREAKING NEWS… »
Abdulrazak Gurna dobitnik Nobelove nagrade za književnost

Abdulrazak Gurna dobitnik Nobelove nagrade za književnost

Radio 021 07.10.2021
Abdulrazak Gurnah iz Zanzibara je dobitnik Nobelove nagrade za književnost za 2021. godinu za "beskompromisan i saosećajan prodor u efekte kolonijalizma". To je danas saopštio Nobelov komitet za dodelu nagrada. Gurnah je rođen 1948. godine i odrastao… »

Vesti dana »