Povezane vesti
Ogromna meduza snimljena u Jadranskom moru /foto/
Sputnik 11.10.2021
Kompas meduza ogromne veličine snimljena je u Jadranskom moru kod hrvatske obale. Radi se o meduzi latinskog naziva Chrysaora hysoscella, vrsti koja živi u obalnim vodama Atlantskog okeana i Sredozemnog mora, a pojavljuje se i u blizini obala Velike… »
Splitski naučnici snimili ogromnu meduzu – „ovakav primerak nismo videli“
N1 Info 11.10.2021
Ronioci Instituta za okeanografiju i ribarstvo kod Trogira snimili su ogromni primerak retke vrste meduze koji je iznenadio i stručnjake. “Marinski zaliv, 09. oktobar 2021. godine, prilikom istraživanja naselja posidonije susreli smo meduzu iz roda… »
Opasna meduza u Jadranu, naučnici tvrde: "Ovakav primerak još nismo videli"
Telegraf 11.10.2021
Takozvana kompas meduza prilikom susreta sa čovekom može da izazove ozbiljne opekotine. Chrysaora hysoscella, poznata kao kompas meduza, sve češće se može videti u Jadranskom moru. Ova vrsta najčešće boravi u obalnim vodama Atlantskog okeana i… »
Vesti dana »

Protest ispred zgrade DUNP nakon izbacivanja studenata, prisutna i interventna jedinica
Euronews pre 2 satajoš 57 povezanih

Prekid studentske blokade Univerziteta u Novom Pazaru, napeto ispred zgrade
BBC News pre 23 minutajoš 51 povezana

SAD po peti put odložile sankcije Naftnoj industriji Srbije na 30 dana
Naslovi.ai pre 4 satijoš 40 povezanih

Mame protiv mašinerije danas u podne na zrenjaninskom trgu u znak podrške novopazarskim studentima! Mame protiv mašinerije
Volim Zrenjanin pre 2 satajoš 24 povezane