Povezane vesti
Iz jezera u Hrvatskoj izronile zidine starog srpskog pravoslavnog manastira
Vesti online 16.10.2021
Kameni zidovi starog pravoslavnog manastira Dragović iz 1395. godine, dvadesetak kilometara od Knina, koji je polovinom prošlog veka potopljen zbog izgradnje hidroelekrane, ovih dana izvirili su iz akumulacionog jezera Peruća zbog niskog vodostaja… »
Pravoslavni manastir izronio iz hrvatskog jezera: Pojavile se svetinje iz doba Kosovskog boja, žitelji oduševljeni!
Mondo 16.10.2021
Jezero Peruća, velika vodena površina između Sinja i Vrlike u Hrvatskoj, ovih je dana na ozbiljno niskom vodostaju, a iz vode izranjaju kameni zidovi koji su 1958. godine, zbog gradnje akumulacionog jezera i hidroelektrane, prosto bili potopljeni. Jezero… »
Božje čudo na delu: Izronile zidine srpskog manastira u Hrvatskoj, sazidanog 1395. godine (foto)
Srbija danas 16.10.2021
Manastir se nalazi na dvadesetak kilometara od Knina. Kameni zidovi starog pravoslavnog manastira Dragović iz 1395. godine, dvadesetak kilometara od Knina, koji je polovinom prošlog veka potopljen zbog izgradnje hidroelekrane, ovih dana izvirili su iz… »
Vesti dana »

Tri decenije od zločinačke "Oluje": Dan sećanja na stradale, centralna manifestacija u Sremskim Karlovcima
RTV pre 5 satijoš 1 povezana

Vremenska prognoza za nedelju 3. avgust 2025: Danas promenljivo, temperatura do 35 stepeni
Beta pre 5 satijoš 1 povezana

Počele stroge kontrole proizvoda sa palminim uljem širom Srbije: Kazne do tri miliona dinara!
Blic pre 5 satijoš 1 povezana